Πρόβλημα γυναικομαστίας??

Kostas123

New Member
Παιδιά με βάση αυτό το τοπικ
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-3047.html
που υπάρχει εδώ θα θελα να εκφράσω ένα πρόβλημα που έχω πέρα από αυτό της τριχόπτωσης αλλά ίσως συνδέεται και με αυτό.

Έχω ένα πρόβλημα σαν γυναικομαστία δηλαδή φουσκωμένες ρώγες. Όταν όμως βγαίνω από το ντους η όταν κάνει κρύο φαίνονται μια χαρά!
Μπορεί να λυθεί το πρόβλημα μου με κάποια φαρμακευτική αγωγή?
Δεν ξέρω πως μπορεί να έχει ξεκινήσει το πρόβλημα για τον παρακάτω λόγο.
Εμφανίστηκε πριν 3 χρόνια όταν ακριβώς δηλαδή ήμουν χοντρός (από 104 κιλά πήγα 70) ένω ταυτόχρονα έκανα 6 μήνες θεραπεία με acuran για την ακμή και έπαιρνα παράλληλα και πολυβυταμινες φυτικές για την τριχόπτωση, biotin ,και κάποια spray τοπικά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

baldy

Member
το acuran προκαλει τριχοπτωση,δεν παιρνεις propecia ή κατι παρομοιο ετσι? δεν νομιζω οτι εχει σχεση με την τριχοπτωση η γυναικομαστια
 

Kostas123

New Member
baldy είπε:
το acuran προκαλει τριχοπτωση,δεν παιρνεις propecia ή κατι παρομοιο ετσι? δεν νομιζω οτι εχει σχεση με την τριχοπτωση η γυναικομαστια

Όχι δεν παίρνω τίποτα. Τα acuran τα χρησιμοποίησα πριν 3 χρόνια για 6 μήνες συνεχόμενα και την ξεπέρασα την ακμή. Απλά αυτό το πρόβλημα με το στήθος και η τριχόπτωση εμφανίστηκε εκείνη την περίοδο. Δεν είναι ακριβώς γυναικομαστία απλά το στήθος στο σημείο της ρώγας είναι πιο φουσκωμένο και επειδή ασχολούμαι με το κολύμπι και το ποδόσφαιρο μου χαλάσει την εικόνα εμφανισιακά και μόνο.
Μήπως φταίει που παλιά ήμουν πάρα πολλά κιλά για το ύψος μου?
Αυτή την περίοδο χρησιμοποιώ μόνο το hairgen spray για την τριχόπτωση. Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ κάτι πιο δραστικό πέρα από σαμπουάν και κάτι φυτικές πολυβιταμινες όπως έγραψα και πιο πάνω.
 

weznem

Well-Known Member
ειναι λοιπος στο μαστο,δεν ειναι ορμονικο το προβλημα,απλα επειδη ησουν 100 κιλα και εχασες 30 κιλα το δερμαξεχειλωνει κτλ... αν δεν φυγει με ασυτηρη διατροφη και γυμναστικη για την συγκεκριμενη περιοχη,κανεις λιποαναροφηση.
 

Kostas123

New Member
weznem είπε:
ειναι λοιπος στο μαστο,δεν ειναι ορμονικο το προβλημα,απλα επειδη ησουν 100 κιλα και εχασες 30 κιλα το δερμαξεχειλωνει κτλ... αν δεν φυγει με ασυτηρη διατροφη και γυμναστικη για την συγκεκριμενη περιοχη,κανεις λιποαναροφηση.

Ίσως να είναι και αυτό που λες. Τότε δεν ήξερα καν για το πώς πρέπει να χάσεις τα κιλά και πήγα και τα έχασα σε ένα καλοκαίρι με απεργία πείνας και οχι σωστή διατροφή.
Το μόνο όμως που με προβληματίζει είναι ότι όταν κάνει κρύο η όταν βγαίνω από το ντουζ που το δέρμα σφίγγει το στήθος τότε φαίνεται μια χαρά και καθόλου φουσκωμένο στην περιοχή της ρώγας.
 

weznem

Well-Known Member
αυτο ισως ειναι δειγμα χαλαρου δερματος,δεν ξερω δεν εχω και εικονα φιλε :)
 
Μπλουζα