Χρήση μινοξιδίλης

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

sofo85

New Member
Ξέρει κανείς ποία είναι η πιο ορθή χρήση της μινοξιδίλης?Δηλαδη εαν είναι καλό να διακόπτουμε τη χρήση της ή να την μείωνουμε(π.χ μια φορά την ημέρα) μετα απο καποίο χρονικό δίαστημα και αν ναι,μετα απο πόσο καιρό και για πόσο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Χρήση μινοξιδίλης

Η σωστη χρήση της μινοξιδιλης ειναι 2 φορες την ημερα ολα τα αλλα που λες ειναι πειραματα που κανουν μερικοί κατα καιρους ;)
 

Conan

Member
Απ: Χρήση μινοξιδίλης

Παιδια, τοσο καιρο την βαζω μια φορα την ημερα. Μπορω τωρα να το αυξησω σε 2 φορες?

Να ειναι καλυτερο λετε?
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Χρήση μινοξιδίλης

Conan είπε:
Παιδια, τοσο καιρο την βαζω μια φορα την ημερα. Μπορω τωρα να το αυξησω σε 2 φορες?

Να ειναι καλυτερο λετε?

Και φυσικα ειναι καλυτερα θα παρεις το μέγιστο αποτελεσμα.
 

Conan

Member
Απ: Χρήση μινοξιδίλης

Χμμ καλο αυτο... σκεφτομαι απο αυριο να το κανω καπως ετσι :

Πρωι σπιρο

Μεσημερι μινοξ 6 ψεκασμους

βραδυ λουσιμο, καπακι σπιρο

μετα απο 3-3μιση ωρες παλι μινοξ 6 ψεκ.

Οποτε απο εδω και περα θα βαζω 2 μλ την ημερα...οκ. Ελπιζω να μη γινει καμια τρελη αντιδραση :p

(Αν καμια, μερα, λεμε τωρα, δεν μπορεσω και βαλω 1 μια φορα θα ειναι οκ, δεν θα γινει και τιποτα ε?)

Η μινοξ ομως ειναι μιγμα. Πειραζει αυτο? επειδη εχει και betnovate μηπως πεσει βαρια η διπλασια ποσοτητα. ή μηπως οχι?
 
Απ: Χρήση μινοξιδίλης

Φιλε ΑNAR οπως ειπες η μινοξ για καλυτερα αποτελεσματα πρεπει να μπαινει 2 φορες ημερισιως!
Καθε φορα μετα απο το λουσιμο ωστε να ειναι ανοιχτοι οι ποροι του δερματος και να απορροφηθει καλυτερα?Αυτο σημαινει ομως οτι πρεπει να λουζομαστε 2 φορες την ημερα?? :chinscratch
 

Conan

Member
Απ: Χρήση μινοξιδίλης

μπαααα.. και μια φορα λουσιμο ειναι καλα πιστευω , μην υπεβαλλουμε. Εκεινη τη μια φορα θα μπαινει μετα το λουσιμο.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Χρήση μινοξιδίλης

Moonsorrow είπε:
Φιλε ΑNAR οπως ειπες η μινοξ για καλυτερα αποτελεσματα πρεπει να μπαινει 2 φορες ημερισιως!
Καθε φορα μετα απο το λουσιμο ωστε να ειναι ανοιχτοι οι ποροι του δερματος και να απορροφηθει καλυτερα?Αυτο σημαινει ομως οτι πρεπει να λουζομαστε 2 φορες την ημερα?? :chinscratch

Οποτε και να βαλεις καλο κανει δεν ειναι απαραίτητο να βαζεις καπακι μετα το λουσιμο.
 

Conan

Member
Απ: Χρήση μινοξιδίλης

ANAR είπε:
Οποτε και να βαλεις καλο κανει δεν ειναι απαραίτητο να βαζεις καπακι μετα το λουσιμο.

αα θα λες για τη ''βραδινη'' σπιρο. Κοιτα, συνηθως λουζομαι 7.45-8.00 οποτε τη σπιρο τη βαζω 8 και κατι , αφου τα στεγνωσω εννοω, για να τελειωνω με δαυτηνα . Αυτη σε 1 ωριτσα θα εχει αποροφηθει και γυρω στις 11.30 -12.00 βαζω τη μινοξ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Χρήση μινοξιδίλης

Conan τη σπιρο την κανεις μονος σου η υπαρχει και ετοιμη στο φαρμακειο?Ελεγα να αρχισω θεραπεια με φινα(παιρνω ηδη 1 μηνα),μινοξ,revivogen kai spiro....η μηπως ειναι πολλα ολα αυτα?
Πρεπει να βγαλω καποιο εξω απο τη λιστα που ειναι περιττο, η ολα οκ? :chinscratch
Τα χαπια cysteins 500mg 1/μερα που παιρνεις ειναι καλα?Σκεφτομαι και αυτα να παρω γιατι καπου διαβασα οτι η κυστινη ειναι το βασικο συστατικο της τριχας!
Α και κατι αλλο ασχετο ::) Καπου διαβασα να γραφεις κατι για τους "Εξοριστους" :-\ Αλιθεια εχεις δει τελευταια τον Κατη πως εγινε?Τιγκα στο μαλλι!!Γνωριζεις αν εκανε μεταμοσχευση ο τυπος,η φοραει περουκινι? :p
 

Conan

Member
Απ: Χρήση μινοξιδίλης

Τη σπιρο την ειχε φτιαξει ο φαρμακοποιος της γειτονιας ο οποιος ειχε κανει και για αλλους αυτο το διαλυμα, την ηξερε δηλαδη ( παλι καλα :p )

Οσον αφορα τη θεραπεια σου, χμμμ, βγαλε το revivogen γιατι βαζεις ηδη αρκετα.

τα χαπακια για αρκετους μηνες τα επερνα 2/ ημερα, το καλοκαιρι 1/ διημερο, και τωρα 1/ ημερα. τι να σου πω.. κατι παρομοιο ειχα διαβασει κι εγω, αλλα τα αποτελεσματα δεν νομιζω να ωφειλονται και τοσο πολυ σε αυτα. σε σπιρο και μινοξ στηριζομαι τωρα.

Για τους Εξοριστους εγραφα εκει στα τραγουδια, οτι τους ειχα μαθει μολις τοτε και οτι μου αρεσαν ( αρχες Σεπτεμβρη θα ηταν )

για το τελευταιο δεν ξερω πολλα :p
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Χρήση μινοξιδίλης

Moonsorrow είπε:
Conan τη σπιρο την κανεις μονος σου η υπαρχει και ετοιμη στο φαρμακειο?Ελεγα να αρχισω θεραπεια με φινα(παιρνω ηδη 1 μηνα),μινοξ,revivogen kai spiro....η μηπως ειναι πολλα ολα αυτα?
Πρεπει να βγαλω καποιο εξω απο τη λιστα που ειναι περιττο, η ολα οκ? :chinscratch
Τα χαπια cysteins 500mg 1/μερα που παιρνεις ειναι καλα?Σκεφτομαι και αυτα να παρω γιατι καπου διαβασα οτι η κυστινη ειναι το βασικο συστατικο της τριχας!
Α και κατι αλλο ασχετο ::) Καπου διαβασα να γραφεις κατι για τους "Εξοριστους" :-\ Αλιθεια εχεις δει τελευταια τον Κατη πως εγινε?Τιγκα στο μαλλι!!Γνωριζεις αν εκανε μεταμοσχευση ο τυπος,η φοραει περουκινι? :p

Ο Κατης ειχε πολλα μαλλια και μακρια απο παλιά.Ωριστε καποιες τωρινες





 
Απ: Χρήση μινοξιδίλης

Ε τωρα μη μου πεις ANAR οτι ο Κατησ ειχε πολλα και μακρια μαλλια απο παλια!!! ::)
 

Συνημμένα

  • watch.htm
    135.9 KB · Προβολές: 20
Απ: Χρήση μινοξιδίλης

Δε νομιζω να εχει τοσα πολλα ωστε να τα ριχνει μπροστα και να μη φαινεται τιποτα......εγω παντως πιστευω αν οχι μεταμοσχευση,τοτε σιγουρα καμια προσθετικη η περουκινι κι ετσι :chinscratch Anyway....
Σχετικα με τη μινοξ,διαβασα εδω μεσα οτι καποιου Dr.Lee ειναι ποιοτικη και δε λαδωνει!Που βρισκεται αυτος?Μπορω να αγορασω απο καποιο καταστημα η να παραγγειλω απο καπου?
Η Kirkland ειναι αλλη ποιοτητα?Εχω μπερδευτει με το ποια ειναι πιο αποτελεσματικη....προς το παρον παραγγειλα ενα μειγμα μινοξ φτιαχτο στο φαρμακειο της γειτονιας μου και δε πηρα την εμπορικη Regain....δε ξερω αν εκανα καλα,αλλα ο φαρμακοποιος μου ειπε οτι τα προσθετα συστατικα που βαζει,τη βοηθουν να δρασει καλυτερα....
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Χρήση μινοξιδίλης

Παιδιά μη λέτε βλακείες.

Ο Κατής ήταν καραφλός σαν τον Κράστι τον κλόουν, τώρα έχει μακριά τα πίσω και φοράει περουκίνι μπροστά.

Αυτά.

Για του λόγου του αληθές, εδώ είναι το 1993:

Exoristoi-Aima & Staxtes

ΥΓ Δεν ξέρω πόσοι το γνωρίζετε, αλλά η όποια αγοραστή καριέρα του οφείλεται στο γεγονός ότι είναι γαμπρός της Α.Μ Δρακουμέλ, Μητσοτάκη.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα