Τα Φώτα Σας

kikosnikos

New Member
Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα με βάση την περίπτωση μου, αν γίνεται λίγο να με κατευθύνεται ώστε να επιλέξω κλινική για μεταμόσχευση!
Είμαι νέο μέλος αλλά με αυτα που έχω διαβασει και έχω δει στο φόρουν ειμαι μεταξύ rahal και hassonandwong επίσης σκέφτομαι και για βέλγιο(BSR) αλλα για να πω την αλήθεια θα πάω σε όποιον δεν με γειώσει γιατί η περίπτωση μου πρέπει να είναι δύσκολη.. αλήθεια αυτήν την στιγμή που μιλάμε ποιος θεωρέιται κορυφή(για Ευρώπη και για Αμερική)?
Γενικα θα δείτε και απο τις φώτο ότι έχω αρκετό πρόβλημα στο μεγαλύτερο μέρος του κεφαλιού και η hairline μου έχει σχεδόν εξαφανιστεί, αλλά δεν καίγομαι και τόσο πολύ για την hairline πιο πολυ για crown και κυρίως για την γενικότερη ομοιόμορφη πύκνωση του κεφαλιού!! έτσι κι αλλιώς τα τελευταία 5 χρόνια είμαι με κοντό μαλλί, που μαρέσει όχι ξούρα και δεν θέλω ξαφνικά να με δούνε με φράντζα και λογικά πάω μόνο για fue για το θέμα της ουλής.. ααα και τα βασικά είμαι 28 η τριχόπτωση μου άρχισε απο τα 18(κροτάφους) έχω κάνει τις κλασικές θεραπείες με regain και τοπικά DHT blockers , φίνα όχι και από μεταμόσχευση ακόμη παρθένος :)
Ευχαριστώ Νίκος

Υ.Σ πόσα τριχοθυλάκια λέτε να χρειαστώ για μια ικανοποιητική πύκνωση?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε Νίκο.
Η περίπτωση σου πράγματι είναι πολύ δύσκολη. Ειλικρινά και ευθέως θα σου έλεγα να μην πας για μεταμόσχευση.
Θα ταλαιπωρηθείς αφάνταστα θα δώσεις ένα κάρο λεφτά και θα πάρεις ένα πολύ μέτριο αποτέλεσμα.
Η δότρια σου δε φαίνεται να μπορεί να δώσει ικανό αριθμό μοσχευμάτων.

Το ξέρω ότι μπορεί να σε απογοητεύω αλλά καλύτερα να απογοητευτείς τώρα παρά στο τέλος...
 

geroksouras

Active Member
κανε πυκνομετρηση και αν εισαι 70> πανω μεσο ορο ισως μπορεσεις να παρεις
3000 με 2 μτχσεις fue να μπαλωσεις καπως τα πραγματα και
αν δε προσθεσεις και 1000-2000 γενια θα φτιαξεις αρκετα
αλλα....
θα φαινεται για παντα οτι εχεις προβλημα, οτι εισαι αραιος δηλ
απλα δεν θα εισαι γλομπος και θα ειναι καπως αξιοπρεπες
πεσε με τα μουτρα στο διαβασμα για να καταλαβεις 70-80
% πως θα γινεις και απο κει και περα εσυ αποφασιζεις
μην βιαζεστε δεν ειναι πασατεμπος η μτχ
 

Stripar

Established Member
Πολύ μεγάλο norwood για την ηλικία σου...η δότριά σου-safe zone έχει κατέβει πολύ , συνεπώς περιορισμένη και η τριχόπτωσή σου ακόμα δέν έχει σταθεροποιηθεί και απο την στιγμή που δέν πέρνεις κάποιο oral blocker θα έχεις και άλλη κατηφόρα τα επόμενα 10-15 χρόνια...χωρίς body fue δέν νομίζω ότι θα μπορείς να έχεις μιά σωστή εικόνα NW3 με μια ώριμη Hairline

Όμως έφτασες που έφτασες σε αυτη την βαδμίδα , οργάνωσε σωστ την σκέψη σου απο δώ και πέρα στο τί μπορείς να καταφέρεις και τί όχι
 

kikosnikos

New Member
Οκ παιδιά ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! πυκνομέτρηση που μπορώ να κάνω ?
Stripar όταν λες oral blocker εννοείς κάτι σαν revivogen, DHT blocker ?
Στην ευρώπη ποιος ειδικεύεται σε body fue και γενικά στην fue ? Ρωτάω για να στείλω consultations και αν και οι πιο ειδικοί που πούνε τα ίδια τότε τέλος :)
Αλήθεια στην φάση που είμαι λέτε να δοκιμάσω καμιά φίνα μπας και στροφάρει λίγο το πράμα η τζάμπα η ταλαιπωρία του οργανισμού?
 

Stripar

Established Member
Oral=στοματικό δηλ. Fina ή Duta
Ειλικρινά δέν βλέπω κάποιο λόγο να ξεκινήσεις Oral blocker , δυστηχώς δέν σου έχει μείνει και τίποτα για να κρατήσεις!(είσαι σχεδόν NW6 & οδεύεις πρός NW7).Στη θέση ούτε minox δεν θα έβαζα.
Θα συμφωνήσω απόλυτα με @tropheus!.
Δυστηχώς στην περίπτωσή σου κοιτάς άνετα 7.000-10.000Grafts για μια ώριμη Hairline τύπου NW2 ή NW3 και για να γεμίσεις το crown.Αν η δότρια σου σου βγάλει 3000Grafts τα υπόλοιπα θα πρέπει να είναι ή απο μούσι ή απο σώμα , συνήθως το body fue χρεώνεται τα διπλά όπότε στην Ελλάδα χαλαρά κοιτάς απο 20.000 εώς 30.000euro και εκτός Ελλάδας (Ευρώπη ή Αμερική) απο 40.000 εώς και 70.000 euro.Συνιπολόγισε ότι το body fue δέν έχει καλή φυτικότητα περίπου 50-70% οπότε θα χρειαστείς και επιπλέον για να καλήψεις τα κενά , θα έχεις τους περιορισμούς να κοντοκουρεύεσαι δίοτι η τρίχα έχει άλη υφή , χρώμα , πυκνότητα και γενικά και στον καλύτερο γιατρό να πάς θα έχεις ένα μέτριο αποτέλεσμα με ένα σκασμό λεφτά!.
Μιά άλλη λύση είναι το πρόσθετο-περούκα...άν το αντέχεις φυχολογικά

Προσωπικά άν είχα το κεφάλι σου , δεδομένου ότι είσαι αδύνατος , έχεις ωραίες γωνίες προσώπου θα τραβούσα ένα κοντοκουρεμένο κούρεμα , έπειτα ένα ημιμόνιμο micropigmentation για ένα δυο χρόνια και εφόσον είμουν ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα πιθανόν και ένα μόνιμο.1500euro με όλα μέσα και με τα ρέστα αγοράζεις ένα σπίτι στην Ελλαδίτσα μας πλεόν.
Και κάποιος να σου πεί μα τι έχεις στο κεφάλι σου....του λές Tatoo και βγαίνεις και ΜΑΓΚΑΣ!
Δές τί εννοώ:https://www.google.gr/search?q=micropigmentation&client=firefox-a&hs=MKb&rls=org.mozilla:el:eek:fficial&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=gvm6U87kEeP-ygOlq4LABQ&ved=0CB8QsAQ&biw=1214&bih=745&dpr=0.9

Όμως αυτή είναι η προσωπική γνώμη...ψάξε , ρώτα , μάθε!.Πρόσεξε όμως μήν πέσεις θύμα καιροσκόπων και κερδοσκόπων και σου τάξουν φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες!

Υ.Γ:Τις φωτογραφίες σου γιατί τις αφαίρεσες?....Πως περιμένεις να σε βοηθήσουν?...δύο τρείς γνώμες πήρες, όχι 50!
 
Stripar είπε:
Oral=στοματικό δηλ. Fina ή Duta
Ειλικρινά δέν βλέπω κάποιο λόγο να ξεκινήσεις Oral blocker , δυστηχώς δέν σου έχει μείνει και τίποτα για να κρατήσεις!(είσαι σχεδόν NW6 & οδεύεις πρός NW7).Στη θέση ούτε minox δεν θα έβαζα.
Θα συμφωνήσω απόλυτα με @tropheus!.
Δυστηχώς στην περίπτωσή σου κοιτάς άνετα 7.000-10.000Grafts για μια ώριμη Hairline τύπου NW2 ή NW3 και για να γεμίσεις το crown.Αν η δότρια σου σου βγάλει 3000Grafts τα υπόλοιπα θα πρέπει να είναι ή απο μούσι ή απο σώμα , συνήθως το body fue χρεώνεται τα διπλά όπότε στην Ελλάδα χαλαρά κοιτάς απο 20.000 εώς 30.000euro και εκτός Ελλάδας (Ευρώπη ή Αμερική) απο 40.000 εώς και 70.000 euro.Συνιπολόγισε ότι το body fue δέν έχει καλή φυτικότητα περίπου 50-70% οπότε θα χρειαστείς και επιπλέον για να καλήψεις τα κενά , θα έχεις τους περιορισμούς να κοντοκουρεύεσαι δίοτι η τρίχα έχει άλη υφή , χρώμα , πυκνότητα και γενικά και στον καλύτερο γιατρό να πάς θα έχεις ένα μέτριο αποτέλεσμα με ένα σκασμό λεφτά!.
Μιά άλλη λύση είναι το πρόσθετο-περούκα...άν το αντέχεις φυχολογικά

Προσωπικά άν είχα το κεφάλι σου , δεδομένου ότι είσαι αδύνατος , έχεις ωραίες γωνίες προσώπου θα τραβούσα ένα κοντοκουρεμένο κούρεμα , έπειτα ένα ημιμόνιμο micropigmentation για ένα δυο χρόνια και εφόσον είμουν ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα πιθανόν και ένα μόνιμο.1500euro με όλα μέσα και με τα ρέστα αγοράζεις ένα σπίτι στην Ελλαδίτσα μας πλεόν.
Και κάποιος να σου πεί μα τι έχεις στο κεφάλι σου....του λές Tatoo και βγαίνεις και ΜΑΓΚΑΣ!
Δές τί εννοώ:https://www.google.gr/search?q=micropigmentation&client=firefox-a&hs=MKb&rls=org.mozilla:el:eek:fficial&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=gvm6U87kEeP-ygOlq4LABQ&ved=0CB8QsAQ&biw=1214&bih=745&dpr=0.9

Όμως αυτή είναι η προσωπική γνώμη...ψάξε , ρώτα , μάθε!.Πρόσεξε όμως μήν πέσεις θύμα καιροσκόπων και κερδοσκόπων και σου τάξουν φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες!

Υ.Γ:Τις φωτογραφίες σου γιατί τις αφαίρεσες?....Πως περιμένεις να σε βοηθήσουν?...δύο τρείς γνώμες πήρες, όχι 50!

Προς το φίλο Νίκο,

Συμφωνώ πλήρως με τα γραφόμενα του Stripar, την ίδια απάντηση θα σου έδινα και γω.. Ταλαιπωρία, πολλά χρήματα, αποτελέσματα μάλλον αμφίβολα..

Αν παρόλα ταύτα θέλεις να το επιχειρήσεις κορυφαίος αυτή τη στιγμή στην Αμερική θεωρείται ο Umar. Δεν το λέω από προσωπική εμπειρία. Βλέπω όμως στο διαδίκτυο ότι αναλαμβάνει τις δυσκολότερες περιπτώσεις. Σε κάθε περίπτωση κάνε πολύ καλή έρευνα.

Καλή τύχη σε ότι και αν αποφασίσεις!
 

kikosnikos

New Member
Παιδιά ευχαριστώ για τις πληροφορίες και για το ενδιαφέρον αύριο μεθαύριο θα ξαναβάλω καλύτερες φώτος, γενικά καλή φάση αυτό τo ημιμόνιμο tattoo για λίγο γέμισμα βέβαια, ντάξει τώρα για περούκα, νομίζω είναι too much.. Προσωπικά δεν νιώθω και τόσο άσχημα με τα μαλλιά μου και για να σας πω την αλήθεια το ψιλό έχω αποδεχτεί για αυτό και προσπαθώ να το πατσίσω, τουλάχιστον με γυμνασμένο σώμα. Φυσικά όμως και ενδιαφέρομαι και θα κάνω μια προσπάθεια για συντήρηση και ίσως και για βελτίωση(αν την σηκώνει η τσέπη μου βέβαια) στην τελική και μια γνώμη από κάποιον επαγγελματία αξιόπιστο γιατρό του είδους, umar π.χ νομίζω ότι μετράει θενξ και πάλι.
 
Μπλουζα