Προϊόντα Skin care για την αντιμετώπιση παρενεργειών απο τη μινοξιδιλη, και γενική φροντίδα προσώπου ,μαλλιών..

Kostas97

Well-Known Member
Έχουν πολύ καλά reviews worldwide .
Το σημαντικό είναι να βρεις τι ακριβώς χρειάζεσαι .
Αν σε καλύπτει από τη διατροφή σου κάτι δε χρειάζεται συμπλήρωμα.
Ένα παράδειγμα τα Ω3 λιπαρά .
Δε χρησιμοποιώ συμπλήρωμα , καταναλώνω σαρδέλες σε κονσέρβα σχεδόν κάθε μέρα ( αποφεύγω το Σολωμο) Όσο και να σου κάνει εντύπωση είναι η καλύτερη πηγή από κονσέρβα . Επίσης λιναρόσπορο, η Chia seeds στα δημητριακά για πρωινό . Συμπληρώματα παίρνω
Βιταμίνη D λόγω έλλειψης ηλιοφάνειας εδώ που ζω, και saw Palmetto για προστασια του προστάτη ( εδώ σχετικό είναι)
Απο βιταμινη D Ποια εχεις δοκιμασει Γιωργο; Μονο now η και αλλες. Προτεινεις καποια συγκεκριμενη; Εγω εχω μια MyProtein που ειχα παρει στο παρελθον με κατι συμπληρωματα γυμναστηριου. Ετοιμαζομαι να δοκιμασω Lamberts την οποια εμπιστευομαι ως εταιρια.

Επισης ποια η γνωμη σου για Solgar; Φιλαρακι που δοκιμαζει απο μικρος μου ειπε οτι τις θεωρει τοπ για βιταμινες και τοπ τη now για φυτικα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Απο βιταμινη D Ποια εχεις δοκιμασει Γιωργο; Μονο now η και αλλες. Προτεινεις καποια συγκεκριμενη; Εγω εχω μια MyProtein που ειχα παρει στο παρελθον με κατι συμπληρωματα γυμναστηριου. Ετοιμαζομαι να δοκιμασω Lamberts την οποια εμπιστευομαι ως εταιρια.

Επισης ποια η γνωμη σου για Solgar; Φιλαρακι που δοκιμαζει απο μικρος μου ειπε οτι τις θεωρει τοπ για βιταμινες και τοπ τη now για φυτικα.
Να σου πω δε πολυ παίρνω βιταμινες . Τη βιταμινη D τη ξεκίνησα λογω Covid .
Για να ενισχύσω το ανοσοποιητικό σύστημα ( και καλα )
Όπως παει η δουλειά όμως με τα lockdown βλέπω να το γυρνάω στα xanax :)
 

tol

Well-Known Member
Ρε φίλε έχω ακούσει και διαβάσει πολύ καλά για την histoplastin ισχύουν όντως τόσο πολύ αυτά που λένε ;

Φιλε μου, χρονια πολλα και καλη χρονια.
Αν θελεις μια απαντηση στο ερωτημα σου, μπες στο site vita4you (δες στη φωτογραφια που ανεβασα) και διαβασε τις κριτικες των πελατων.

Θα εκπλαγεις απο τα αρνητικα σχολια που εχουν γραφτει για τη συγκεκριμενη κρεμα.


Screenshot_20210103-145355.png
 

Georgie

Well-Known Member
Επιπέδου Telemarkering .
Βασικός παράγοντας είναι τα συστατικά σε μια κρέμα .
Εκεί χρειάζεται έρευνα .
Καμία κρέμα δε κάνει θαύματα και τίποτα δε σου παίρνει χρόνια από το πρόσωπο .
Μόνο επεμβατικα μπορείς να το.πετυχεις αυτό .
 
  • Like
Reactions: tol

Xristoforaz

Well-Known Member
Επιπέδου Telemarkering .
Βασικός παράγοντας είναι τα συστατικά σε μια κρέμα .
Εκεί χρειάζεται έρευνα .
Καμία κρέμα δε κάνει θαύματα και τίποτα δε σου παίρνει χρόνια από το πρόσωπο .
Μόνο επεμβατικα μπορείς να το.πετυχεις αυτό .
Oχι μονο επεμβατικα! Μπορεις να επεμβεις και ο ιδιος στον εαυτο σου!
Αν πινεις ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ επι χρονια 6-7 λιτρα νερο χωρια του υδατος που περιεχεται στην τροφη, παραμενεις νεαρος και ακρως ενυδατωμενος
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Oχι μονο επεμβατικα! Μπορεις να επεμβεις και ο ιδιος στον εαυτο σου!
Αν πινεις ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ επι χρονια 6-7 λιτρα νερο την ημερα χωρια του υδατος που περιεχεται στην τροφη, παραμενεις νεαρος και ακρως ενυδατωμενος
Εσυ ακομα εδω εισαι?
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Εσυ ακομα εδω εισαι?
Λογικα μειωσε την ποινη ο Cvial! Αν και ειδα οτι ειχες χαρει με το μπαναρισμα κανοντας λαικ!
Εμεις πρεπει να αυξησουμε την καθημερινη καταναλωση νερου αν θελουμε να φαινομαστε νεοτεροι!
 

Georgie

Well-Known Member
Λογικα μειωσε την ποινη ο Cvial! Αν και ειδα οτι ειχες χαρει με το μπαναρισμα κανοντας λαικ!
Εμεις πρεπει να αυξησουμε την καθημερινη καταναλωση νερου αν θελουμε να φαινομαστε νεοτεροι!
Ε τωρα να σου πω οτι στεναχωρέθηκα ,θα ηταν ψέμα.
Αλλα εισαι καλο παιδι,
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Αν πινεις ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ επι χρονια 6-7 λιτρα νερο χωρια του υδατος που περιεχεται στην τροφη, παραμενεις νεαρος και ακρως ενυδατωμενος

Φιλε Χριστοφορε, καλη χρονια με υγεια.

Αν πινεις 6-7 λιτρα την ημερα (!!!) το πιο πιθανο ειναι να γινει η τουαλετα το δευτερο σπιτι σου. Καθε 15' λεπτα θα τρεχεις σαν τον Βεγγο, για να βρεις ανακουφιση. :D :):cool:

Φυσικα δεν υπαρχει περιπτωση να ισχυει αυτο που γραφεις. Θα ηταν τρέλα να πινει κανείς τοσο μεγαλη ποσοτητα νερου.

Η ιδανικη ποσοτητα που πρεπει να πινουμε, ειναι περιπου 2,5 με 3 λιτρα νερο ημηρεσιως.
 

Georgie

Well-Known Member
Φιλε Χριστοφορε, καλη χρονια με υγεια.

Αν πινεις 6-7 λιτρα την ημερα (!!!) το πιο πιθανο ειναι να γινει η τουαλετα το δευτερο σπιτι σου. Καθε 15' λεπτα θα τρεχεις σαν τον Βεγγο, για να βρεις ανακουφιση. :D :):cool:

Φυσικα δεν υπαρχει περιπτωση να ισχυει αυτο που γραφεις. Θα ηταν τρέλα να πινει κανείς τοσο μεγαλη ποσοτητα νερου.

Η ιδανικη ποσοτητα που πρεπει να πινουμε, ειναι περιπου 2,5 με 3 λιτρα νερο ημηρεσιως.
Και πιο λίγα φίλε Tol .
Εξαρτάται απο τον οργανισμό του καθενός .
Μέσο όρο θεωρούν τα 2 λίτρα την ημέρα ανεξαρτήτως πηγής .
Λαχανικά , τσάι, καφε κλπ .
Οσο και να σε αφυδατώνει ο καφές η πρόσληψη νερού δεν ακυρώνεται .
Δεν ειμαι σίγουρος αν ισχύει και για τη μπυρα .
Ωραια θα ηταν .
 

makis25

Well-Known Member
η καλυτερη μεθοδος που βρηκα για αντιμετωπιση παρενεργειων απο τη μινοξ ηταν να την κοψω εντελως . Δεν ηταν εντονες βεβαια οι παρενεργειες .
 

manly_Man

Well-Known Member
Και πιο λίγα φίλε Tol .
Εξαρτάται απο τον οργανισμό του καθενός .
Μέσο όρο θεωρούν τα 2 λίτρα την ημέρα ανεξαρτήτως πηγής .
Λαχανικά , τσάι, καφε κλπ .
Οσο και να σε αφυδατώνει ο καφές η πρόσληψη νερού δεν ακυρώνεται .
Δεν ειμαι σίγουρος αν ισχύει και για τη μπυρα .
Ωραια θα ηταν .
Ναι πανω κατω τοσο ειναι ο μεσος ορος αλλα εξαρταται και απο το βαρος-υψος του καθενος καθως και απο τις δραστηριοτητες που κανει καποιος ή και τον καιρο...πχ αμα γυμναζεται πρεπει να πίνει περισσοτερο γιατι χανει υγρα με τον υδρωτα κατα τη διαρκεια της προπονησης, ή το καλοκαιρι πχ που ιδρωνεις συνεχως πρεπει να πίνεις περισσοτερο νερο...
 

Georgie

Well-Known Member
Ναι πανω κατω τοσο ειναι ο μεσος ορος αλλα εξαρταται και απο το βαρος-υψος του καθενος καθως και απο τις δραστηριοτητες που κανει καποιος ή και τον καιρο...πχ αμα γυμναζεται πρεπει να πίνει περισσοτερο γιατι χανει υγρα με τον υδρωτα κατα τη διαρκεια της προπονησης, ή το καλοκαιρι πχ που ιδρωνεις συνεχως πρεπει να πίνεις περισσοτερο νερο...
Ναι λογικό .
Ο Αλλος με τα 6 -7 λίτρα νομίζει οτι εκτός απο φαλακροι ειμαστε και βάτραχοι
 

Georgie

Well-Known Member
Δώστε ένα go όσοι ενδιαφέρεστε.
Εκπληκτικό σαμπουάν ( δε βγάζεις μαλλιά).
Ακριβό αλλά κάνει διαφορά
 
Μπλουζα