Το κάπνισμα προκαλεί τριχόπτωση ?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
Ερευνητές αναφέρουν ότι το κάπνισμα μπορεί να φέρει (συν των άλλων), τριχόπτωση και πρόωρο γκριζάρισμα. Λένε ότι οι τοξίνες του καπνού επηρεάζουν τους θύλακες και τις ορμόνες.

Πηγή
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Το κάπνισμα προκαλεί τριχόπτωση ?

5 φορές έχω καταφέρει να κόψω το κάπνισμα και πάντα έβλεπα διαφορά στην ποιότητα της τρίχας. Ειδικά όμως τις 2 πρώτες φορές η διαφορά ήταν απίστευτη σε διάστημα μόλις ενός μηνός. Τις υπόλοιπες 3 φορές δυστυχώς λίγα πράγματα...

Τώρα φυσικά το χω ξαναρίξει στο κάπνισμα...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Το κάπνισμα προκαλεί τριχόπτωση ?

εγώ δεν το έκοψα ποτέ,
και ιδιαίτερα τώρα (νέος νόμος) έχει γίνει βραχνάς... :-[

τελοσπα,
το τσιγάρο είναι ένοχο για πολλά και δεν πρέπει να περιοριστούμε στην χειροτέρευση της τριχόπτωσης... :-\
 

magic810

New Member
Απ: Το κάπνισμα προκαλεί τριχόπτωση ?

Δεν νομιζω να επηρεαζει.....σιγουρα μπορει να επιβαρυνει την κατασταση του δερματος....
Ξερω πολλα παιδια που δεν καπνιζουν και εχουν πολυ λιγα μαλλια....
τελος παντων αν και καπνζω απο τα 14 μου δεν ειμαι πια φανατικος καπνιστης ασχετα που δεν το κοβω....
Καλυτερα ομως να ξερουμε οτι πειραζει μπας και το κοψουμε το ατιμο καμμια μερα.... 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) ;D
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Το κάπνισμα προκαλεί τριχόπτωση ?

ας είμαστε ρεαλιστές. Το κάπνισμα κάνει τόσα πολλά κακά (πχ καρκίνο στα πνευμόνια :-X) και πραγματικά είναι βλακώδες να λέμε αν επηρεάζει την ποιότητα της τρίχας. Φυσικά και την επηρεάζει προς το χειρότερο πάντα ουφ ας κάνω κανα τσιγαράκι τώρα

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Το κάπνισμα προκαλεί τριχόπτωση ?

http://www.youtube.com/watch?v=W1hEv7YZqNU&feature=player_embedded
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα