Σας παρακαλώ τα φώτα σας..

Bane

Member
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα

Ειμαι απο Θεσσαλονικη και πριν απο λιγο καιρο επισκεφτηκα γνωστο γιατρο (Θ.Μ. το ονομα και το επιθετο αντιστοιχα) που ειδικευεται στην μεταμοσχευση μαλλιών στην πόλη μου.Μου προτεινε την μέθοδο fut εναντι της μεθόδου fue για την περιπτωση μου,το κοστος της επέμβασης ανέρχεται στα 2500 ευρώ
ποια η αποψη σας δεδομένης της καταστασης μου(30 ετών);

Σας ευχαριστώ εκ προοιμίου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Γεια σου φιλε, η δικη μου γνωμη ειναι να δεις αν δεν εχεις δει <<απο κοντα>> δουλεια του συγκεκριμενου γιατρου γιατι αυτο ειναι που θα επρεπε να σε απασχολει πρωτα απ'ολα ( κυκλοφορουν πολυ κακες δουλειες ) και αν σε ικανοποιει επειτα να τον ρωτησεις ποσα μοσχευματα(grafts) θα σου βαλει για να σε χρεωσει αυτο το ποσο που σου ειπε.
 

Bane

Member
Floskara και Fenimore ευχαριστώ πολύ για τις απαντησεις

τα χρηματα αυτα (αν καταλαβα καλα) ειναι για 3000 grafts,μου εδειξε δουλεια του αλλα να σας πω την αληθεια για μένα ηταν σαν να μην μου εδειξε.....οι φωτογραφιες ήταν πριν και αμέσως μετα την επεμβαση,εγω θα ηθελα να δω φωτο αρκετους μήνες μετα την επεμβαση οπου θα φαινόταν και το τελικό αποτέλεσμα

να του ζητησω να δω δουλεια του απο κοντα; ειναι δυνατο;

αν και δεν εχω μεγαλη οικονομικη ευχερεια στο συγκεκριμένο ζητημα δεν με νοιαζει το κοστος,με ενδιαφερει να γινει σωστή δουλεια,Fenimore θα με συμβουλευες να απευθυνθώ αλλού γιατι στο link που εβαλες ειδα μονο ενα αρνητικό σχόλειο για τον συγκεκριμένο γιατρο;
 

Leone

Active Member
Φιλαρακι αν δε θες να κλαις τον εαυτο σου πρωτιστως και κατα δευτερον τα χρηματα σου ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ για μεταμοσχευση.Θα σε κανουν χειροτερο απο οτι εισαι να εισαι σιγουρος.Μαζεψε χρηματα και πηγαινε σε ενα καλο γιατρο εξω.Γιατι η μεταμοσχευση ειναι κατι που θα σου ειναι μονιμο.Ξερω οτι οι καιροι οικονομικα ειναι δυσκολοι για ολους μας αλλα οταν θες να προχωρησεις σε μεταμοσχευση θα πρεπει να σε ενδιαφερει το αποτελεσμα και οχι η τιμη.
 

Flosk

Well-Known Member
να εισαι καλα Bane..ρε παικτη Leone τι εγινε με τη δικη σου περιπτωση?κοιταζα σημερα τι νημα σου και δεν καταλαβα αν ολα πηγαν καλα?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Bane είπε:
Fenimore θα με συμβουλευες να απευθυνθώ αλλού γιατι στο link που εβαλες ειδα μονο ενα αρνητικό σχόλειο για τον συγκεκριμένο γιατρο;

Το συγκεκριμένο λινκ ήταν η μόνη αναφορά που έχει γίνει στον συγκεκριμένο γιατρό μέσα στο φόρουμ, και απλά το έβαλα γιατί ζήτησες την γνώμη μας. Διάβασε όλο το thread, όχι μόνο το πρώτο μήνυμα. :blush:

Δεν μπορώ εγώ ούτε κανένας να σε συμβουλέψουμε να απευθηνθείς κάπου συγκεκριμένα γιατί κάτι τέτειο απαγορεύετε από τους κανόνες της κατηγορίας "Μεταμόσχευση".
 

Leone

Active Member
Φιλαρακι εγω ειχα ενα μικροπροβλημα στη hairline και συγκεκριμενα δε μου αρεσε ο κροταφος που πηγα να κανω.Και εκανα οχι μια,οχι δυο αλλα 4 μεταμοσχευσεις,βεβαια με λιγα μοσχευματα η καθεμια.Το αποτελεσμα απαραδεκτο αφυσικο και βαλε και την ουλη μεσα.Με εσφαξαν με λιγα λογια.Τωρα ετοιμαζομαι για /edit/ ψαχνουμε ημερομηνια κοντα Δεκεμβρη.Εγω φιλικα στο λεω αδερφε μου και σε σενα και σε αλλα παιδια για να μη τραβηξετε οτι περασαμε εμεις.Γιατι αν υπηρχε απο τοτε αυτο το forum και γενικα καποιος να μας ανοιξει τα ματια ολα θα ηταν πολυ καλυτερα σημερα.Γνωμη μου μη πας σε αυτους τους απατεωνες χασαπηδες.
 

MANKAR

Active Member
φιλε αν κατσεις και διαβασεις το φορουμ καλα θα δεις οτι στο θεμα μεταμοσχευση η Ελλαδα ειναι απο τις χειροτερες σε αυτον τον τομεα!!βεβαια η επιλογη ειναι αποκλιστηκα δικη σου και μονο !!
 

Bane

Member
Kαταρχήν να σας ευχαριστήσω θερμά για τις αμέσες απαντησεις(δεν απαντησα αμέσως γιατι διαβαζα τα theards) αλλα και για το γεγονός που ασχολειστε μαζί μου

Διάβασα σχεδον ολα τα θέματα απο τις 16 σελίδες της ενοτητας Μεταμοσχευση βρήκα μονο ενα άτομο να ειναι δυσαρεστημένο απο Έλληνα γιατρό (με αποδείξεις) ολοι οι αλλοι που ειναι ρε παιδια; Fenimore αν μπορεις δωσε links

Leone σε διαβασα και εσενα : http://www.hairlossgr.com/forum/thread-2385.html
αλλα φωτο δεν έβαλες;;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Bane είπε:
Διάβασα σχεδον ολα τα θέματα απο τις 16 σελίδες της ενοτητας Μεταμοσχευση βρήκα μονο ενα άτομο να ειναι δυσαρεστημένο απο Έλληνα γιατρό (με αποδείξεις) ολοι οι αλλοι που ειναι ρε παιδια; Fenimore αν μπορεις δωσε links

Πάρε μερικά:

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,49.msg28542.html#msg28542

http://www.hairlossexperiences.com/view_topic.php?id=666&forum_id=3

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2345.0.html

Είναι πολλές περιπτώσεις φίλε... Πολλές δεν έχουν καν δικό τους thread είναι απλά post μέσα σε άλλα thread και τα θέματα είναι πάρα πολλά και πρέπει να ψάχνεις για καιρό.

Και ο καπαμαρού είχε δηλώσει δυσαρεστημένος, είχε ανεβάσει φωτός αλλά δεν μπορώ να βρώ που τις έχει κρύψει, κάτι με την hairline νομίζω του την είχαν κάνει στραβα... :blush:

kap link us please
 

Flosk

Well-Known Member
Απλα μπραβο Fenimore.. Μεχρι οι κλινικες και οι γιατροι να αποκαταστησουν τη φημη τους στην χωρα μας θα εχει βγει και το φαρμακο για την καραφλα..Εγω σωθηκα απτο σαιτ ,γιατι ημουν ετοιμος να την κανω την μακακια, και αισθανομαι πολυ τυχερος που δεν υπεκυψα στην ευκολη λυση του να κανω κατι διπλα απτο σπιτι μου επειδη βολευει η αποσταση και τα χρηματα!!! Επειδη διαβασα threads σαν και αυτα που τωρα επαναφερεις
 

Bane

Member
@Leone σε βρίσκω υπερβολικό,αυτο με το hairline που λες εμενα μου φαινεται αρκετα φυσικο

Fenimore ενταξει καταφερες να με τρομάξεις ???



παιδια επειδη περα απο την οικογενεια μου και εσάς ;) δεν θέλω να το μάθει κανεις,ποσες μερες θα μεινω εκτος; οταν επιστρεψω στις υποχρεωσεις μου θέλω οχι απλα να μην καταλαβει αλλα ουτε καν να υποψιαστεί κανεις το παραμικρό
 

Flosk

Well-Known Member
Εξαρταται και απτο μηκος του μαλλιου σου αυτο γιατι μπορει να σου καμουφλαρει ερεθισμο και ραμματα .. Με strip σιγουρα απο 10 μερες και πανω.Με fue μονο το πρηξιμο στη μουρη που ειναι καμια εβδομαδα περιπου.αν εχεις πολυ κοντο μαλλι και κανεις strip οσο χρειαζεται για να μεγαλωσει το μαλλι και να κρυψει τα ραμματα..Αν φορας καπελο δεν σε νοιαζει καθολου, απλα την πρωτη εβδομαδα δεν θα θες να φορας καπελο απο φοβια για τα μοσχευματα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Fenimore είπε:
Και ο καπαμαρού είχε δηλώσει δυσαρεστημένος, είχε ανεβάσει φωτός αλλά δεν μπορώ να βρώ που τις έχει κρύψει, κάτι με την hairline νομίζω του την είχαν κάνει στραβα... :blush:

kap link us please
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4031-page-2.html
 

Bane

Member
μια χαρα!μπορω να διαθέσω μέχρι 25 μέρες (σκοπεύω να την κάνω πριν τα χριστούγεννα)
 

Flosk

Well-Known Member
τοτε εισαι κομπλε ,απλα να εχεις υποψη σου και το shockloss ..Σε καποια φαση το μαλλι σου θα ειναι λιγοτερο απο οτι ειναι τωρα(οχι πολυ) και αυτο θα ειναι μετα το μηνα ,εκει θελει υπομονη μεχρι να επανελθεις.Καλη επιτυχια
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Bane είπε:
Fenimore ενταξει καταφερες να με τρομάξεις ???

συμφωνα με αυτα που ειδα και διαβασα η πιο λογική λύση ειναι η hdc
οι αλλές λύσεις hasson & wong,umar,armani,cole κτλ. ξεφευγουν πολυ απο το budget μου

Bane σε καμία περίπτωση δεν θέλω να σε τρομάξω... Απλά σε ενημερώνω με παλιότερα περιστατικά γιατί εσύ το ζήτησες.
Εσυ πρέπει να προσέξεις πολύ και να αποφασίσεις, για σένα μιλάμε, είτε πας στην Ελλάδα είτε στο εξωτερικό για μεταμόσχευση για εμένα δεν θα αλλάξει κάτι. Δεν έχω κάποιο λόγο να σε παροτρύνω για κάπου.

Επίσης θα παρακαλέσω να μην κάνεις έτσι τέτειες δηλώσεις του στυλ "απ ότι διάβασες καλύτερα είναι να πας στην τάδε x κλινική". Αυτά τα ποστ που διάβασες είναι πρωτού αλλάξουν οι κανονισμοί τoυ φόρουμ που επέτρεπαν τέτειες δηλώσεις από χρήστες. Μπορείς πχ να πας σε ένα συγκεκριμένο θέμα μεταμόσχευσης και να αναφέρεις αν σου αρέσει ή όχι το αποτέλεσμα, όχι όμως να γράφεις προσωπική γνώμη για το που πιστεύεις ότι θα ήταν καλύτερα.
 
Μπλουζα