δανεια!!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Λοιπον παιδια ανοιγω αυτο το θεμα σχετικο με δανεια απο διαφορες τραπεζες επιτοκια κλπ κλπ
οποιος εργαζεται σε τραπεζα μπορει να βοηθησει
λοιπον πηγα σημερα στην εθνικη και ρωτησα για δανειο 10000 ευρω καταναλωτικο
η απαντηση που πηρα ειναι οτι εχουν γινει παρα πολυ δυσκολα τα πραγματα πρεπει να εχεις εκκαθαριστικο 17000+ και να εισαι αδανειστος ειδαλλως θα πρεπει να βρεις εγγυητη (και αντε να βρεις εγγυητη να μπει,τι θα του πεις οτι περνεις??? μαλλον δε του το λες ;D)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jonn70

New Member
Απ: δανεια!!!

σε τετοιες περιπτωσεις για εγγυητες μονο απο γονεις και αδερφια σωζεσαι. και σε αυτους, ενοειται οτι λες τον λογο και δεν εχεις προβλημα. αν νομιζεις οτι μπορεις να καλυψεις τις δοσεις του δανειου, you are ok.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: δανεια!!!

Georgex6 είπε:
για δανειο 10000 ευρω καταναλωτικο
η απαντηση που πηρα ειναι οτι εχουν γινει παρα πολυ δυσκολα τα πραγματα πρεπει να εχεις εκκαθαριστικο 17000+ και να εισαι αδανειστος

Πως αλλάζουν οι εποχές φίλε Γιώργο ... μέχρι πριν 2 χρόνια (πριν την πτώση της Lehman Brothers) τους ζητούσες δάνειο 10000€ και πριν καλά - καλά το ξεστωμίσεις σου δίνανε 15000€ "για να κινείσαι πιο άνετα" :p :p :p
Ο αδερφός μου πριν 4 χρόνια είχε πάρει δάνειο 14000€ και εκείνη την εποχή από τον τελευταίο χρόνο το ένα εξάμηνο ήταν άνεργος :eek: :eek: :eek:

Πάντως τα χρόνια που ακολουθούν θα είναι πολύ δύσκολα ... Δυστυχώς είμαστε ακόμα στην αρχή του τούνελ και το κακό είναι ότι δε φαίνεται φως από πουθενά :( :( :(
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: δανεια!!!

Εαν πας σε 3-4 τραπεζες και παρεις απο ενα 3χιλιαρο μήπως ειναι ποιο ευκολο; ::)

Βέβαια υπαρχει και αλλος τροπος αλλα εχει ενα μικρο ρισκο ;D ;D
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: δανεια!!!

ANAR είπε:
Βέβαια υπαρχει και αλλος τροπος αλλα εχει ενα μικρο ρισκο ;D ;D

bankrobber.jpg

Μη μας βάζεις ιδέες ....
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: δανεια!!!

tropheus είπε:
[quote author=ANAR link=topic=1961.msg35972#msg35972 date=1277534612]
Βέβαια υπαρχει και αλλος τροπος αλλα εχει ενα μικρο ρισκο ;D ;D

bankrobber.jpg

Μη μας βάζεις ιδέες ....
[/quote]

παιδιά αν είναι να πάμε για "ψώνια" στην τράπεζα υπολογίστε και μένα έχω κοζάρει ένα ducati σκέτη τρέλα
 

gelisva

New Member
Απ: δανεια!!!

γιαυτο πρεπει να πας σε 8 τραπεζες απο 3 χιλιαρικα...αμα μπορουσα να το επερνα αυτο δεν θα με ενοιαζε το κεφαλι αφου δεν θα εβγαζα το κρανος..
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: δανεια!!!

τρακαρε ενας φιλος μου την Κυριακη με αυτο το ντουκατι.......και ηταν και κοκκινο οπως η φωτο ακριβως!!!!του πεταχτηκε ενας σκυλος.....και πηγαινε γυρο στα 150χλμ.....το σκυλι κοπηκε σε δυο κομματια σχεδον........η μηχανη επεσε κατω και εγινε σμπαραλια.......δε φτιαχνεται πλεον.......μονο το μοτερ εμεινε σε καλη κατασταση......και ο φιλος μου ευτυχως μονο λιγες γρατζουνιες εχει φοραγε την στολη του.......μισο χρονο μηχανακι......και τωρα...θα πληρωνει το δανιο και δε θα χει κ μηχανακι.....και μη χειροτερα....... :(
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: δανεια!!!

συλλυπητήρια ρε πανο για το φιλαρακι σου
επειδη ειχα και εγω τετοια μηχανη supersport
βεβαια οχι ducati αλλα ενα repsol χιλιαρι
και επειδη οι φιλοι ειχαν αντιστοιχα R1 και λοιπα ξερω πως ειναι

καθως ειχα την ατυχια να παω σε νοσοκομεια για να δω τους φιλους μου που αλλοι τρακαραν
και αλλοι εφυγαν σε στροφη

ευτυχως εγω ποτε δεν επεσα

βεβαια την πουλησα την μηχανη εδω και 2 με 3 χρονια περιπου
αλλα ξερω πως ειναι

του κολλητου μου η μηχανη ενα R1 ολοκαινουργιο επισης ειναι πεταμενη σε ενα συνεργειο
καθως απο το τρακαρισμα αρπαξε σασι
και μονο ο κινητηρας εμεινε καλος

και ειναι και καινουργιος ουτε 5 χιλιαδες χιλιομετρα δενε κανε ο καημενος

και εδω και 2 χρονια πληρωνει την μηχανη στα δανεια χωρις να την καβαλαει

αστα δραμα η κατασταση
ευτυχως πωντος δεν επαθε αυτος μεγαλη ζημια

αν και τις πρωτες μερες στο νοσοκομειο απο το χτυπημα στο κεφαλι δεν θυμοταν τιποτα

να φανταστεις την πρωτη μερα που πηγα στο νοσοκομειο
ρε φιλε καθε 5 λεπτα μου εκανε τις ιδιες ερωτησεις

και ενω ηταν ξυπνιος απο το μεσημερι
επαναλαμβανε συγνωμη ρε παιδια μολις τωρα ξυπνησα


ηταν χοντρη η διασιση αλλα ευτυχως ολα τελειωσαν χωρις κανενα κουσουρι


ευχομαι τα καλυτερα για το φιλαρακι σου
και πες του οτι δεν ειναι ο μονος
υπαρχουν και αλλοι στην θεση του

πανω απο ολα η ζωη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: δανεια!!!

Panos1982 είπε:
τρακαρε ενας φιλος μου την Κυριακη με αυτο το ντουκατι.......και ηταν και κοκκινο οπως η φωτο ακριβως!!!!του πεταχτηκε ενας σκυλος.....και πηγαινε γυρο στα 150χλμ.....το σκυλι κοπηκε σε δυο κομματια σχεδον........η μηχανη επεσε κατω και εγινε σμπαραλια.......δε φτιαχνεται πλεον.......μονο το μοτερ εμεινε σε καλη κατασταση......και ο φιλος μου ευτυχως μονο λιγες γρατζουνιες εχει φοραγε την στολη του.......μισο χρονο μηχανακι......και τωρα...θα πληρωνει το δανιο και δε θα χει κ μηχανακι.....και μη χειροτερα....... :(

Αυτα ειναι τα ασχημα να υποθέσω πως δεν ειχε μικτή ασφαλεια εε
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα