γονιδιο τησ φαλακρας

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mindtrapper

Member
Απ: γονιδιο τησ φαλακρας

“And unlike commonly available treatments for hair loss that involve blocking hormonal pathways, treatments involving the Wnt pathway would be non-hormonal, which may enable many more people suffering from hair loss to receive such therapies.”

Έτσι. Gene therapy. Ας είναι η γενιά μας η τελευταία που θα αντιμετωπίζει προβλήματα τριχόπτωσης.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: γονιδιο τησ φαλακρας

Ειναι ενθαρρυντικό οτι το θεμα το ψαχνουν αντε να δουμε τι θα γινει :chinscratch
 

GK

New Member
Απ: γονιδιο τησ φαλακρας

mindtrapper είπε:
“And unlike commonly available treatments for hair loss that involve blocking hormonal pathways, treatments involving the Wnt pathway would be non-hormonal, which may enable many more people suffering from hair loss to receive such therapies.”

Έτσι. Gene therapy. Ας είναι η γενιά μας η τελευταία που θα αντιμετωπίζει προβλήματα τριχόπτωσης.


Εάν είναι η γενιά μας η τελευταία, τότε φαντάσου τι σουξέ θα έχουν οι καραφλοί στην επόμενη γενιά λολ
 

davidp

New Member
Απ: γονιδιο τησ φαλακρας

Εμένα GK με κόβω να με έχουν φωτογραφία στην είσοδο, στο μουσείο της Φαλάκρας...
 

trinitronxt

New Member
Απ: γονιδιο τησ φαλακρας

ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΡΩΤΙΣΩ! ΕΓΩ ΧΑΝΩ ΤΡΙΧΕΣ ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ.ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΕΧΩ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΙΣΟ ΣΗΜΕΙΑ ΑΛΑ Η ΑΡΕΩΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ! ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ??
 

GK

New Member
Απ: γονιδιο τησ φαλακρας

trinitronxt είπε:
ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΡΩΤΙΣΩ! ΕΓΩ ΧΑΝΩ ΤΡΙΧΕΣ ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ.ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΕΧΩ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΙΣΟ ΣΗΜΕΙΑ ΑΛΑ Η ΑΡΕΩΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ! ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ??

Από ότι έχω διαβάσει και καταλάβει μέχρι στιγμής (που σημαίνει ότι μπορεί να είμαι και λάθος) η αραίωση συμβαίνει στο πάνω κεφάλι (λολ) εννοώ το πάνω μέρος επειδή σε εκείνο το σημείο οι τρίχες ειναι πιο ευαίσθητες στην ουσία DHT.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: γονιδιο τησ φαλακρας

οτι το βρηκαν δεν αμφιβαλω καθολου,το θεμα ειναι τι θα κανουν,παιζονται πολλα εκατομυρια πανω στο θεμα αυτο,απο κλινικες μεταμοσχευσης,εταιρειες φαρμακων,καλυντικων κ.α.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vstratis

New Member
Απ: γονιδιο τησ φαλακρας

δυστυχως σαυτο θα συμφωνησω ...
Παιζονται πολλα κερδη απο πολλες εταιριες και συγκεκριμενα εταιριες 'γιγαντες'.
Ειτε θα πρεπει να εχουν οφελος απο τη γονιδειακη θεραπεια , ειτε θα πρεπει να βγαλουν τρελα χρηματα απο τα υπαρχοντα προιοντα και μετα να δωθει ωθηση στην dna θεραπεια.

Σημαντικο επισης ειναι πως συνηθως τα γονιδια δεν ειναι 100% αυτονομα. Δλδ δε σημαινει πως απενεργοποιωντας ή ενεργοποιωντας καθε γονιδιο ελεγχεις παντα αποκλειστικα 1 λειτουργια. Οποτε και εκει θα θελει χρονια ερευνας σε εργαστηριο, σε πειραματοζωα και μετα αφου εγκριθει να δωθει στους ανθρωπους. Και φυσικα ολα αυτα αν συμφερει :)
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: γονιδιο τησ φαλακρας

εχει ακομα αρκετο ψωμι μαγκες....δεν ξερω ποσο αλλα ακομα θα φαμε καποια χρονια.....μην πιστευετε οτι θα ανακαλυφθει ετσι ξαφνικα(που λεει και ο ρεμος ;D)....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα