Προβληματισμός Fargon MFT

kampanakideandean

Active Member
Καλησπέρα στο φόρουμ, δημιουργώ το εξής νήμα για να θέσω τον προβληματισμό μου σχετικά με την εφαρμογή του προϊόντος της Fargon MFT, η παρασκευή του οποίου γίνεται σε φαρμακείο. Υποτίθεται σύμφωνα με τις οδηγίες θέλει λίγο κούνημα και μετά η αντλία βγάζει αφρό. Ελα ντε όμως που εμένα μπουκώνει μονίμως και τρέχουν ζουμιά από το καπάκι. Έχει κανείς άλλος εμπειρία με το συγκεκριμένο προϊόν; Ευθύνεται ο φαρμακοποιός από όπου το προμηθεύομαι μήπως; Διαφωτίστε με.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Ναι φιλε εχει τυχει να μου το κανει καποιος φαρμακοποιος πιο αφρωδες και αλλος να βγαινει κατι σα ψοφιος αφρος-υγρο.
Κουνα το πολυ καλα με δυναμη.
 

Stradlin

Member
Δεν έχω εμπειρία με το συγκεκριμένο όμως έχω αντιμετωπίσει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με παρόμοιο προϊόν φτιαγμένο σε φαρμακείο. Τότε θυμάμαι να είχα εντοπίσει το ζήτημα στο νισπένσερ (σπρέυ) που χρησιμοποιύσε το φαρμακείο. Με άλλα λόγια, αυτού του είδους τα διαλύματα θέλουν καλά ντισπενσερ γιατί αλλιώς εύκολα μπουκώνουν, κολλάνε, δεν κάνουν αφρό κλπ.
 

Harris_G

Well-Known Member
Εκεινος που το εκανε καλο μου ειπε οτι εχει τα εργαλεια της Fagron κατι τετοιο. Θα ρωτησω οταν παω.
 

m3e36

Well-Known Member
Καλησπέρα στο φόρουμ, δημιουργώ το εξής νήμα για να θέσω τον προβληματισμό μου σχετικά με την εφαρμογή του προϊόντος της Fargon MFT, η παρασκευή του οποίου γίνεται σε φαρμακείο. Υποτίθεται σύμφωνα με τις οδηγίες θέλει λίγο κούνημα και μετά η αντλία βγάζει αφρό. Ελα ντε όμως που εμένα μπουκώνει μονίμως και τρέχουν ζουμιά από το καπάκι. Έχει κανείς άλλος εμπειρία με το συγκεκριμένο προϊόν; Ευθύνεται ο φαρμακοποιός από όπου το προμηθεύομαι μήπως; Διαφωτίστε με.
Απο προσωπικη εμπειρία με το συγκεκριμενο σκευασμα ο φαρμακοποιος που πηγα δεν είχε ιδέα να το παρασκευασει.το χρησιμοποίησα 10 μέρες και το πέταξα.
Επισης γνωστή μου δουλεύει σε φαρμακείο και τη ρωτησα αν εχει τυχει ποτε να παρασκευασουν το συγκεκριμένο
Μου ειπε ασε τι παθαμε τις προαλλες...
Προσπαθουσαμε με τη φαρμσκοποιο να το φτιαξουμε ακολουθωνταςντις οδηγιες και σε καποια φάση μπερδευτικαμε δε ξέραμε τι να βαλουμε...
Στο τελος πιστεύω το καναμε καλα....
Επίσης ενας απο τους γιατρους που ασχολουνται με μεταμοσχευσεις εδώ στην Ελλάδα καποια στιγμη που τον ειχα επισκεφθεί και τον ειχα ρωτησει για το συγκεκριμένο της fagron μου είπε γενικα να αποφεύγω τα σκευασματα που τα φτιαχνουν οι φαρμακοποιοι και γενικως φαρμακα που φτιαχνουν αυτοι και να προτιμω τα ετοιμα γιατί δεν ξέρεις κατα ποσο έμπειρος ειναι ο φαρμακοποιος.
Αποψη μου οτι της fagron λιγοι φαρμακοποιοι ξερουν να το κανουν.
 

