ερωτηση για β sitosterol

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Υπαρχει εδω κανεις που να παιρνει χαπια β sitosterol ??? (νομιζω πρεπει να παιρνεις 3 την ημερα σε αδειο στομαχι)
επισης αν τα παιρνει καποιος παραλληλα με φιναστεριδη????? (κατι που σκεφτομαι να κανω εγω αν οχι 3 τουλ. 1)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: ερωτηση για β sitosterol

Georgex6 είπε:
Υπαρχει εδω κανεις που να παιρνει χαπια β sitosterol ??? (νομιζω πρεπει να παιρνεις 3 την ημερα σε αδειο στομαχι)
επισης αν τα παιρνει καποιος παραλληλα με φιναστεριδη????? (κατι που σκεφτομαι να κανω εγω αν οχι 3 τουλ. 1)

Εϊχα παραγγείλει από Αμερική πριν από κάποια χρόνια 4 μπουκαλάκια των 120 χαπιών το καθένα 375mg ...

bbbbqz.jpg

Ούτε μισό μπουκαλάκι δεν πήρα και τα σταμάτησα... ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ...
ΜΟΥ ΜΗΔΕΝΙΣΕ ΤΗ LIBIDO, ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ "WATERY" ΚΑΙ ΜΟΥ "ΜΠΕΡΔΕΨΕ" ΤΑ "ΥΔΡΑΥΛΙΚΑ" ...

ΜΑΚΡΙΑ ...
 

show_palmettos

New Member
Απ: ερωτηση για β sitosterol

η βητα σιτοστερολη στα εκανε ολα αυτα? δηλαδη ο συνδυασμος duta-fιna που λαμβανεις τωρα δε σου προκαλει καμια απολυτως παρενεργεια?
 

show_palmettos

New Member
Απ: ερωτηση για β sitosterol

επισης..οι παρενεργειες της βητα σιτοστερολης ειναι ακριβως ιδιες με αυτες του προσκαρ και του αβονταρτ! οποτε φιλε γιωργο γιατι δε δοκιμαζεις να παρεις ιπποφαες που συνδυαζει βιταμινες με βητα σιτοστερολη σε μικροτερα mg απο τη σιτοστερολη που ειχε το σκευασμα που επαιρνε ο τροφεους
!
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: ερωτηση για β sitosterol

show_palmettos είπε:
η βητα σιτοστερολη στα εκανε ολα αυτα? δηλαδη ο συνδυασμος duta-fιna που λαμβανεις τωρα δε σου προκαλει καμια απολυτως παρενεργεια?

Όταν δοκίμασα την beta sitosterol έπαιρνα ήδη dutasteride.

Σήμερα που παίρνω ταυτόχρονα και duta και fin δεν έχω, πέρα από μια μείωση στη libido (που πλέον ξέρω να τη διαχειριστώ), τις παρενέργειες που αναφέρω στο παραπάνω post.

Επίσης, επειδή εκείνη την εποχή ήταν "μόδα" η beta sitosterol δεν ήμουν ο μοναδικός που είχα τόσο έντονες παρενέργειες. Φαντάσου ότι πολλοί έπερναν fin και επειδή είχαν παρενέργειες τη σταματούσαν για να πάρουν beta sitosterol με σκοπό να μειώσουν τις παρενέργειες και τελικά αντί για μικρότερες παρενέργειες έβλεπαν πιο έντονες.

Φυσικά κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά ...
 

show_palmettos

New Member
Απ: ερωτηση για β sitosterol

ειναι αυτο που λεμε οτι στην πορεια συνηθιζει ο οργανισμος και δεν καταλαβαινουμε τις παρενεργειες? παιρνεις παραλληλα και αλλες βιΤΑΜΙΝΕς που ριχνουν τις παρενεργειες της ντουτα και της φινα?
 

show_palmettos

New Member
Απ: ερωτηση για β sitosterol

Αναστολείς της 5-άλφα αναγωγάσης
Η φιναστερίδη (Proscar) μπλοκάρει την μετατροπή της τεστοστερόνης σε διυδροτεστοστερόνη, την κύρια ανδρική ορμόνη που βρίσκεται μέσα στον προστάτη. Αυτά τα φάρμακα συρρικνώνουν τον προστάτη αδένα.


Beta-sitosterol. Η beta-sitosterol είναι εκχύλισμα από την γύρη της σίκαλης ή του γρασιδιού. Σε κλινικές μελέτες προσφέρει ανακούφιση από τα ουρολογικά συμπτώματα. Δεν αυξάνει όμως την ροή των ούρων, δεν συρρικνώνει τον προστάτη ή δεν ελαττώνει την ποσότητα του υπολοίπου ούρων.

H ΦΙΝΑΣΤΕΡΙΔΗ ΣΥΡΡΙΚΝΩΝΕΙ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΗ ΑΔΕΝΑ......Η BETA-SITOSTEROL ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΥΡΡΙΚΝΩΝΕΙ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΙ ΑΔΕΝΑ
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα