Σαμπουαν μετα απο μεταμοσχευση

Αthens2021

Active Member
Καλησπερα, υπαρχει καποιο συγκεκριμενο απαλο σαμπουαν για μετα τη μεταμοσχευση?. Κυκλοφορει ενα hair implant sampoo της frezyderm σε μορφη αφρου που υποστηριζει οτι βοηθα και την αγκιστρωση των τριχων ? Καποια εμπειρια ? Ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

το βάζω τώρα και 7 μήνες μετά από μμ μου το πρότειναν και από την κλινική .
 

Georgie

Well-Known Member
Δεν εχει να κανει τιποτα το σαμπουαν με το ποσο θα δέσουν τα τριχοθυλακια , η με τη φυτρωση κλπ .
Ενα μαλακό σαμπουαν does the job για να μην ερεθίσει παραπάνω τη περιοχή .
 

alex7

Well-Known Member
Καλησπερα, υπαρχει καποιο συγκεκριμενο απαλο σαμπουαν για μετα τη μεταμοσχευση?. Κυκλοφορει ενα hair implant sampoo της frezyderm σε μορφη αφρου που υποστηριζει οτι βοηθα και την αγκιστρωση των τριχων ? Καποια εμπειρια ? Ευχαριστω
Σαν το Johnson baby shampoo δεν υπάρχει .Δεν κάνω διαφήμιση ειλικρινά αλλά είναι το καλύτερο για αυτές τις περιπτώσεις
 

gerassis

Well-Known Member
Χρησιμοποίησα της Frezyderm και δε κατάλαβα καμία διαφορά. Ισχυριζοταν εως και 30% διατηρηση των μοσχευμάτων. Επεσαν φυσικά όλα όπως και έπρεπε. Τα σαμπουαν δεν εχουν να πρσοφέρουν τπτ πλήν την διατηρηση της υγειηνής της επιδερμίδος. Οπως γράφει ό alex7 αν ξαναέκανα θα διάλεξα κάτι σε απαλό σαμπουαν και φυσικά κάτι που να ,ημ περιέχει ψευδαργυρο (Zinc) μιας και στο μηνα πάνω θα εχεις ξεκινησει Μίνοξ.
 
  • Like
Reactions: spi

Αthens2021

Active Member
Παντως χωρις να ξερω απο χημεια, βλεπω τα συστατικα του johnson baby και μου φαινεται "φορτωμενο" : Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Sodium Cocoyl Isethionate, Polyquaternium-10, Coconut Acid, Glycerin, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-150 Distearate, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Citric Acid, BHT, Sodium Benzoate, Parfum
 

alex7

Well-Known Member
Παντως χωρις να ξερω απο χημεια, βλεπω τα συστατικα του johnson baby και μου φαινεται "φορτωμενο" : Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Sodium Cocoyl Isethionate, Polyquaternium-10, Coconut Acid, Glycerin, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-150 Distearate, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Citric Acid, BHT, Sodium Benzoate, Parfum
Δεν έχει parabens όμως και είναι δοκιμασμένο ότι δεν έχει παρενέργειες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αthens2021

Active Member
Δεν έχει parabens όμως και είναι δοκιμασμένο ότι δεν έχει παρενέργειες
Ναι συμφωνω ως προς το δοκιμασμενο..το ειχα ακουσει απο την πρωτη μου μεταμοσχευση , 10 χρονια πριν, οτι χρησιμοποιουσαν αυτο, οποτε θα παω κι εγω μ αυτο...Ανεφερα απλα της frezyderm τον αφρο γιατι ισως ειναι το μονο που υπαρχει και γραφει οτι ειναι ειδικο για μετα τις μεταμοσχευσεις.
 

alex7

Well-Known Member
Ναι συμφωνω ως προς το δοκιμασμενο..το ειχα ακουσει απο την πρωτη μου μεταμοσχευση , 10 χρονια πριν, οτι χρησιμοποιουσαν αυτο, οποτε θα παω κι εγω μ αυτο...Ανεφερα απλα της frezyderm τον αφρο γιατι ισως ειναι το μονο που υπαρχει και γραφει οτι ειναι ειδικο για μετα τις μεταμοσχευσεις.
το χρησιμοποίησα και εγώ αυτό της Frezyderm αλλά της Jonson είναι σίγουρα πιό ελαφρύ.Το πρώτο είναι και πολύ ακριβό συγκριτικά
 

mpiliak0s

Member
Τι γνώμη έχετε για αυτό το σαμπουάν της Klorane με κικίνη;
1626100836018.png

Μου το είχε προτείνει ένας φαρμακοποιός. Το χρησιμοποιώ τα τελευταία δυο χρόνια χωρίς να μπορώ να καταλάβω βέβαια άμα κάνει καλή δουλειά ή οχι. Απλά κάνει τα μαλλιά αρκετά πιο μαλακά μετά το πλύσιμο και μπορείς να τα χτενίζεις πολύ πιο εύκολα.

Έχει κανείς καμία εμπειρία; (link εδώ)
 
Μπλουζα