κουρεμα μαλλιων

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

gelisva

New Member
παιδες μια ερωτηση..παρατηρω οτι αν κορευομαι κοντα εχω μεγαλυτερη τριχοπτωση απο οτι αν ειναι μακρια τα μαλλια..?ισχυει?η ειναι η ιδεα μου???κοντα δηλαδη 3-4 ποντους
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: κουρεμα μαλλιων

Εγώ το αντίθετο παρατηρώ, και αυτό γιατί φαίνονται πιο πολύ τα μακριά μαλλιά που πέφτουν. Αλλά δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο το μήκος των μαλλιών στην τριχόπτωση... ::)
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: κουρεμα μαλλιων

To μήκος των μαλλιών δεν παιζει κανενα ρολο ;)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: κουρεμα μαλλιων

ANAR είπε:
To μήκος των μαλλιών δεν παιζει κανενα ρολο ;)

Ετσι ειναι....το μηκος του μαλλιου δε παιζει κανενα ρολο στην τριχοπτωση....ουτε καν αυτον του κομπαρσου... ;D
αλλα γενικα οσο πιο μακρυ ειναι το μαλλι....τοσο πιο πολυ ταλαιπωρειται......ωστοσο αυτο δεν επηρεαζει τους θυλακες....
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: κουρεμα μαλλιων

ANAR είπε:
To μήκος των μαλλιών δεν παιζει κανενα ρολο ;)

ε για να το λέει ο ANAR με τέτιο μαλλί κάτι θα ξέρει!!! ;) σόρρυ αλλά θα τη πω την κακία μου... δεν αντέχω! ρε συ ANAR τα μαλλιά σου μου θυμίζουν αυτά τα άσπρα περουκίνια που φοράγανε οι άντρες στα παλάτια της Αγγλίας πολύ παλλιά όπως αυτά στις ταινίες αν έχεις δει :)
 

gelisva

New Member
Απ: κουρεμα μαλλιων

ε ναι τυχαιο πρεπει να ειναι της κοντης ψ***ς οι τριχες της φταινε... :D
 

kabamarou

Member
Απ: κουρεμα μαλλιων

Έπειτα από πολυετείς έρευνες που έχουν γίνει έχει προκύψει ότι όταν κόβεις τις τρίχες δεν επηρεάζεται η δύναμη της τρίχας.Πιστεύω ότι θα ισχύεικαι για τις τρίχες του κεφαλιού αυτό το πράγμα :chinscratch
ούτε πιο δυνατές πιστεύω ότι γίνονται ούτε πιο αδύναμες
 

aprilianos

New Member
Απ: κουρεμα μαλλιων

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Υπάρχουν διάφοροι μύθοι που κυκλοφορούν, περι μηκους των μαλλιων από ότι ξέρω το αντίθετο λένε, οτι δηλαδή εάν κοβεις τα μαλλιά κοντα δυναμώνουν.
Το μήκος των μαλλιών το μόνο που μπορεί να επηρεάσει θετικά η αρνητικά είναι η εμφάνιση κάποιου,δεν σου παει το τάδε κούρεμα ας πουμε..... :D σε καμιά περίπτωση όμως δεν θα αναστείλει η θα επιτείνει την τριχόπτωση.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: κουρεμα μαλλιων

Fenimore είπε:
[quote author=ANAR link=topic=1980.msg36399#msg36399 date=1278093677]
To μήκος των μαλλιών δεν παιζει κανενα ρολο ;)

ε για να το λέει ο ANAR με τέτιο μαλλί κάτι θα ξέρει!!! ;) σόρρυ αλλά θα τη πω την κακία μου... δεν αντέχω! ρε συ ANAR τα μαλλιά σου μου θυμίζουν αυτά τα άσπρα περουκίνια που φοράγανε οι άντρες στα παλάτια της Αγγλίας πολύ παλλιά όπως αυτά στις ταινίες αν έχεις δει :)
[/quote]

Λοιπον για να ξεκαθαρισουμε καποια πραγματα περουκα ΔΕΝ φοραω ;DΤωρα για το αλλο που λες οτι μοιάζουν με τα άσπρα περουκίνια ;Dτι να πω ισως ειναι που εχω παρα πολλα μαλλια και φαίνονται ετσι ογκώδες.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: κουρεμα μαλλιων

ANAR είπε:
Λοιπον για να ξεκαθαρισουμε καποια πραγματα περουκα ΔΕΝ φοραω ;DΤωρα για το αλλο που λες οτι μοιάζουν με τα άσπρα περουκίνια ;Dτι να πω ισως ειναι που εχω παρα πολλα μαλλια και φαίνονται ετσι ογκώδες.

μάλλον είναι χαμηλά, μετά το λαστιχάκη, που κάνουν λίγο μπούκλα αυτό τα κάνει και μιάζουν!!! :)
 

3746741

Member
Απ: κουρεμα μαλλιων

παντως παιδια δεν ξερω τι μεγεθους ειναι το προβλημα του anar, το σιγουρο ειναι παντως οτι οπως τον βλεπω στη φωτο εχει καλη δοτρια :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: κουρεμα μαλλιων

3746741 είπε:
παντως παιδια δεν ξερω τι μεγεθους ειναι το προβλημα του anar, το σιγουρο ειναι παντως οτι οπως τον βλεπω στη φωτο εχει καλη δοτρια :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Το εχω ξαναπεί στο πλαι και πισω δεν φαίνεται δερμα καθολου υπαρχει φοβερη πυκνότητα ???
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα