αγριοκρεμμύδα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

ελενα

New Member
Καλημέρα σε όλους από ένα νέο μέλος.

Πριν από 20 περιπου χρόνια και λόγω έντονου στρες είχα σοβαρό πρόβλημα τριχόπτωσης. Ασχολήθηκαν οι πάντες, και τελικά ένας άγιος άνθρωπος καλή του ώρα, μου πρότεινε αγριοκρεμμύδα και μάλιστα με παρέπεμψε σε έναν πρακτικό που δούλευε (και έμενε) στο Ξενοδοχείο ΤΙΤΑΝΙΑ στην Ομόνοια. Ειλικρινά σας μιλάω ήταν ό,τι πιο αποτελεσματικό έκανα για το συγκεκριμένο πρόβλημα και σας ορκίζομαι ότι μετά από πανάκριβες θεραπείες, γιατρούς κλπ κλπ η τριχόπτωση σταμάτησε από την πρώτη κιόλας εβδόμάδα.

Αντιμετωπίζω ανάλογο πρόβλημα εδώ και ένα μήνα. Ο κύριος από το Τιτάνια έχει φύγει και κανείς δεν μπορεί να με βοηθήσει να τον βρω. Μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: αγριοκρεμμύδα

Ρε παιδιά αυτό το μύθο της αγριοκρεμμύδας τον ακούω χρόνια ολόκληρα, τώρα κι'ένα άλλο παλλικάρι τον πόσταρε μαζί μ'ένα κατάλογο απο αρχαία ματζούνια.

Είμαι περίεργος, έχει δοκιμάσει ποτέ κανένας; Με πριν και μετά φωτογραφίες; Συγκεκριμένα;

Γιατί στη χημεία του κρομμυδιού, τίποτα δεν υπάρχει που να 'χει σχέση με μαλλί/επανέκφυση/τραλαλά.
 
Απ: αγριοκρεμμύδα

ApofasismenosPsyxakias είπε:
Ρε παιδιά αυτό το μύθο της αγριοκρεμμύδας τον ακούω χρόνια ολόκληρα, τώρα κι'ένα άλλο παλλικάρι τον πόσταρε μαζί μ'ένα κατάλογο απο αρχαία ματζούνια.

Είμαι περίεργος, έχει δοκιμάσει ποτέ κανένας; Με πριν και μετά φωτογραφίες; Συγκεκριμένα;

Γιατί στη χημεία του κρομμυδιού, τίποτα δεν υπάρχει που να 'χει σχέση με μαλλί/επανέκφυση/τραλαλά.


Σύμφωνα με κάποιov κυριο Μυριοκεφαλιτάκη η αγριοκρεμύδα είναι ένα βότανο που φυτρώνει στα βουνά της Κρήτης και είναι γνωστό από την αρχαιότητα για τις θεραπευτικές του ιδιότητες. Αυτός ο κύριος λοιπόν παρασκευάζει ένα σαπούνι από ελαιόλαδο και αγριοκρεμμυδα και ισχυρίζεται πως όχι μονο καταπολεμά πιτυρίδα, ξηροδερμίες και δερματικές παθήσεις αλλα και την τριχόπτωση! Οποιος ενδιαφέρεται, ας ρίξει μια ματια εδώ.

Κάποιος Γερμανός, που πουλάει επίσης αυτό το σαπούνι, έχει ένα blog όπου θέλει να αποδείξει με φωτογραφίες ότι όντως καταπολεμάει την τριχόπτωση...ως τώρα φαίνεται μονο η φαλάκρα του...
 

tropheus

Well-Known Member
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα