κρέμα NOVAQUASOL A

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

pro_i

New Member
Είμαι 21 χρονών και βρίσκομαι σε αρχικό στάδιο τριχόπτωσης, δηλ. στο στάδιο 2(μικρές γωνιές και μικρή αραίωση γενικότερα).Η δερματολόγος μου πρότεινε την εξής θεραπεία: Πρωί: Regaine 5% και βράδυ: κρέμα NOVAQUASOL A(Vitamin A 7.055 IU/g - Dexpanthenol 20 mg/g). Χρησιμοποιώ και το Nizoral καθώς και το Repair Shampoo της Sebamed. Η απορία μου έχει να κάνει με τη χρησιμότητα της NOVAQUASOL A μιας και γενικά δεν έχω ακούσει ποτέ κάτι γι αυτήν και απ ότι ξέρω δεν χρησιμοποιείται ευρέως. Η δερματολόγος μου είπε να τη βάζω γιατί βοηθά στην σωστή ανάπτυξη της τρίχας λόγω της βιταμίνης Α που περιέχει. Κάτι μου λέει όμως πως ίσως τη βάζω άδικα και ίσως να ήταν καλύτερα να χρησιμοποιώ κατι πιο αποτελεσματικό και ευρέως διαδεδομένο για να διατηρήσω τα μαλλιά μου. Γνωρίζει κανείς κάτι; Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: κρέμα NOVAQUASOL A

το regaine μονο του εχουμε πει πως δεν κανει τπτ

το σαμπουαν επισης δεν κανει σπουδαια δουλεια (το εχει αναφερει και παραδειγμα η εταιρια revivogen οτι μονο του το σαμπουαν δεν κανει και πολλα πραγματα) το λεω και εγω καλο ειναι να εχεις ενα καλο σαμπουαν αλλα μην βασιζεσαι εκει για την θεραπεια σου

τωρα για αυτην την κρεμα που μου λες αν δεν μου πεις τι συστατικα περιεχει μεσα δεν μπορω να σε βοηθησω
απο τα λιγα που γραφεις οπως οτι για την βιταμινη Α τοτε μαλλον τζαμπα την παιρνεις
μην περιμενεις μονο απο μια βιταμινη να σωσεις τα μαλλια σου
αν εχεις την γνωστη αλωπεκιαση που εχουμε οι περισσοτεροι τοτε οι βιταμινες δεν μας σωνουν
μιας και ο λογος της τριχοπτωσης προερχετε απο τελειος διαφορετικους λογους
σε σχεση με καποιον που εχει τριχοπτωση λογο ελειψης βιταμινων

εκτος και αν αυτην η κρεμα περιεχει τοσο καλα συστατικα μεσα που μπορουν να μπλοκαρουν αποτελεσματικα την dht σου
κατι που δεν νομιζω να γινετε
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα