απορια!

καλησπερα παιδια!διαβαζω καθημερινα εδω μεσα οτι οι περισσοτεροι φτιαχνουν απο μονοι τους διαφορα διαλυμματα για τοπικη χρηση στο κεφαλι σπαζοντας χαπακια φιναστεριδης!δεν ξερω κατα ποσο πετυχαινουν τις αναλογιες και κατα ποσο βλεπουν αποτελεσματα και κατα ποσο δεν εχουν sides οσο αν χρησιμοποιουσαν oral finasteride!εκεινο που εχω σαν απορια ειναι γιατι οι φαρμακευτικες εταιριες δεν πουλανε διαλυμματα φιναστεριδης να γλυτωσουμε κ την δουλεια του χημικου??????
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

azyx

New Member
Απ: απορια!

Δεν ειναι καμια σπουδαια δουλεια... παιρνεις τα χαπακια και τα κανεις σκονη μεσα στο μουλινεξ, @ γουδι η οπου σε βολευει.... ριχνεις την σκονη μεσα στη μινοξ, ανακατευεις, και εισαι ετοιμος! Ετσι εχεις και φρεσκο πραμα και εχεις 0.1% στανταρ... οι αλλοι δεν ξερεις ποτε αν οντος βαζουν 0,1%, δεν τους ελεγχει κανενας!
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: απορια!

σε τοπικη χρηση η φιναστεριδη δε δουλεβει οπως το χαπι μου το χει πει γιατρος
 
Απ: απορια!

ναι ρε φιλε georgex6 σιγουρα δεν θα δουλευει οπως το χαπι!το θεμα ειναι συμφερει?ο γιατρος σου ειπε δεν κανει την ιδια δουλεια με το χαπι....σου ειπε ομως αν αξξιζει να την βαζεις τοπικα?αν εχεις θετικα αποτελεσματα?αν δεν εχεις απειροελαχιστες παρενεργειες?δηλαδη οι γιατροι ρε παιδι μου την συνιστουν ?εστω και σαν κατι προσθετο!γιατι κ μηδαμινα να ηταν τα οφελη ειναι αλλο ενα λιθαρακι στην καταπολεμηση της τριχοπτωσης!εγω παραδειγματος χαριν δεν βαζω κανενα dht blocker στο κεφαλι μονο μινοξιδιλη!θα μου εκανε καλο κανα διαλυμα φινα μιας κ φοβαμαι το χαπι??
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: απορια!

κοίτα,
4-6 χάπια proscar σε 60 ml δ/μα μινοξ. δεν θα σου βγάλουν sides-μην ξεχνάς ότι η μινοξ. δεν είναι αναστολέας της dht(dht blocker),άρα με την τρέχουσα θεραπεία σου δεν καλύπτεσαι... :chinscratch
 

azyx

New Member
Απ: απορια!

Για αυτο το μικρο λιθαρακι βαζω και εγω 3 προσκαρ σε 60μλ μινοξ! λιγη δουλεια να κανει καλο ειναι,,, οι γιατροι δεν θελουν μπελαδες στο κεφαλι τους,,, προτείνουν και δινουν μονο αυτα που εχουν εγκριθεί απο ιφετ συνήθως μην πας εσυ αυριο και ζητας τα ρεστα... οποτε αυτα που λενε εγω τα ακους βερεσέ...
 

azyx

New Member
Απ: απορια!

Σε σχεση με αλλα παιδια δεν εχω μεγαλο προβλημα... αλλα σιγουρα υπαρχουν πολοι σαν εμενα εδω μεσα... ειδα το μαλι μ να αραιώνει πολυ αποτομα και προσπαθω να προλαβω τα χειροτερα... Στους κροταφους εχω δει πολυ μεγαλη διαφορα και εκει εχω εστιαστεί τωρα... + το μπιγκ 3 ξερουμε ολοι οτι δουλευει και προσπαθω να βρω αλλα στοιχεια-συνδιασμους που θα το κανουν ακομα πιο δυνατο! Δεν θελω σε καμια περίπτωση να παίρνω φιναστεριδη για μεγαλο χρονικο διαστημα! Οταν λεμε οτι σου ριχνει τη λιμπιντο δεν εννοουμε οτι δεν σου σηκωνετε... αλλα χανεις το ενδιαφερων για σεξ ακομα και αυνανισμο! ετσι προσπαθω να παιρνω δοση που να μην μου προκαλει παρενεργειες... με 0,5μιλιγραμμαρια ανα 2 μερες ειμαι καλα νομιζω τωρα αλλα σε καθε εναν ειναι διαφορετικη αυτη η δοση! τωρα καποιος που ειναι κατα της φινας σε χαπι πιστευω ειναι καλο να την βαζει τοπικα... μπορει να μην κανει πολλα... αλλα κατι θα κανει... παιζει πολυ ρολο και το σωματικο βαρος πιστευω... σε καποιον που ειναι 150 κιλα δεν νομιζω να του κανει τιποτα το 1mg φιναστεριδης σε σχεση με μενα! Σε καθε περίπτωση ακομα και μ αυτη τη μικρη δοση που παιρνω εχω δει μονο θετικα αποτελεσματα προς το παρον.... για καποιον που φοβαται πολυ τις παρενεργεις μπορει αν δοκιμασει και πολυ μικρη δοση οπως 0,1mg παλι θα ωφεληθεί απο το να μην επερνε καθολου!
επειδη εχω μερες να κρατησω αρχειο το κανω σημερα και εδω οι φοτος...