kampanakideandean

Active Member
Απο προσωπικη εμπειρία με το συγκεκριμενο σκευασμα ο φαρμακοποιος που πηγα δεν είχε ιδέα να το παρασκευασει.το χρησιμοποίησα 10 μέρες και το πέταξα.
Επισης γνωστή μου δουλεύει σε φαρμακείο και τη ρωτησα αν εχει τυχει ποτε να παρασκευασουν το συγκεκριμένο
Μου ειπε ασε τι παθαμε τις προαλλες...
Προσπαθουσαμε με τη φαρμσκοποιο να το φτιαξουμε ακολουθωνταςντις οδηγιες και σε καποια φάση μπερδευτικαμε δε ξέραμε τι να βαλουμε...
Στο τελος πιστεύω το καναμε καλα....
Επίσης ενας απο τους γιατρους που ασχολουνται με μεταμοσχευσεις εδώ στην Ελλάδα καποια στιγμη που τον ειχα επισκεφθεί και τον ειχα ρωτησει για το συγκεκριμένο της fagron μου είπε γενικα να αποφεύγω τα σκευασματα που τα φτιαχνουν οι φαρμακοποιοι και γενικως φαρμακα που φτιαχνουν αυτοι και να προτιμω τα ετοιμα γιατί δεν ξέρεις κατα ποσο έμπειρος ειναι ο φαρμακοποιος.
Αποψη μου οτι της fagron λιγοι φαρμακοποιοι ξερουν να το κανουν.
Δυστυχώς απ'όσο ξέρω δεν υπάρχει έτοιμο συσκευασμένο φάρμακο με συνδιασμό μινο+φινα.
 

Stradlin

Member
Θεωρείται legit αυτό;
Το έπαιρνα για ένα χρόνο περίπου. Αν δεν είχα σιχαθεί το να βάζω τοπικό στο κεφάλι (οποιοδήποτε όχι μόνο το συγκεκριμένο) θα το έπαιρνα ακόμη. Από τα πλέον δραστικά. Είπα τέλος στα τοπικά όμως και πλέον μόνο χάπι. Και δεν ξαναγυρνάω πίσω.
 

Kostas97

Well-Known Member
Αν πας στο φαρμακειο και ζητησεις να στο βελτιωσουν θα στο κανουν λογικα. Καποια ουσια ειναι που βαζουν για να γινεται αφρος και συμπληρωνεις αν θες, τουλαχιστον εμενα μ χε πει οταν φτανει στο τελος αν εχεις θεμα ελα παλι να σου βαλω.
Η διαδικασια για να γινει για εναν φαρμακοποιο ειναι Πανευκολη!!! Εμενα κανει πλεον 5 λεπτα μαξ.
Τωρα αν στα κανουν οι βοηθοι..... δεν ξερω.

Οπως και να χει απο το να παρεις κατι ονλαιν 100 φορες αυτο. Τουλαχιστον εδω ξερεις οτι παιρνεις πραγματι τις ουσιες.
 

goodsamartian

New Member
Καλησπέρα στην ομάδα. Εκανα προσφατα μμ σε γνωστή κλινική-εργοστάσιο της Αθήνας. Θα παραθεσω φωτογραφίες στο μέλλον που θα εχω περισσότεα δεδομένα.
Σχετικά με το Fagron MFT μου ζήτησαν συνταγή γιατρού στο φαρμακείο. Ξέρει κανείς αν όντως συνταγογραφείται το συγκεκριμένο φάρμακο?? Εσάς ποιός σας στο γράφει?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Καλησπέρα στην ομάδα. Εκανα προσφατα μμ σε γνωστή κλινική-εργοστάσιο της Αθήνας. Θα παραθεσω φωτογραφίες στο μέλλον που θα εχω περισσότεα δεδομένα.
Σχετικά με το Fagron MFT μου ζήτησαν συνταγή γιατρού στο φαρμακείο. Ξέρει κανείς αν όντως συνταγογραφήται το συγκεκριμένο φάρμακο?? Εσάς ποιός σας στο γράφει
Δε συνταγογραφειται!
 

kampanakideandean

Active Member
Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει φαρμακείο στην Αθήνα που φτιάχνει καλά το συγκεκριμένο προϊόν; Θα εκτιμούσα ένα προσωπικό μήνυμα.
 
Μπλουζα