ερώτηση για σαμπουάν

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JORJE

Active Member
Καλημέρα φίλε!Το πήρα εγώ πριν κάνα μήνα κ σε πληροφορώ πως σε συνδυασμο βέβαια με μινοξιδίλη που παίρνω χρόνια,βλέπω πως στο crown,τα νέα χνούδια που υπάρχουν κ είναι αδύναμα, δυναμώνουν πάρα πολύ.Δείχνει ότι δουλεύει στο μπιφτέκι.Θα το αξιολογήσω πλήρως όμως σε κάνα τρίμηνο.Το πρωί axelan 5% μινοξ και το βράδι αυτό το λάδι της Pharmaseb.Έχει πάντως πολύ καλές κριτικές από πολλούς άντρες.
Επίσης,λαμβάνω proscar 1,25 mg κάθε μέρα. Ήθελα ένα bοοσταρισμα χωρίς να βάλω κορτιζόνες κτλ.,γιατί έχω στασιμότητα στην επανέκφυση μετά από τόσα χρόνια που χρησιμοποιώ μίνοξ και φίνα.
 

vlafo

Well-Known Member
Τη δουλειά στην κάνει η φίνα και μόνο.
Και να θεωρείς ότι πλέον δεν ενεργεί, ουσιαστικά σου κάνει πάλι δουλειά απλά δεν το βλέπεις τόσο έντονα όσο αρχικά.
 

JORJE

Active Member
Ίσως να έχεις δίκιο και να είναι η ιδέα μου,απλά τον τελευταίο μήνα,είδα ΄΄κάποια΄΄διαφορά στην αραίωση που έχω στο crown προς το καλύτερο..Θα μου πεις τώρα από ένα λάδι φυτικό είδες πύκνωση,ενώ τόσα χρόνια με πανίσχυρη φίνα+μίνοξ+κετοκοναζόλη είσαι στάσιμος??Έπαναλαμβάνω,αν δεν έπαιρνα φίνα,θα είχα ανοίξει πολύ πίσω στην κορυφή.Μου σταμάτησε ΑΜΕΣΑ την τριχόπτωση απο τον Μάρτη του 2018 που την λαμβάνω,χωρίς παρενέργειες..Ειμαι σταθερός πλέον norwood 3V και 43 ετών.Απλά ήθελα το ένα κλικ παραπάνω στην επανέκφυση στο crown,πειραματίζοντας πάντα κάποια φυτικά σκευάσματα στο κεφάλι μου,χωρίς βέβαια ποτέ να σταματώ τις κύριες θεραπείες στα μαλλιά μου..Έχω την εντύπωση πως το συγκεκριμένο λάδι με δαφνέλαιο/καστορέλαιο κάπως βοήθησε..
 

vlafo

Well-Known Member
To καλύτερο που μπορείς να επιτύχεις στο crown(βλέπω και την περίπτωση μου),είναι να ανοίξει η διάμετρος της τρίχας, τότε θα δεις μεγάλη διαφορά.
Αν αυτό δεν γίνεται πλέον ούτε με τη φίνα λόγω πολλών χρόνων δράσης (όπως στην περίπτωση μου),είσαι έτοιμος για μμ.
Τα άλλα είναι άχρηστα εντελώς.
Εγώ δε θέλω να δώ χνούδι θέλω τρίχες και παχιές.
 

JORJE

Active Member
Exεις απόλυτο δίκιο αυτό σκέφτομαι κ γω, πλέον τα φάρμακα μου κάνουν συντήρηση την τωρινή κατάσταση ώστε να μην επιδεινωθεί..Επιπρόσθετα,μινοξιδίλη χρησιμοποιώ γύρω στα 17 χρόνια..Πλέον είναι νεράκι στο κεφάλι μου..Με κράτησε όμως μαζί με τη φίνα 3V..Ότι τριχοθυλάκια νέκρωσαν οριστικά,θεωρώ πως πάνε και δεν ξαναενεργοποιούνται...Τα ενεργά θυλάκια που ''έσωσα'',προσπαθώ ευλαβικά να χοντρύνω κάπως τις τριχούλες!!!:)Κάνω οικονομίες να μαζέψω κάποια χρήματα να πάω Κύπρο να προχωρήσω προς μεταμόσχευση..Τ'αποτελέσματα που έχω δει εδώ μέσα στο forum από διάφορα περιστατικά εδώ κ χρόνια, με ικανοποιούν πλήρως..
 

dim d

Well-Known Member
Exεις απόλυτο δίκιο αυτό σκέφτομαι κ γω, πλέον τα φάρμακα μου κάνουν συντήρηση την τωρινή κατάσταση ώστε να μην επιδεινωθεί..Ότι τριχοθυλάκια νέκρωσαν οριστικά,θεωρώ πως πάνε και δεν ξαναενεργοποιούνται...Τα ενεργά θυλάκια που ''έσωσα'',προσπαθώ ευλαβικά να χοντρύνω κάπως τις τριχούλες!!!:)Κάνω οικονομίες να μαζέψω κάποια χρήματα να πάω Κύπρο να προχωρήσω προς μεταμόσχευση..Τ'αποτελέσματα που έχω δει εδώ μέσα στο forum από διάφορα περιστατικά εδώ κ χρόνια, με ικανοποιούν πλήρως..
τι ηλικια εχεις;;
 

JORJE

Active Member
Θεωρώ χοντρικά χωρίς να είμαι κ απόλυτα σίγουρος κανα χιλιάρικο grafts για να έχω ένα καλό αισθητικά αποτέλεσμα στο crown κ κάνα 1500ρια θύλακες μπροστά hairline κρόταφους,ώστε να γίνω όπως ήμουνα στα 25!!;)Το καλό είναι ότι έχω αρκετό μαλλί μπροστά κ θα έχω καλό αποτέλεσμα.Η μεταμόσχευση θα δέσει απόλυτα με τα υπάρχοντα,,
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Crown λίγα θέλεις άρα έχεις μικρή έκταση να καλύψεις,το θέμα είναι να μπαίνουν εκεί.
Μπροστά λίγα μου φαίνονται αυτά που λες αν έχεις τόσο μαλλί πίσω.
Πρέπει και μπροστά να βάλεις ανάλογη πυκνότητα όχι μόνο να καλύψεις τα κενά.
 

JORJE

Active Member
Μια φορά έχω κάνει on line consultation στη ζωή μου με τον Yaman κ μου είπε ότι χρειάζομαι γύρω στα 3000 grafts σύνολο παντού για να έχω ένα φοβερό αποτέλεσμα,αλλά έχω ακούσει διάφορα για τη διαχείριση της δότριας που κάνει από διάφορα μέλη εντός του forum
κ φοβήθηκα να προχωρήσω.Βέβαια δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάω σε πιο δυνατό γιατρό,αλλά θεωρώ οτι η ΗDC στην Κύπρο με μια καλή διαχείριση των οικονομικών μου, μετά το καλοκαίρι,θα την επισκεφτώ..
 
Μπλουζα