μακροχρονια χρηση regaine 5%

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dim74

Member
ειμαι 34 και βαζω το regaine απο τα 19 μου(εδω και 1,5 μηνα περνω και προσκαρ).δεν μπορω να πω πως εχω δει θεαματικα αποτελεσματα ολα αυτα τα χρονια, αλλα πιστευω πως με αυτο εχω κρατησει αρκετα απο τα μαλλια μου...
το ερωτημα ειναι πως διαβαζω στο σαιτ αρκετα συχνα πως η μακροχρονια χρηση του regaine εχει ως αποτελεσμα να χανει την αποτελεσματικοτητα του καθως το συνηθιζει ο οργανισμος...!κατα ποσο ισχυει κατι τετοιο?αν ναι το συνεχιζω η οχι?(αν η προταση ειναι να βαζω παραπανω ποσοτητα το ερωτημα ειναι, ειναι ασφαλες?η ιδια η εταιρεια γιατι δεν το βγαζει ας πουμε σε 10 η 15%??).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: μακροχρονια χρηση regaine 5%

φιλε ολα τα φαρμακα τα συνηθιζει ο οργανισμος σου ειτε depon ειτε σχεδον οτιδηποτε
μια καλη τεχνικη ειναι να κρατας τον οργανισμο σου σε εγρηγορση
δηλαδη αφου παιρνεις τοσο καιρο regaine παιξτο καπως ετσι
1 εβδομαδα μια φορα την μερα 1 εβδομαδα 2 φορες την μερα ετσι ωστε να αντιδραει θετικα ο οργανισμος σου
οσο για το 15% που λες υπαρχουν προιοντα που εχουν μεσα 15% minoxil
και συμφωνω μαζι σου η προληψη ειναι το καλυτερο που μπορει να κανει κανεις
ισως αν δεν επαιρνες εδω και καιρο να εχεις χασει αρκετα μαλλια
 

Άκης

Administrator
Απ: μακροχρονια χρηση regaine 5%

Υπάρχουν αρκετοί που δεν ήθελαν να πάρουν proscar και χρησιμοποιούσαν μόνο rogaine για αρκετά χρόνια.
Δεν περιορίζει ικανοποιητικά την τριχόπτωση, αλλά πιστεύω μόνο rogaine την τραινάρει υπερβολικά.
Με τον καιρό, χάνοντε όλο και περισσότερες τρίχες, πράγμα που κάνει τους περισσότερους να χρησιμοποιούν και proscar ή κάποιο άλλο.
Δηλαδή, δεν θα σου πέφτουν 100 τρίχες την εβδομάδα πχ, αλλά 100 το τρίμηνο. Κάπως έτσι. Απλώς είναι υπερβολικά αργά και φαίνεται μετά από καιρό.
Γι'άυτό και δείχνει ότι μακροχρόνια δεν έχει πλέον αποτέλεσμα (πιστεύω), γιατί κάποια στιγμή θα φανεί αραίωμα.
Αν δεν μπεί "στον χορό" και κάποιος αναστολέας της DHT, δεν πρόκειται να σταματήσουν να πέφτουν, όχι εύκολα τουλάχιστον, με την μινοξιδίλη μόνο.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα