Φυτρωση sos

dimdim

New Member
Καλημερα φιλοι. Μια ερωτηση αν μου επιτρεπετε.Πανω στην 14 μερα της μεταμοσχευσηε με πειραξε η μινοξιδιλη που την αρχισα την 11 μερα και εκανα οιδημα και ξηροδερμια. Απο 15 μερα μεχρι σημερα 25 μερα βαζω dalacin λοσιον και fungoral καθημερινα και μου πε η δερματολογος για 4-5 μερες ακομα να βαλω παροτι εχει φυγει η ξηροδερμια.Η εργτηση ειναι μπορει αυτα τα προιοντα για 2 βδομαδεςχρηση καθγμερινα και ειδικα το fungoral στην χρονικη περιοδο που ημουν να επηρεασουν στην φυτρωση?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Που την εκανες την επεμβαση αρχηγε και ποιος σου ειπε να βαλεις μινοξιδιλη την 11η ημερα της επεμβασης ?
Το Fungoral εμπεριεχει χημικα συστατικα και προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι δεν επρεπε να το χρησιμοποιησεις καθολου...
Με τον Γιατρο σου μιλησες ?
Εαν οχι, μιλησε του και γραψε και σε εμας τι σου ειπε ....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε παιδια γαμοτι τρελα σας δηλαδη.Κανετε μια μεταμοσχευση και ξεκινατε αμεσως μινοξιδιλες,fungoral και αλλες τετοιες παπαριες νομιζωντας οτι ετσι θα παει καλυτερα η μεταμοσχευση.
Στην 11 μερα ακομη πληγες εχεις στο κεφαλι και το επιβαρυνεις μαυτα.Καντε λιγο υπομονη να περασει λιγος καιρος.
Μην πανικοβαλεστε αμεσως και τα κανετε αχταρμα στο κεφαλι σας γιατι μετα οι ζημιες θα ειναι ανεπανορθωτες.
Εγω οταν εκανα μεταμοσχευση ουτε μινοξιδιλη ουτε fungoral εβαζα αλλα και φινα μετα το δευτερο μηνα ξεκινησα και ολα πηγαν μια χαρα.
Που εκανες μεταμοσχευση?Ριξε και καμι φωτο να δουμε τι γινεται.Αφου μπηκες στο χορο και συ περιμενουμε ενημερωση.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Μινοξ για να είσαι safe μετά απο 15-20 μέρες και 2% για 2 μήνες, μετά 5%. Fungoral απαγορεύεται για όλο τις διάστημα τις φύτρωσης, γενικά ειναι ενα κακό προιον που στους περισσότερους εκφυλίζει την τρίχα.
 

next

New Member
Το Fungoral περιεχει αντισηπτικό που καίει την τρίχα, εγω οταν ειχα το προβλημα μου τα ειχε καψει και τα ειχε κανει μια μαζα
 
Μπλουζα