Σοβαρή σκέψη για μεταμόσχευση

KON1987

New Member
Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα! Μόλις εχθές έκανα εγγραφή στο φόρουμ αλλά διαβάζω αρκετό καιρό διάφορα θέματα και γνώμες πολλών μελών που άπτονται με το θέμα της μεταμόσχευσης μαλλιών.
Ας συστηθώ λοιπόν.. ονομάζομαι Κωνσταντίνος, είμαι 29 ετών και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το πρόβλημα της τριχόπτωσης που έχω, δεν έχω κάνει καμία θεραπεία στο παρελθόν ούτε κάποια μεταμόσχευση. Το πρόβλημα μου εστιάζεται κυρίως στους κροτάφους αλλά και στην κορυφή. Ενδιαφέρομαι να προβώ σε μμ με την μέθοδο FUE κατά προτίμηση στην Ελλάδα γιατί δεν υπάρχει η επαγγελματική ούτε η οικονομική δυνατότητα για ταξίδια στο εξωτερικό. Έχω ήδη επισκεφθεί την iqhair κυρίως γιατί η εν λόγω κλινική έχει τρελαθεί στην διαφήμιση. Εκεί μου είπαν ότι έχω πολύ καλή δότρια περιοχή και θα γίνει εξαιρετικό αποτέλεσμα, αλλά δεν θα συμμετέχει ο γιατρός διότι υπάρχει κατάλληλη ιατρική ομάδα που αναλαμβάνει τις μμ κλπ κλπ. Όταν άρχισα να διαβάζω τα θέματα του φόρουμ κατάλαβα ότι όλοι τα ίδια λένε λίγο πολύ και μάλλον πρέπει να έχεις την τύχη με το μέρος σου για να γίνει καλή δουλειά. Έχω κλείσει δύο ραντεβού ακόμα, ένα με τον Κο Βεκρή (που έχω ακούσει και δεί καλά αποτελέσματα από συμφορουμίτες) και ένα με dhi όπου εκεί κατάλαβα ότι είναι που θα πέσεις.
Τέλος επισυνάπτω φωτογραφίες με το πρόβλημά μου. Θα συνεχίσω να διαβάζω για να έχω μια πιο σφαιρική άποψη, γιατί απ' ότι καταλαβαίνω δεν πρέπει να παρθεί βιαστική απόφαση.
Καλώς σας βρήκα λοιπόν και εύχομαι να μην κούρασα.. :)
 

Συνημμένα

  • FullSizeRender (1).jpg
    FullSizeRender (1).jpg
    413.3 KB · Προβολές: 96
  • FullSizeRender.jpg
    FullSizeRender.jpg
    455.4 KB · Προβολές: 93
  • IMG_1818.JPG
    IMG_1818.JPG
    429.7 KB · Προβολές: 84
  • IMG_1819.JPG
    IMG_1819.JPG
    567.5 KB · Προβολές: 82
  • IMG_1821.JPG
    IMG_1821.JPG
    570.6 KB · Προβολές: 91

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Cloud

Member
Καλησπέρα Κωνσταντίνε,

λίγο φαταλιστική μου φαίνεται η αντιμετώπισή σου. Φυσικά και πρέπει να έχεις την τύχη με το μέρος σου αλλά στο χέρι σου είναι το πόσα θα αφήσεις στην τύχη. Στην κλινική που επισκέφτηκες σου είπαν πόσα τριχοθυλάκια διαθέτει η δότρια περιοχή σου; Πώς προτείνουν να κατανεμηθούν; Πόσα θα κρατήσουν για το μέλλον; Κάνουν manual ή motorized fue; Με τί διάμετρο λεπίδας; Ο γιατρός δε συμμετέχει σε τίποτα; Γιατί υπάρχει ο γιατρός;

Αφού διαβάζεις το forum, θα έχεις δει ότι από τη μια οι κλινικές τα αφήνουν τα φορτώνουν στον κόκκορα, από την άλλη κάποιοι ασθένεις τα αφήνουν στην τύχη... και γι'αυτό έχουμε τις κλινικές που έχουμε. Για τον ίδιο λόγο θα έχουμε πρωθυπουργό τον Ρου*βά...

Άρα, γνώμη μου είναι να οργανώσεις (γραπτώς) συγκεκριμένες απαιτήσεις, προσδοκίες και ερωτήματα και να αποσπάσεις συγκεκριμένες απαντήσεις από όποιο γιατρό επισκεφθείς. Μόνο έτσι θα μπορέσεις και να εκμεταλλευτείς πλήρως τα παιδιά στο forum.

απ' ότι καταλαβαίνω δεν πρέπει να παρθεί βιαστική απόφαση

Σε αυτό συμφωνώ!
 

piros75

Well-Known Member
Διάβασε πολύ, κάνε τις επισκέψεις σου και εδώ είμαστε εμείς κατόπιν να σου πούμε το μακρύ μας και το κοντό μας.
 
Καλησπέρα φίλε, Εχεις παρόμοιο πρόβλημα με το δικό μου αν και εγώ στο crown ημουν χειρότερος. Εννοείτε πρέπει να ψάξεις αρκετά. Αν θες κάνε συγκεκριμένες ερωτήσεις για να πάρεις σωστές απαντήσεις. Πάντως εγώ σε παροτρίνω να δεις και την Κύπρο, υπάρχουν κλινικές που προσφέρουν δωρεάν διαμονή, φαγητό και μεταφορά. Καλή επιτυχία
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
heraklistang μη λες τετοια θσ βγει ο sven να σε πει τσιρακι τις κυπρου οπως και μενα που παροτρυνω λεει να πηγαινουν μονο h*c.μα φυσικα αφου εχουν τα καλυτερα αποτελεσματα με οσες κλινικες ασχολουμαστε εδω μεσα.
 

gkast

Active Member
Καλησπέρα Κωνσταντίνε,

λίγο φαταλιστική μου φαίνεται η αντιμετώπισή σου. Φυσικά και πρέπει να έχεις την τύχη με το μέρος σου αλλά στο χέρι σου είναι το πόσα θα αφήσεις στην τύχη. Στην κλινική που επισκέφτηκες σου είπαν πόσα τριχοθυλάκια διαθέτει η δότρια περιοχή σου; Πώς προτείνουν να κατανεμηθούν; Πόσα θα κρατήσουν για το μέλλον; Κάνουν manual ή motorized fue; Με τί διάμετρο λεπίδας; Ο γιατρός δε συμμετέχει σε τίποτα; Γιατί υπάρχει ο γιατρός;

Αφού διαβάζεις το forum, θα έχεις δει ότι από τη μια οι κλινικές τα αφήνουν τα φορτώνουν στον κόκκορα, από την άλλη κάποιοι ασθένεις τα αφήνουν στην τύχη... και γι'αυτό έχουμε τις κλινικές που έχουμε. Για τον ίδιο λόγο θα έχουμε πρωθυπουργό τον Ρου*βά...

Άρα, γνώμη μου είναι να οργανώσεις (γραπτώς) συγκεκριμένες απαιτήσεις, προσδοκίες και ερωτήματα και να αποσπάσεις συγκεκριμένες απαντήσεις από όποιο γιατρό επισκεφθείς. Μόνο έτσι θα μπορέσεις και να εκμεταλλευτείς πλήρως τα παιδιά στο forum.



Σε αυτό συμφωνώ!
Ωραίος ο cloud .... Συμφωνώ σε όλα .....μακάρι να έιχαμε τον Ρούβα αλλά μάλλον θα έχουμε τον Τέρη Χρυσό...οσονούπο....
 
heraklistang μη λες τετοια θσ βγει ο sven να σε πει τσιρακι τις κυπρου οπως και μενα που παροτρυνω λεει να πηγαινουν μονο h*c.μα φυσικα αφου εχουν τα καλυτερα αποτελεσματα με οσες κλινικες ασχολουμαστε εδω μεσα.

Ευχαριστώ για το σχόλιο φίλε. Προσπαθώ να είμαι προσεχτικός και αντικειμενικός σε ότι γράφω. Δεν εχω παροτρύνει κανένα για HDC απλά τον συμβούλεψα να δει και άλλες επιλογές στη Κύπρο, λόγω του προβληματισμού που είχε για διαμονές και τέτοια
 
Μπλουζα