απαντηστε αν εχετε αναλογο προβλημα..

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

takaros

New Member
κανω χρηση φινας 4 μηνες με οχι ακομα αποτελεσματα..κ τ τελευταιο μηνα αποφασισα να χρησιμοποιησω toppik..παρολο που τα κανει να φαινονται καλα τ μαλλια οταν την αλλη μερα λουζομαι βλεπω αραιωση μεγαλυτερη στα σημεια που τ βαζω..και περισσοτερες λεπτες τριχες!φταιει λετε τ προιον αυτο η η λακ που βαζω για να συγκρατει τις μικροινες???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kwstas34

New Member
Απ: απαντηστε αν εχετε αναλογο προβλημα..

ιδέα σου είναι φιλε επειδή συνηθίζει το μάτι με πυκνό μαλλί...
 

takaros

New Member
Απ: απαντηστε αν εχετε αναλογο προβλημα..

οχι φιλε μου δεν ειναι ιδεα μου τα επανω μαλλια που βαζω τ προιον δεν ειναι ιδια σε ποιοτητα με τ υπολοιπα ακομα και οταν τα λουζω ειναι σπασμενα χαλασμενα και πιο αραια...και ετσι δεν ηταν ποτε!
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: απαντηστε αν εχετε αναλογο προβλημα..

αν και δεν εχω βαλει ποτε τοπικ κτλ.......εχω μια υποψια απο κατι αλλα γεγονοτα......οτι το τοπικ κανει κακο στα μαλλια......
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: απαντηστε αν εχετε αναλογο προβλημα..

takaros είπε:
κανω χρηση φινας 4 μηνες με οχι ακομα αποτελεσματα..κ τ τελευταιο μηνα αποφασισα να χρησιμοποιησω toppik..παρολο που τα κανει να φαινονται καλα τ μαλλια οταν την αλλη μερα λουζομαι βλεπω αραιωση μεγαλυτερη στα σημεια που τ βαζω..και περισσοτερες λεπτες τριχες!φταιει λετε τ προιον αυτο η η λακ που βαζω για να συγκρατει τις μικροινες???

Σίγουρα η περιοχή που συνηθίζεις να χρησιμοποιείς toppik είναι αυτή που είχε και έχει το μεγαλύτερο πρόβλημα (αραίωση). Στην περιοχή αυτή τα μαλλάκια είναι πιο ευαίσθητα στα ανδρογόνα (DHT, testo).
Έτσι η διαδικασία απώλειας τριχών στην περιοχή αυτή, ήταν και εξακολουθεί να είναι πιο έντονη άσχετα με το αν βάζεις toppik ή όχι .... Αυτός είναι ο λόγος που κάποιοι πιστεύουν (εσφαλμένα) ότι το toppik προκαλεί τριχόπτωση.

Ούτε η λακ ευθύνεται για την απώλεια μαλλιών ... Πιθανώς θα έπρεπε να σκεφτείς να προσθέσεις στην θεραπεία σου και κάποιο τοπικό αντιανδρογόνο...
 

takaros

New Member
Απ: απαντηστε αν εχετε αναλογο προβλημα..

κανω θεραπεια απο δερματολογο και μου εχει πει συγκεκριμενα φινα συμπληρωμα σιδηρου και καποια αντιαλλεργικα χαπια(τωρα τ εχω σταματησει ομως)και μου ειπε οχι μινοξιδιλη...εβαζα πριν ξεκινησω φινα αλλα μου λεει σταματησε τη θα ξαναρχισεις απο την αρχη με φινα...τι να πω εχω μπερδευτει!και το κακο ειναι οτι δεν βλεπω αποτελεσμα αντιθετα χειροτερευει το θεμα!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα