Στρατος και θεραπεια

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

JackSheppard

New Member
Καλημερα φιλοι, ειμαι νεος στην παρεα σας. Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιοι εχετε παει στρατο τον καιρο που κανετε θεραπειες, αν επιτρεπεται το regaine στα κεντρα εκπαιδευσης. Αν οχι, μπορει να μου το επιτρεψουν αν εχω συνταγη γιατρου;

Το χρησιμοποιω αρκετα χρονια και εχει σταθεροποιησει την τριχοπτωση μου, σε συνδυασμο με φινα παντα. Θα εχω προβλημα αν διακοψω τη χρηση του για το διαστημα ως την ορκομωσια; (περιπου 20 μερες) Θα ηθελα βεβαια να το χρησιμοποιω εστω 1 φορα τη μερα αν προλαβαινω ωστε να μη ρισκαρω τριχοπτωση shedding κτλ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Στρατος και θεραπεια

JackSheppard είπε:
Καλημερα φιλοι, ειμαι νεος στην παρεα σας. Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιοι εχετε παει στρατο τον καιρο που κανετε θεραπειες, αν επιτρεπεται το regaine στα κεντρα εκπαιδευσης. Αν οχι, μπορει να μου το επιτρεψουν αν εχω συνταγη γιατρου;

Το χρησιμοποιω αρκετα χρονια και εχει σταθεροποιησει την τριχοπτωση μου, σε συνδυασμο με φινα παντα. Θα εχω προβλημα αν διακοψω τη χρηση του για το διαστημα ως την ορκομωσια; (περιπου 20 μερες) Θα ηθελα βεβαια να το χρησιμοποιω εστω 1 φορα τη μερα αν προλαβαινω ωστε να μη ρισκαρω τριχοπτωση shedding κτλ.
μπορεις να τα συνεχισεις δεν νομιζω να σου τα απαγορεψουν,ελευθερος χρονος στο στρατο παντα υπαρχει ;)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Στρατος και θεραπεια

πιάσε τον γιατρό και εξήγησε του-συνήθως είναι χαλαροί,
ώστε να μην σου δημιουργήσει κανένας πρόβλημα
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Στρατος και θεραπεια

Πέρασε τα μεσα και κανε την θεραπεια σου ΚΑΝΟΝΙΚΑ σιγα μην κάτσεις να τους πεις τι και πως
 

JackSheppard

New Member
Απ: Στρατος και θεραπεια

ANAR είπε:
Πέρασε τα μεσα και κανε την θεραπεια σου ΚΑΝΟΝΙΚΑ σιγα μην κάτσεις να τους πεις τι και πως

Απλα απαγορευεται να εχεις μαζι σου φαρμακα, υγρα, οινοπνευματωδη. Δεν ξερω ακομα ποσο αυστηρος ειναι ο ελεγχος κτλ. Γι αυτο ρωταω μηπως υπαρχει καποιος που το εχει περασει. Σκεφτηκα οτι το να εισαι ειλικρινης απεναντι στους γιατρους ισως ειναι πιο ασφαλες και σιγουρο απο το να κρυψω το regaine μεσα σε καλτσες και να μου το παρουν αν τυχον το βρουν...
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Στρατος και θεραπεια

JackSheppard είπε:
[quote author=ANAR link=topic=1799.msg32564#msg32564 date=1272291629]
Πέρασε τα μεσα και κανε την θεραπεια σου ΚΑΝΟΝΙΚΑ σιγα μην κάτσεις να τους πεις τι και πως

Απλα απαγορευεται να εχεις μαζι σου φαρμακα, υγρα, οινοπνευματωδη. Δεν ξερω ακομα ποσο αυστηρος ειναι ο ελεγχος κτλ. Γι αυτο ρωταω μηπως υπαρχει καποιος που το εχει περασει. Σκεφτηκα οτι το να εισαι ειλικρινης απεναντι στους γιατρους ισως ειναι πιο ασφαλες και σιγουρο απο το να κρυψω το regaine μεσα σε καλτσες και να μου το παρουν αν τυχον το βρουν...
[/quote]


Eμενα 24 μηνες δεν μου καναν ποτε ελενχο ουτε την πρωτη μερα

Μεσα στο στρατο γίνετε της πουτ@νας απο χαπια και ναρκωτικα σιγα μην ασχοληθούν με την μινοξ
 

lalakos

Member
Απ: Στρατος και θεραπεια

μια χαρά... δεν υπάρχει περίπτωση να σε πουν τίποτα.... Ειδικά αν τα βάλεις μέσα σε κάνα νεσεσέρ εκεί είναι που δεν θα πάρουν καν χαμπάρι τι έχεις μέσα....
Γίνεται ένας τυπικός έλεγχος όταν παρουσιάζεσαι αλλά χαλαρά. Μην αρχίσεις και εσύ όμως να ξεφυσάς και να αγχώνεσαι γιατί τότε ίσως κινήσεις τις υποψίες ότι κάτι θες να περάσεις. Αυτοί πιο πολύ κοιτούν για τίποτα αιχμηρά αντικείμενα και τίποτα περίεργα τσιγάρα....

Αλλά και 10 μέρες να μην βάλεις minox (τόσο είναι πλέον για την ορκωμοσία ) μην αγχώνεσαι ότι θα αλλάξει και τίποτα προς το χειρότερο. Αυτό δε σημαίνει πως στα αρχίδια μας η minox , αλλά αν κάποτε δεν μπορέσουμε για ένα διάστημα (μικρό βέβαια), δεν χάλασε και ο κόσμος.... Δεν χάνεις τα κερδισμένα τόοοσο εύκολα....
 

JackSheppard

New Member
Απ: Στρατος και θεραπεια

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις, lalakos πηγες προσφατα; Ελπιζω κι εγω να μην εχω προβλημα να το παρω μαζι μου.

Μια ερωτηση ακομα, με το κρανος τι παιζει; Ειναι σταθερο η τριβεται πολυ στο κεφαλι και τραβαει τριχες;
 

best1210

Member
Απ: Στρατος και θεραπεια

JackSheppard ασχετο αλλα που παρουσιαζεσαι?
οσο για το κρανος εχει καταργηθει..
μονο σε καμια βολη κ πουθενα αλλου δεν το φορανε...
κ στην σκοπια τζοκευ πλεον..


οσο για τα φαρμακα τα περνας
βαλτα κατω κατω στον σακο κ τα περνας ανετα..
 

Conan

Member
Απ: Στρατος και θεραπεια

Οτι τα περνας ευκολα οκ. Αν σε δουν ομως να βαζεις κανα σπρει ή να κοβεις κανα χαπι? Ενταξει, θα προσεχεις , αλλα εκει δεν νομιζω να εχεις και κανεναν προσωπικο χωρο για να καθεσαι με την ησυχια σου. Που θα τα εφαρμοζεις λοιπον?
 

JackSheppard

New Member
Απ: Στρατος και θεραπεια

επαναφερω το θεμα, τελικα ηταν πολυ ευκολο να περασω τη μινοξ, οντως ο ελεγχος ειναι της πλακας. Απλα δεν ειχα πολλες φορες χρονο ουτε κουραγιο για να βαζω 2 φορες τη μερα. Εχασα πολλες μερες, ισως τις μισες απο το διαστημα της εκπαιδευσης (2 μηνες). Fina δεν χρησιμοποιησα καθολου για 3 μηνες.

Τωρα στη μοναδα βαζω κανονικα, το προβλημα ομως ειναι οτι εχω shed προφανως λογω της ασταθους χρησης, 5 χρονια ηταν αυτα. Κυριως αραιωνει ο αριστερος μου κροταφος ενω το υπολοιπο δειχνει το ιδιο αν και δεν ειναι ακριβως το ιδιο (ξερετε τι εννοω). Ειχα σταματησει για 2-3 μηνες αλλη μια φορα τη μινοξ μετα τα πρωτα καλα αποτελεσματα οταν την πρωτοαρχισα, και ειχε γινει το ιδιο πραγμα, μεγαλο shed και γενικη αραιωση συνεχομενα για 4 μηνες μεχρι που ξαναρχισα και σταθεροποιηθηκε και σιγα σιγα επανηλθαν και τα αποτελεσματα οχι πληρως βεβαια, αλλα σχεδον στο 90%. Πιστευετε οτι μετα απο 5 χρονια συνεχους χρησης και σταθερων καλων αποτελεσματων μπορει να επανελθω και παλι σε οτι ηταν πριν τη διακοπη;

Συν τοις αλλοις παντα τον αυγουστο εχω εντονη τριχοπτωση και φοβαμαι οτι τωρα ειναι διπλο το κακο. Καμια παρομοια εμπειρια; Σε ποσους μηνες πιστευετε οτι θα ξαναβγουν τριχες που χαθηκαν τωρα;

ευχαριστω προκαταβολικα, διαβαζω συχνα το φορουμ αλλα δεν προλαβαινω να συμμετεχω ενεργα οσο ειμαι στο στρατο. Παιρνεις δυναμη ομως αν ξερεις οτι υπαρχει μια κοινοτητα ανθρωπων με τα ιδια προβληματα και τα συζητουν. Περιμενω γνωμες!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Στρατος και θεραπεια

Παιδια 16 αυγουστου παρουσιαστικα μεσολογγι πεζικο δεν με εψαξε κανεις κανω κανονικα big 3
 

Conan

Member
Απ: Στρατος και θεραπεια

τη μινοξ τη βαζεις ανετα? Δηλαδη δε σε ρωταει κανεις, ξερω γω, τι ειναι αυτο? που τη βαζεις?
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Στρατος και θεραπεια

Δεν εχασες και τπτ γιαννη μαλλον τυχερος εισουνα το στρατοπεδο ειναι χαλια και οι διοικητες πλ μαλακες οσο για το regaine το βαζω στη τουαλετα για να μ βλεπουν οι αλλοι φανταροι δε παιζει προβλημα αλλο ειναι το προβλημα με τη κουραση τα ξενυχτια κλπ κ περνοντας φινα με επιασε μια κριση καταθλιψης κι εκλαιγα χωρις λογο σημερα ειμαι πλ καλα αλλα βλεποντας το και σαν μια ευκαορια να γλυτωσω το μαμηση μιλησα στο γιαυρο για το θεμα αυτο κ απο τριτη θα κατεβω στο 401 η 414 για ορμονολογικες να δουμε τη παιζει με αυτο το θεμα * που με απασχολει τα τελευταια χρονια κ πιστευω επηρραχεται απο τα αντιαδρογονα οποτε εχω νεοτερα θα ενημερωσω.επισης ο γιατρος εδω μου μιλησε και για το ρεγκεην σαν ομοιοπαθεις και μου εξηγησε οτι πρεπει να το περνειις με διακοπες γτ το συνηθηζει ο οργανισμος
 

Conan

Member
Απ: Στρατος και θεραπεια

με διακοπες ποσων ημερων ομως? :chinscratch :chinscratch :chinscratch
π.χ μια εβδομαδα? δυο?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα