ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ

zoumpis

New Member
Καλησπέρα σας,

Είμαι 31 ετών και από τα 25 ξεκίνησα να χάνω τα μαλλιά μου.Βάσει κλίμακας norwood , πρέπει να είμαι 3V (προς το παρόν). Έχω ξεκινήσει Regain 5% εδώ και πολύ καιρό ( μία φορά το βράδυ). Βλέπω ότι τώρα πια δεν κάνει και κάτι παραπάνω. Διαβάζω το forum και βλέπω αρκετά πράγματα και πολλές γνώμες, πολύ καλή δουλειά. Σκέφτομαι τοπική σπιρονολακτόνη για συμπλήρωμα θεραπείας καθώς και ένα καλό σαμπουάν , που από ότι έχω διαβάσει είναι κοινά αποδεκτό το fungoral.

Αξίζει να ξεκινήσω με σπιρονολακτόνη και από που μπορώ να την προμηθευτώ?
Προτείνετε κάτι άλλο?
Για καθημερινό σαμπουάν , προτείνετε κάτι ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Μπορείς να δοκιμάσεις σπίρο εμενα μου εκανε δουλειά για κάποιο διάστημα. Τωρα βεβαια δεν ξερω αν συνεχιζει να μου δινει η αν το μονο αποτελεσμα που εχω ειναι απο την μεταμοσχευση. Μπορεις να την φτιαξεις μονο σου πολυ οικονομικα αγοραζοντας χαπακια aldactone και διαλυοντας τα σε οινόπνευμα και απεσταγμένο νερο. Ψαξε λιγο στο φορουμ και θα βρεις τη συνταγη.
 

zoumpis

New Member
n094 είπε:
Μπορείς να δοκιμάσεις σπίρο εμενα μου εκανε δουλειά για κάποιο διάστημα. Τωρα βεβαια δεν ξερω αν συνεχιζει να μου δινει η αν το μονο αποτελεσμα που εχω ειναι απο την μεταμοσχευση. Μπορεις να την φτιαξεις μονο σου πολυ οικονομικα αγοραζοντας χαπακια aldactone και διαλυοντας τα σε οινόπνευμα και απεσταγμένο νερο. Ψαξε λιγο στο φορουμ και θα βρεις τη συνταγη.


Γνωρίζεις να από κάπου που μπορώ να την αγοράσω?

Αξίζει ο συνδιασμός με regain?

Έχεις κανει μεταμόσχευση, με ποια μέθοδο? Αξίζει?
 

weznem

Well-Known Member
εχεις πολλα ερωτηματα μεσα σου το νιωθω αλλα δεν γινεται να απντηθουν μονολεκτικα συνπεως πρεπει να χεςι υπομονη αι να διαβασεις...αν θες την αποψη μυο η σπιρο δεν κανει κατι το φοβερο,στην θεση σου θα δοκιμαζα τον ψευδαργυρο που συζηταμε τωρα τελευταια... σξιζει το κοπο και ειναι και φθηνο.. http://www.hairlossgr.com/forum/thread-7919-lastpost.html
 

zoumpis

New Member
weznem είπε:
εχεις πολλα ερωτηματα μεσα σου το νιωθω αλλα δεν γινεται να απντηθουν μονολεκτικα συνπεως πρεπει να χεςι υπομονη αι να διαβασεις...αν θες την αποψη μυο η σπιρο δεν κανει κατι το φοβερο,στην θεση σου θα δοκιμαζα τον ψευδαργυρο που συζηταμε τωρα τελευταια... σξιζει το κοπο και ειναι και φθηνο.. http://www.hairlossgr.com/forum/thread-7919-lastpost.html

Weznem έχεις δίκιο ,έχω όντως πολλά ερωτήματα και έχω διαβάσει τόσα στο forum που έχω μπερδευτεί λίγο.

Στην παρούσα φάση θέλω να συμπληρώσω την μινοξιδίλη με ένα dht blocker τοπικά και όχι χάπι διότι φοβάμαι λίγο. Από εκεί και έπειτα θέλω ένα καθημερινό μαλακό σαμπουάν για όγκο και 2 φορές την εβδομάδα fungoral. Τι προτείνεις? Επίσης δεν το έχω με ιδιοκατασκευές...

Τέλος δεν σου κρύβω ότι σκέφτομαι πολύ σοβαρά την μεταμόσχευση αλλά όχι με την μέθοδο του strip αλλά τρίχα -τρίχα , αλλά πάλι έχω δει τόσα πολλά που δεν έχω εμπιστοσύνη σε κανέναν. Η ουσία είναι ότι η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα!
 

zoumpis

New Member
zoumpis είπε:
weznem είπε:
εχεις πολλα ερωτηματα μεσα σου το νιωθω αλλα δεν γινεται να απντηθουν μονολεκτικα συνπεως πρεπει να χεςι υπομονη αι να διαβασεις...αν θες την αποψη μυο η σπιρο δεν κανει κατι το φοβερο,στην θεση σου θα δοκιμαζα τον ψευδαργυρο που συζηταμε τωρα τελευταια... σξιζει το κοπο και ειναι και φθηνο.. http://www.hairlossgr.com/forum/thread-7919-lastpost.html

Weznem έχεις δίκιο ,έχω όντως πολλά ερωτήματα και έχω διαβάσει τόσα στο forum που έχω μπερδευτεί λίγο.

Στην παρούσα φάση θέλω να συμπληρώσω την μινοξιδίλη με ένα dht blocker τοπικά και όχι χάπι διότι φοβάμαι λίγο. Από εκεί και έπειτα θέλω ένα καθημερινό μαλακό σαμπουάν για όγκο και 2 φορές την εβδομάδα fungoral. Τι προτείνεις? Επίσης δεν το έχω με ιδιοκατασκευές...

Τέλος δεν σου κρύβω ότι σκέφτομαι πολύ σοβαρά την μεταμόσχευση αλλά όχι με την μέθοδο του strip αλλά τρίχα -τρίχα , αλλά πάλι έχω δει τόσα πολλά που δεν έχω εμπιστοσύνη σε κανέναν. Η ουσία είναι ότι η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα!


Μέχρι και toppik έχω σκεφτεί να αγοράσω , αλλά κολλάω στο ενδεχόμενο να το συνηθίσω και έπειτα να το βάζω μια ζωή.

Δεν ξέρω..
 

zoumpis

New Member
Μπορεί να μου πει κάποιος εάν είναι αξιόπιστο το συγκεκριμένο site
http://genhair.com/index.php?route=product/category&path=4

Σκέφτομαι να
-παραγγείλω μινοξιδίλη αλλά δεν ξέρω ποια από τις τρεις .
-καθώς και σπιρονολακτόνη.



Φαίνονται και αρκετά πιο οικονομικά .
Το regain 5% στα φαρμακεία είναι 35-38 ευρώ !!!
 

zoumpis

New Member
dimos18 είπε:


Ξέρεις ποια η διαφορά μεταξύ μινοξιδιλ. sensitive και ultimum?

Εγώ τόσο καιρό βάχω regain 5% ( μια φορά την ημέρα)

Ποια να πάρω απο τις δύο ?
Θα έχει διαφορά?

Ή είναι καλύτερα να μείνω στο κλασικό regain?

Έχεις να προτείνεις καθημερινό σαμπουάν?
 

weznem

Well-Known Member
αν ειναι και οι δυο ιδιας περιεκτικοτητας για οιτα μηπως η μια εχει προπυλεν γλυκολ και η αλλη γλυκερινη?αυτη πρεπει να ειναι η διαφορα..


zoumpis είπε:
weznem είπε:
Weznem έχεις δίκιο ,έχω όντως πολλά ερωτήματα και έχω διαβάσει τόσα στο forum που έχω μπερδευτεί λίγο.

Στην παρούσα φάση θέλω να συμπληρώσω την μινοξιδίλη με ένα dht blocker τοπικά και όχι χάπι διότι φοβάμαι λίγο. Από εκεί και έπειτα θέλω ένα καθημερινό μαλακό σαμπουάν για όγκο και 2 φορές την εβδομάδα fungoral. Τι προτείνεις? Επίσης δεν το έχω με ιδιοκατασκευές...

Τέλος δεν σου κρύβω ότι σκέφτομαι πολύ σοβαρά την μεταμόσχευση αλλά όχι με την μέθοδο του strip αλλά τρίχα -τρίχα , αλλά πάλι έχω δει τόσα πολλά που δεν έχω εμπιστοσύνη σε κανέναν. Η ουσία είναι ότι η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα!

οκ δεκτο,ο ψευδαργυρος τοπικο ειναι που λεμε,το δοκιμαζουμε διοτι ερευενες λενε οτι μπλοκαρει την δυτ σε μεγαλες περιεκτικοτητες..γι αυτο το προτεινα,αλλα τοπικα σκευασματα ιδιοκατασκευες πλη ακριβων δεν θεωρω οτικανουν και πολλα,εβαζα σπιρο 2 χρονια και με 2% κιολας δεν ειδα τιποτα...αν διαθετεις μπατζετ καλο..ψαξου για ρουμ, ru.... τοπικα ειναι και αυτα αλλα ακριβα και θες ζυγαριες ακριβειας κτλ.. φουγκοραλ 2 φορες το πολυ τις αλλες ulterx zinc αντιπυτιριδικο σαμπουαν ατο βαζω εγω 2 βδομαδες και δινει και ογκο εχει και ψευδαργυρο... εχω λιπαρα μαλλια αλλα το ιδιο καθε 2 μερες θελω λουσιμο δεν με χειροτερευσε το σαμπουαν παρολο που ειναι για κανονκα μαλλια και οχι για λιπαρα μαλλια..
δεν ειναι δυσκολο να φτιαξεις τοπικο ψευδαργυρο..αν διαβασεςι το λινκ.. οινοπνευμα,αποσταγμενο νερο,λιγο γλυκερινη,πετας 5 γραμμαρια σκονη ανακτεμα ..ετοιμο...δυσκολο ειναι??
χχαλαρωσε..για μεταμοσχευση πρεπει να διαβασεις την καταλληλη ενοτητα,τα παιδια εχουν γνωσεις εμπειριες,και θα μαθεις και εσυ ετσι ωστε να οδηγηθεις σε σωστα βηματα..ενημερωσου εκει..θα χρειαστε να μας βαλεις φωτο να εκτιμησουμε το προβλημα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimos18

Member
zoumpis είπε:
dimos18 είπε:


Ξέρεις ποια η διαφορά μεταξύ μινοξιδιλ. sensitive και ultimum?

Εγώ τόσο καιρό βάχω regain 5% ( μια φορά την ημέρα)

Ποια να πάρω απο τις δύο ?
Θα έχει διαφορά?

Ή είναι καλύτερα να μείνω στο κλασικό regain?

Έχεις να προτείνεις καθημερινό σαμπουάν?

Η sensitive λογικά δεν πρέπει να έχει προπυλενογλυκόλη ώστε να μην προκαλούνται ερεθισμοί.Άμα δεν έχεις ερεθισμούς στο δέρμα πάρε και ultimum.Καθημερινό σαμπουάν πάρε κάποιο για μωρά από το σούπερ μάρκετ.
 

zoumpis

New Member
dimos18 είπε:
zoumpis είπε:
dimos18 είπε:


Ξέρεις ποια η διαφορά μεταξύ μινοξιδιλ. sensitive και ultimum?

Εγώ τόσο καιρό βάχω regain 5% ( μια φορά την ημέρα)

Ποια να πάρω απο τις δύο ?
Θα έχει διαφορά?

Ή είναι καλύτερα να μείνω στο κλασικό regain?

Έχεις να προτείνεις καθημερινό σαμπουάν?

Η sensitive λογικά δεν πρέπει να έχει προπυλενογλυκόλη ώστε να μην προκαλούνται ερεθισμοί.Άμα δεν έχεις ερεθισμούς στο δέρμα πάρε και ultimum.Καθημερινό σαμπουάν πάρε κάποιο για μωρά από το σούπερ μάρκετ.

Φίλε WESNEM σε ευχαριστώ για τις προτάσεις σου,
αλλά διαβάζοντας ψιλοκολλάω με τον ψευδάργυρο. Ήδη βάζω πολλά χρόνια regain 5% αλλά την βάζω διάσπαρτα 1 φορά και όχι με συνοχή και πρόγραμμα. Τι προτείνεις να κάνω ??

Θα ανεβάσω σίγουρα και photos ώστε να εκτιμηθεί και το πρόβλημα.


zoumpis είπε:
dimos18 είπε:
zoumpis είπε:
dimos18 είπε:


Ξέρεις ποια η διαφορά μεταξύ μινοξιδιλ. sensitive και ultimum?

Εγώ τόσο καιρό βάχω regain 5% ( μια φορά την ημέρα)

Ποια να πάρω απο τις δύο ?
Θα έχει διαφορά?

Ή είναι καλύτερα να μείνω στο κλασικό regain?

Έχεις να προτείνεις καθημερινό σαμπουάν?

Η sensitive λογικά δεν πρέπει να έχει προπυλενογλυκόλη ώστε να μην προκαλούνται ερεθισμοί.Άμα δεν έχεις ερεθισμούς στο δέρμα πάρε και ultimum.Καθημερινό σαμπουάν πάρε κάποιο για μωρά από το σούπερ μάρκετ.

Φίλε WESNEM σε ευχαριστώ για τις προτάσεις σου,
αλλά διαβάζοντας ψιλοκολλάω με τον ψευδάργυρο. Ήδη βάζω πολλά χρόνια regain 5% αλλά την βάζω διάσπαρτα 1 φορά και όχι με συνοχή και πρόγραμμα. Τι προτείνεις να κάνω ??

Θα ανεβάσω σίγουρα και photos ώστε να εκτιμηθεί και το πρόβλημα.

dimos σε ευχαριστώ φίλε , εάν έχεις να προτείνεις κάτι μαζί με μινοξιδίλη ή να συνεχίσω ως έχει.
 

weznem

Well-Known Member
για μπλοκερ τοπικο θεωρω οτι το καλυτερο ειναι να δοκιμασεις ψεδαργυρο και βλεπουμε αναλογα με τα αποτελεσματα...και ψαξου στο ebay για derma roller h microneedle roller για την ραφλα...θα το κανω και εγω σε λιγο..
 

Batist

Member
ας τον ξεμπαναρει καποιος τον ανθρωπο...

καλο σαμπουανακι φιλε μου για καθημερινη χρηση, με το οποιο εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος, ειναι το KLORANE με κινινη που το ζητας απο το φαρμακειο της γειτονιας σου... δοκιμασε το.. αξιζει ;)
 
Μπλουζα