το μαλι μου σημερα...
οι φοτος ειναι σε βρεγμενο μαλι και εφαρμογη μινοξ λιγα λεπτα μετα το μπανιο!

27nov1.jpg

27nov2.jpg

27nov3.jpg

μια αλλη οπτικη γωνια.... την ιδια ωρα με την προηγούμενη..
27nov4.jpg



και εδω αμεσως μετα το μπανιο πριν ακομα βαλω μινοξ
27nov5.jpg




εδω μπορειτε να δειτε τις παλιοτερες φοτο!

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php?action=profile;u=916;area=showposts;start=15

ανεβάστε και οι αλλοι καμια φοτο...
 

barman

Member
Απ: απορια!

...απορια:εαν χασεις τριχες λογω ερεθισμων κ φλεγμονων,αυτες ξαναβγαινουν; ευκολα; η καθολου;
 

Άκης

Administrator
Απ: απορια!

barman αν εκτεθεί ο θύλακας, όχι.

azyx την ίδια δόση παίρνω και εγώ πάνω κάτω (~0.6 και κάποιες φορές ανά 2 ημέρες) και δεν είχα κάποια απώλεια. Πιστεύω είναι κορυφή για συντήρηση, για νέο ξεκίνημα άγνωστο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vayero

Member
Απ: απορια!

azyx το 0,5 φινα που παιρνεις απο που το προμηθευεσαι; πηγα σε ορισμενα φαρμακεια της περιοχης και μου ειπαν οτι εχουν τα 5mg
 

azyx

New Member
Απ: απορια!

barman είπε:
...απορια:εαν χασεις τριχες λογω ερεθισμων κ φλεγμονων,αυτες ξαναβγαινουν; ευκολα; η καθολου;
Δεν χανουμε τα μαλια μας αν οι τριχες για οποιονδιποτε λογω πεσουν καποια φορα..εκει που πεσαν θα ξαναβγουνε μετα απο λιγο καιρο... αλλα τα χανουμε αν οταν πευτουν οι τριχες και η νεες που βγενουν στην θεση τους ειναι πολιο λεπτες και μετα απο αρκετους κυκλους καταληγουν να ειναι χνουδι! 1 μηνα μετα αφου ξεκινησα ειχα χασει το μισο μου μαλι! Αλλα τωρα στην θεση τους εχουν βγει πολυ πιο δυνατες και μαυρες τριχες!
 

azyx

New Member
Απ: απορια!

vayero79 είπε:
azyx το 0,5 φινα που παιρνεις απο που το προμηθευεσαι; πηγα σε ορισμενα φαρμακεια της περιοχης και μου ειπαν οτι εχουν τα 5mg

Δεν υπαρχει δοση 0,5mg ετοιμη... πρεπει να την κανεις μονος σου... παιρνεις το προπεσια=1mg και το σπας στα 2!
Εγω ανακατευω 5mg proskar σε 10ml οινοπευμα και καθε 2 μερες παιρνω 1ml=0.5mg
 

vayero

Member
Απ: απορια!

sorry azyx ηθελα να πω το 1mg propecia(τα ονοματα παντα μπερδευω), οσα φαρμακεια ρωτησα μονο proscar 5mg ειχαν, το propecia δεν το εφερναν, ενας μονο μου ειπε να κοιταξει αν μπορει να το φερει με παραγγελια απο εξωτερικο αλλα οχι σιγουρα. για αυτο σε ρωτησα που μπορεις να το βρεις ελλαδα προκειμενου να γλιτωσω το εξωτερικο η εστω και απο εξωτερικο καποιο αξιοπιστο, αν θες στειλε pm ευχαριστω
 

vrm

Member
Απ: απορια!

Υπάρχει και το PROPECIA F.C.TABL BT 28x1MG 53,72 ευρώ :2m: μάλλον τρελάθηκε η Βι@@εξ...
Δίνεις 54Ε περίπου για λιγότερο απο ένα μήνα θεραπεία...έλεος!!!
 
Μπλουζα