Χρηση μινοξιδιλης

newfish

Member
Η μινοξιδιλη πρεπει οπωσδηποτε να εφαρμοζεται 2 φορες την μερα ? Σε μορφη αφρου για να ειμαι πιο συγκεκριμενος.
Αν εφαρμοζω ας πουμε μονο το βραδυ δεν θα εχω αοτελεσματα ? Ειναι σαν να μη βαζω καθολου ?
Μιλαω για περιπτωση μαλλιων που δεν θελω να γεμισω μια τελειως κενη περιοχη , γιατι δεν υπαρχει.
Θελω να σταματησω κυριως την τριχοπτωση και να γεμισει σιγα σιγα ολο το κεφαλι ως ενα βαθμο.

Θα μου πειτε δοκιμασε και βλεπεις. Υπαρχει καποιος που να το πηγε ετσι ? Σιγα σιγα με μια εφαρμογη τη μερα ?
Τελος , υπαρχει καμια διαφορα στον αφρο kirkland με regaine οσον αφορα ποιοτητα , αποτελεσματικοτητα , παρενεργειες ή απλα τζαμπα πληρωνεις το 2ο ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
2 φορες την ημερα πρεπει να βαζεις rogain.Εσυ γιατι θες να βαζεις μια?Για οικονομια?Τεμπελια?Η δεν γινεται λογο δουλειας?
 

newfish

Member
Για οικονομια σιγουρα και το δευτερο προβλημα ειναι το πολυ λαδωμα.
Εχω αρκετα λιπαρα μαλλια. Αν βαλω μια φορα το βραδυ και μετα βαλω αλλλη μια φορα το πρωι , στη διαρκεια της μερας τα μαλλια που θα ειναι τοσο λαδωμενα που πραγματικα καλυτερα να μη τα εχω.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μαλιστα.εγω δεν βαζω λογο φαγουρας αλλα οκ ειναι και ο αφρος.
Να δουμε και τα αλλα παιδια τι θα πουνε.Αλλα ξερω με μια φορα την μερα δεν γινεται δουλεια.
 

poseidonas77

Well-Known Member
εγω μια φορα την ημερα βαζω μισο καπακι..μια χαρα μου τα κραταει τα μαλια
χωρις φινα μην περιμενεις αδερφε να κανεις πραγματικα δουλεια....δυστυχως..απλα συντηρηση για καποια χρονια...
γιαννη εσυ επρεπε να δοκιμασεις μινοξ...μαζι με τη φινα μπορει να σου πυκνωνε το μπιφτεκι...
 

summerhill

New Member
Καλησπέρα!!

Εγω το χρησιμοποιώ μια φορά την ημέρα και εχει κάνει ήδη δουλειά και έχω κάνει χρήση 2,5 μήνών θα στείλω φώτο στους 3 να μου πείτε κια εσείς. Δε χρησιμοποιώ καθόλου φινα. Ήθελα να ρωτήσω, το regain συνδυάζεται με το revivogen? κάνει καλλίτερη δουλειά? ή δεν έχει διαφορά? αν ναι μπορώ να συνδυάσω σε κοινό παρασκεύασμα? τώρα το βάζω μαζι με frezyderm να βάλω στι ίδιο μπουκάλι και revivogen θα ειναι υπερβολικό?
 

poseidonas77

Well-Known Member
καλυτερα για μενα συνεχισε την μινοξ και βαλε και επικουρικα δαφνελαιο που ειναι παμφθηνο και ψιλοδουλευει....τα υπολοιπα απλα ειναι χασιμο χρονου και πεταμενα χρηματα...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ποσειδονα μινοξ με φερνει εντομη φαγουρα.Πρεπει να δοκιμασω αφρο αλλα δεν ειμαι για καθολου εξοδα αυτον τον καιρο.Ξερω σου φενεται περιεργο αλλα οντως ετσι ειναι.Ισως το δοκιμασω αργοτερα να δω τι γινεται.
 

summerhill

New Member
ΣΊσγουα θα το συνεχίζω αφού έχει αποτέλεσμα, αλλά σκεφτόμουν αν μπορώ να βάλω στο μείγμα και revivogen
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα