μεταμοσχευση και φιναστεριδη

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
ερωτηση γιατι για να κανει καποιοσ μεταμοσχευση πρεπει πρωτα να παρει για 6 με 7 μηνες φιναστεριδη και μετα την μεταμοσχευση θα μπορει να σταματησει τη φιναστεριδη η θα πρεπει να τη συνεχισει εφ ορου ζωης??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mindtrapper

Member
Απ: μεταμοσχευση και φιναστεριδη

1. Για να δει αν την ανέχεται καλά ο οργανισμός του ή του κάνει παρενέργειες. Επίσης για να δει μήπως είναι τυχερός και φυτρώσει καμιά τούφα και γλυτώσει φράγκα. 8)

2. Πρέπει να την παίρνει για όσο θέλει να μην πέσουν τα φυσικά του μαλλιά. Εκτός και αν όλο το πάνω μέρος του κεφαλιού είναι μεταμόσχευση οπότε μπορεί να μην πάρει. Αλλά αυτό είναι σπάνιο, συνήθως υπάρχουν και φυσικά μαλλιά.
 

Lord Raflas

New Member
Απ: μεταμοσχευση και φιναστεριδη

Επισης για το σοκλοσσ,μην αραιωσει η δοτρια (οπως η δικια μου)

Mindtrapper

για τον NGL ποια ειναι η αποψη σου?απανω ειχε μονο κατι λιγα μεταμοσχευμενα,ο Χασσον του ειπε οτι η τριχοπτωση του εκλεισε ουσιαστικα αλλα παρολαυτα του ειπε να συνεχισει φινα...και πριν λιγο καιρο ειπε οτι θα την κοψει καποια στιγμη την φινα..

ΜΗπως ειναι καλη και για τα μεταμοσχευμενα,οσο διαρκει η βλαστηση(1-1,5 ετος)? :chinscratch
 

mindtrapper

Member
Απ: μεταμοσχευση και φιναστεριδη

Don Corleone είπε:
Επισης για το σοκλοσσ,μην αραιωσει η δοτρια (οπως η δικια μου)

Mindtrapper

για τον NGL ποια ειναι η αποψη σου?απανω ειχε μονο κατι λιγα μεταμοσχευμενα,ο Χασσον του ειπε οτι η τριχοπτωση του εκλεισε ουσιαστικα αλλα παρολαυτα του ειπε να συνεχισει φινα...και πριν λιγο καιρο ειπε οτι θα την κοψει καποια στιγμη την φινα..

ΜΗπως ειναι καλη και για τα μεταμοσχευμενα,οσο διαρκει η βλαστηση(1-1,5 ετος)? :chinscratch

Δεν θυμάμαι να έχω δει "πριν" φώτο από NGL. Έχω δει μόνο αμέσως μετά την μεταμόσχευση και φυσικά το μετά. Από τις φώτο μετά την επέμβαση βλέπω ότι τα πλαϊνά του ήταν αρκετά ψηλά ακόμα. Πιστεύω ο Hasson αυτό ήθελε να σώσει, να μην πάνε πιο κάτω τα πλαϊνά και φανεί ουλή.

Εγώ μίλησα για περιπτώσεις που είναι NW6 προχωρημένο. Ο NGL ήταν NW5 όπως λέει. Αν ο άλλος είναι 6άρι και κάνει μεταμόσχευση πιστεύω δεν πρέπει να πάρει τίποτα μετά. Ακόμα και ένα μικρό όφελος να έχει (ίσως σωθούν 5 τρίχες) δεν αξίζει την ορμονοθεραπεία.
 
Απ: μεταμοσχευση και φιναστεριδη

αν παρεις φινα για να δυναμωσεις τη δοτρια μπορεις μετα την επεμβαση να τη σταμαστησεις ι οχι
πρεπει να παιρνεις φινα για μια ζωη?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα