βρηκα τα μισα φαρμακα!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

panos27

Member
καλημερα σε ολους, επισκευτικα εχθες ενα φαρμακειο κεντρικο της θεσσαλονικης, και ειχα σκοπο να αγορασω τα εξης 1propecia 1mg
2avodart
3rogaine 5%
4tricomin
5spironolactone
6nizoral 2%
7aloe vera !ζελε

απο αυτα βρηκα μονο 3!
Τα avodart 0.5 , fungoral 2%, και regaine 5%.
εχω καποιες σημαντικες και πολυ κρησιμες ερωτησεις.

1ον το οικονομικο θεμα , επειδη ειμαι φοιτητης καλο θα ηταν εαν γλιτωνα καποια χρηματα, γιατι πληρωσα για avodart 32 € , fungoral 6,6 € και για το regaine 29,4 € . οποτε ρωτω εαν υπερχει καποιο site οπου θα μπορω να βρω ΟΛΑ τα προιοντα που ανεφερα στην αρχη με καλυτερες τιμες.

δευτερη ερωτηση ειναι , εαν μπορω να ξεκινησω την θεραπεια μου κανονικα με αυτα τα 3 που εχω?

3 η ερωτηση ειναι επειδη το regaine γραφει πως πρεπει να βαζω 1ml 2 φορες την ημερα, απλα θελω να ρωτησω (ηληθια ερωτηση) εαν ξερει κανενας πως μπορω να βαλω αυτη ακριβως την ποσοτητα? δηλαδη ποσα ψεκασματα καθε φορα πρεπει να βαλω για να εχω 1 ml???

και η τελευταια μου ερωτηση ειναι , επειδη διαβασα καπου στο forum για ενα φαρμακο (δεν μπορω να θυμηθω) οτι το σπας στα 5! , μηπως ηταν το avodart?


κι ακομα κατι για το avodart μπορω να παρω την συσκευασια των 5mg? ποια ειναι η διαφορα στην τιμη με τα 0,5 mg? ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NoMoreLoss

New Member
Απ: βρηκα τα μισα φαρμακα!

πάλι τα ίδια θα πληρώσεις και έξω + μεταφορά και νταβατζιλικια στη πιστωτική. ασε φίλε με την κρίση που υπάρχει καλά εισαι εδώ
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: βρηκα τα μισα φαρμακα!

Βγαλε μια χρεωστικη για να'χεις το κεφαλι σου ησυχο-βγαζουν σχεδον ολες οι τραπεζες.
Οσο για αγορες απο net πχ η minoxidil εδω κοστιζει 30 το μπουκαλι (~1 μηνας) ενω απο εξω με τα σχεδον ιδια λεφτα αγοραζεις θεραπεια για 6 μηνες
 

magic810

New Member
Απ: βρηκα τα μισα φαρμακα!

panos27 είπε:
καλημερα σε ολους, επισκευτικα εχθες ενα φαρμακειο κεντρικο της θεσσαλονικης, και ειχα σκοπο να αγορασω τα εξης 1propecia 1mg
2avodart
3rogaine 5%
4tricomin
5spironolactone
6nizoral 2%
7aloe vera !ζελε

απο αυτα βρηκα μονο 3!
Τα avodart 0.5 , fungoral 2%, και regaine 5%.
εχω καποιες σημαντικες και πολυ κρησιμες ερωτησεις.

1ον το οικονομικο θεμα , επειδη ειμαι φοιτητης καλο θα ηταν εαν γλιτωνα καποια χρηματα, γιατι πληρωσα για avodart 32 € , fungoral 6,6 € και για το regaine 29,4 € . οποτε ρωτω εαν υπερχει καποιο site οπου θα μπορω να βρω ΟΛΑ τα προιοντα που ανεφερα στην αρχη με καλυτερες τιμες.

δευτερη ερωτηση ειναι , εαν μπορω να ξεκινησω την θεραπεια μου κανονικα με αυτα τα 3 που εχω?

3 η ερωτηση ειναι επειδη το regaine γραφει πως πρεπει να βαζω 1ml 2 φορες την ημερα, απλα θελω να ρωτησω (ηληθια ερωτηση) εαν ξερει κανενας πως μπορω να βαλω αυτη ακριβως την ποσοτητα? δηλαδη ποσα ψεκασματα καθε φορα πρεπει να βαλω για να εχω 1 ml???

και η τελευταια μου ερωτηση ειναι , επειδη διαβασα καπου στο forum για ενα φαρμακο (δεν μπορω να θυμηθω) οτι το σπας στα 5! , μηπως ηταν το avodart?


κι ακομα κατι για το avodart μπορω να παρω την συσκευασια των 5mg? ποια ειναι η διαφορα στην τιμη με τα 0,5 mg? ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας

Λοιπον 6 ψεκασμοι regaine ειναι το 1ml.....που θελεις!!
Αυτο που σπας στα 5 ειναι το proscar το αντιπαλο δεος του avodart που εχεις εσυ.....
Το avodart που εχεις αναφερονται καλυτερα αποτελεσματα απλα δεν ειναι ακομα εγκεκριμενο απο τον fda για την τριχοπτωση...σε αντιθεση με το proscar...
Απτην στιγμη ομως που εχεις avodart το ξεχνας το proscar.......δεν νομζω οτι ειναι καλη ιδεα να χρησιμοποιεις και τα δυο (ΕΓΚΛΗΜΑ).....
Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ που εχεις αυτη την στιγμη ειναι το λεγομενο big 3........
οποτε καλη συνεχεια.......

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!Πριν χρησιμοποιησεις το avodart καλο ειναι να ενημερωθεις περι τινος προκειται και μετα να το χρησιμοποιησεις με δικη σου ευθυνη παντα......επειδη σε εκοψα λιγο φουριοζο να πας να τα παρεις ολα....χωρις ομως να εχεις ενημερωθει πληρως για το τι προκειται για το καθενα......
ΑΥΤΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΣΟΥ
8)
 

panos27

Member
Απ: βρηκα τα μισα φαρμακα!

ΣΕ ευχαριστω πολυ ρε συ magic ελπιζω ολα να πανε καλα, πριν απο 10 λεπτα πηρα το 1ο χαπι avodart και τους 6 ψεκασμους regaine. αντε ρε παιδια καλη μου επιτυχια και καλο κουραγιο!!! και παλι ευχαριστω.

Α και οποιος βαριεται και θελει να περασει ευχαριστα την ωρα του , δειτε κι αυτο.
http://video.google.com/videoplay?docid=6985202817194525449
 

dim74

Member
Απ: βρηκα τα μισα φαρμακα!

panos δεν περνεις καραμελες ηρεμησε...πριν παρεις avodart εχεις διαβασει εδω μεσα αλλα και αλλου τι ειναι?περιμενω να μας πεις...
 

panos27

Member
Απ: βρηκα τα μισα φαρμακα!

ναι εχω διαβασει, ειναι για την υπερπλασια (οχι καρκινος) του πρωστατη, οκ?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: βρηκα τα μισα φαρμακα!

τρικομιν θα βρεις μονο στο εξωτερικο
το avodart προσπαθησε να το γραψεις σε κανενα βιβλιαριο να σου βγει πιο φτηνα
το regaine μπορεις να το παρεις σχεδον στην μιση τιμη απο εξω για λινκς θα βρεις μερικα στο online shopping μεσα στο φορουμ μας εχουμε δωσει μερικα λινκς

spironolactone θα βρεις στα φαρμακεια μονο σε μορφη χαπιου

nizoral 2% μπορεις να παρεις το fugnoral απο το φαρμακειο

για το regaine περιπου 6 ψεκασμοι ειναι 1ml

κατι αλλο ?
 

panos27

Member
Απ: βρηκα τα μισα φαρμακα!

Φιλε παναγιωτη σε ευχαριστω πολυ , να σαι καλα, πολυ κατατοπιστικος. Θα βγαλω φοιτιτικο βιβλιαριο υγειας (επειδη τυνχανω ανασφαλιστος!) και θα πρωσπαθησω να τα γραψω εκει. και παλι ευχαριστω.
 

panos27

Member
Απ: βρηκα τα μισα φαρμακα!

Παιδια κατι ακομα, εαν ξερει κανενας να μου πει, εστω στο περιπου, σε τι τιμη κυμαινεται το propecia, tricomin και το spironolactone ?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: βρηκα τα μισα φαρμακα!

panos27 είπε:
Παιδια κατι ακομα, εαν ξερει κανενας να μου πει, εστω στο περιπου, σε τι τιμη κυμαινεται το propecia, tricomin και το spironolactone ?
Tricomin® Revitalizing Shampoo $18.00 dollaria

Tricomin® Restructuring Conditioner
8 ounce bottle
Price: $21.30 / ea

Tricomin® Solution Follicle Therapy Spray
6 ounce bottle

TricoPack 1
1 Revitalizing Shampoo, 8 oz bottle 1 Restructuring Conditioner, 8 oz bottle 1 Solution Follicle Therapy Spray, 6 oz bottle

Price: $93.00 / pack

Generic Aldactone spironolactone
100mg 100 pills
$67.51

τιμες αυτες του spironolactone ειναι απο ιντερνετ
πανε ρε φιλε σε ενα φαρμακειο και θα σου πουν ποσο εχει

Generic Aldactone
25mg 100 pills
$45.00

το προπεσια εχει περιπου 1 ευρω το χαπι και δεν συμφαιρει
απο το φαρμακειο αγοραζεις το προσκαρ που το κοβεις στα 4 η στα 5 και παιρνεις το ι/4 η το 1/5 που ισοδυναμει με ενα χαπι προπεσια

θα σου βγει πολυ πιο φτηνα και μπορεις να το βρεις στο φαρμακειο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panos27

Member
Απ: βρηκα τα μισα φαρμακα!

γιατι σκευτωμουν να παρω και το propecia μεχρι την στιγμη που μου ειπε ο magic810 οτι ειναι εγκλημα να τα βαλω και τα 2.
 

Άκης

Administrator
Απ: βρηκα τα μισα φαρμακα!

Panos μην δοκιμάσεις να πάρεις avodart και proscar/propecia μαζί.
Ή το proscar ή το avodart.
Αν και προτιμότερο είναι να πάρεις 1mg φιναστερίδης (το 1/5 του proscar δηλαδή).
Αλλά αφού ξεκίνησες με avodart ή το σταματάς για κάνα μήνα και μετά ξεκινάς το proscar ή συνεχίζεις με αυτό (avodart).

Αλλά να ξέρεις η πιθανότητα να δεις ανεπιθύμητες ενέργειες από αυτό, ειδικά στην αρχή, είναι μεγάλες.

Το Aldactone (spironolactone ) έχει περίπου 5€ το κουτί των 100mg , αλλά το χρησιμοποιούμε εδώ για τοπική λήψη του, ΟΧΙ από το στόμα.

Τo nizoral το ζητάς σαν fungoral.

Πολύ καλό το video.
 

panos27

Member
Απ: βρηκα τα μισα φαρμακα!

μαλον θα ξεκινησω μετα απο κανενα μηνα το proscar απλα το χρησιμοποιησα επειδη διαβασα απο εδω οτι μπλοκαρει 2 ενζυμα αντι για 1! κι ετσι το πρωτιμησα, αλλα εαν δω οτι εχει τρελες παρενεργειες θα το σταματησω, αλλα 1η μερα ειναι που το πηρα και ακομα ζω!!! anyway ευχαριστω πολυ παντος για ολη την βοηθεια
 

Άκης

Administrator
Απ: βρηκα τα μισα φαρμακα!

Και ελπίζω να μην δεις. Όπως και να έχει, αναφέρεται ότι αν συνεχίσεις το φάρμακο, το πιθανότερο είναι να μειωθούν και οι όποιες ανεπ. ενέργειες.

panos27 είπε:
αλλα 1η μερα ειναι που το πηρα και ακομα ζω!!!
Ελπίζω να μην σου τύχει κάτι περίεργο ποτέ από αυτό και έρθεις με τίποτα άγριες διαθέσεις πίσω στο forum...
 

panos27

Member
Απ: βρηκα τα μισα φαρμακα!

βασικα σκευτωμουν να παρω το avodart και μολις τελειωσει να παρω το proscar/propecia κομενο στο 1/5 , πρεπει οπωσδηποτε να περιμενω 1 μηνα μολις τελειωσει το avodart?

θα υπαρχει μεγαλο προβλημα εαν συνεχισω με το proscar/propecia αμεσως μολις τελειωσει το avodart.

Μηπως μπορεις να μου δωσεις καποιες λεπτομερειες ακομα για το τι αλληλεπιδραση μπορει να εχουν αυτα τα 2 γιατι δεν βρηκα πουθενα στο site να γραφωνται οι αλληλεπιδρασεις μεταξυ των 2. ευχαριστω.
 

magic810

New Member
Απ: βρηκα τα μισα φαρμακα!

panos27 είπε:
βασικα σκευτωμουν να παρω το avodart και μολις τελειωσει να παρω το proscar/propecia κομενο στο 1/5 , πρεπει οπωσδηποτε να περιμενω 1 μηνα μολις τελειωσει το avodart?

θα υπαρχει μεγαλο προβλημα εαν συνεχισω με το proscar/propecia αμεσως μολις τελειωσει το avodart.

Μηπως μπορεις να μου δωσεις καποιες λεπτομερειες ακομα για το τι αλληλεπιδραση μπορει να εχουν αυτα τα 2 γιατι δεν βρηκα πουθενα στο site να γραφωνται οι αλληλεπιδρασεις μεταξυ των 2. ευχαριστω.

panos σκεψου οτι παιρνεις το ενα απο τα δυο και σου λενε για side effects ποσο μαλλον να τα παιρνεις και τα δυο μαζι....δεν θα αφησεις και πολλα περιθωρια....θα ναι σαν να λες αντε να δουμε επιτελους ποτε θα εμφανιστουν αυτα τα side effects....θα το προκαλεσεις δηλαδη.....
τωρα για την διακοπη του ενος μηνα ειναι καθαρα ποληπτικα για να μην μπλεξουν οι ουσιες στο αιμα σου.....αν ειναι να ξεκινησεις προσκαρ η σταματα τωρα το αλλο ουτως η αλλως δυο μερες το παιρνεις....μην το πεταξεις μπορει να σου χρειαστει να φτιαξεις μια τοπικη λοσιον με avodart......
ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΤΑ ΜΠΛΕΞΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.......ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΟ ΔΩΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΝ ΟΠΩς ΛΕΣ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ.... 8)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα