Χρήση και απορία μινοξυδιλης???

Kostikos

New Member
Καλησπέρα σας αγορά μια μινοξυδιλη(botafex) για τα μαλλιά και συγκεκριμένα για την άκρη της αριστερής μου μεριάς γιατί έχω χάσει μαλλί λόγο ισιωτικής λολ... μου είπε η φαρμακοποιός ότι θα δω μεγάλη διαφορά μετά από δύο εβδομάδες δηλαδή σε 5 μέρες που κλείνω 2 εβδομάδες χρήσης... Άμα δεν δω διάφορα θα πρέπει να ανησυχήσω ή θα βγούνε μαλλιά απλά θα χρειαστεί λίγος καιρός ακόμη?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ficio

Ficio inzaghi
Σε πέντε μήνες μάλλον σ είπε όπως λέει κ τ χαρτί στις οδηγιεσ Χρήσης αν τ διαβάσεις όχι μέρες
 
  • Like
Reactions: tol

aris85

Member
Γεια σας, θελω να ρωτησω, αρχισα μινοξιδιλη, εχω αραιωση σε ολο το κεφαλι, τα μαλλια μου ειναι 6-7 εκατοστα πανω.
Εχω παρει τον αφρο. Στις οδηγιες λεει μισο καπακι αφρος , δυο φορες την μερα. Ομως εμενα μισο καπακι αφρος δεν φτανει να παει παντου σε ολο το πανω μερος του κεφαλιου, ασε που το μισο το παει πανω στα μαλλια και οχι στο δερμα του κεφαλιου.

Τι να κανω; Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να βαζω μινοξιδιλη στην περιπτωση μου; Μηπως η υγρη μορφη θα ταιριαζε καλυτερα στην περιπτωση μου; Με τον αφρο παντως δεν εχω το παραμικρο side effect.

Καπου διαβασα και πως μερικοι το ψεκαζουν; 6 ψεκασμους, μηπως αυτο θα με βολευε καλυτερα;
Tι λετε ;
 
Μπλουζα