Που, πως, ποσο- παρακαλω τη βοηθεια σας για μεταμοσχευση

Billy77

New Member
Κοντευοντας τα 40 και με οικογενεια full μαλλιαδες ολοι δεν περιμενα ποτε οτι θα παρουσιασω προβλημα στα μαλλια. Υστερα απο πολυ αγχος και πολλα προβληματα τα τελευταια 6 χρονια αυτη τη στιγμη το κεφαλι μου δειχνει καπως ετσι, οπως θα δειτε στις φωτο που επισυναπτω. Μπαινω κατα καιρους στο φορουμ παρακολουθω τις συζητησεις σας και ομολογω οτι ειναι φορες που αναθαρρω.
Δεν εχω παει σε γιατρο ποτε για τα μαλλια μου, οπως βλεπετε απο την μεση και πισω ειναι πολυ πυκνα, το ιδιο ισχυει και για τη δοτρια.
Θα μου ηταν χρησιμη η γνωμη σας...ποσα grafts περιπου χρειαζομαι, γινεται πυκνωση στο σταδιο που ειμαι η θα παρουσιασει shock loss, ποια ειναι η καλυτερη μεθοδος κτλ. Δεν σας ζηταω να μου πειτε γιατρο, εχω παρακολουθησει συζητησεις σας, εχω μια πρωτη επιλογη, θα με ενδιεφερε πολυ η γνωμη σας γενικα.

Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων
 

Συνημμένα

  • image1.JPG
    image1.JPG
    62.2 KB · Προβολές: 91
  • image2.JPG
    image2.JPG
    57.7 KB · Προβολές: 84
  • image3.JPG
    image3.JPG
    72.3 KB · Προβολές: 77

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Οι περιπτώσεις σαν τη δική σου, παρότι κάποιος μπορεί να τις χαρακτηρίσει εύκολες (καλή ηλικία, μικρό πρόβλημα) παρουσιάζουν την εξής παγίδα: όταν κάποιος έχει πολύ πυκνά μαλλιά πίσω και γύρω από το σημείο που θα κάνει την μεταμόσχευση, τότε αυτή θα πρέπει να κινηθεί σε μεγάλες πυκνότητες για να "συμβαδίζει" με τα υπόλοιπα μαμά μαλλιά. Για μένα, θα χρειαστείς μία της τάξης των 1200-1300 μοσχευμάτων και ακόμα μία για πύκνωση της τάξης των 1000 μοσχευμάτων.
 

Billy77

New Member
Οι περιπτώσεις σαν τη δική σου, παρότι κάποιος μπορεί να τις χαρακτηρίσει εύκολες (καλή ηλικία, μικρό πρόβλημα) παρουσιάζουν την εξής παγίδα: όταν κάποιος έχει πολύ πυκνά μαλλιά πίσω και γύρω από το σημείο που θα κάνει την μεταμόσχευση, τότε αυτή θα πρέπει να κινηθεί σε μεγάλες πυκνότητες για να "συμβαδίζει" με τα υπόλοιπα μαμά μαλλιά. Για μένα, θα χρειαστείς μία της τάξης των 1200-1300 μοσχευμάτων και ακόμα μία για πύκνωση της τάξης των 1000 μοσχευμάτων.


Αυτο θα πρεπει να γινει σε 1 η σε 2 ΜΜ?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εφοσον εισαι 40 χρονων και εχεις αυτη την εικονα με καλη πυκνοτητα και στα πισω και στη δοτρια εχεις τη δυνατοτητα να φτιαξεις μια σωστη hairline χωρις να αφησεις ανοιχτους κροταφους σε σχημα φυσικα που να ταιριαζει κ με την ηλικια σου. Σε παιρνει ανετα δηλαδη αν ισχυουν οσα λες. Τα μπροστα νομιζω τα εχεις λιγο μακρια και στην πραγματικοτητα πρεπει να ειναι λιγο χειροτερα απο οτι στις φωτο. Εγω θα ελεγα οτι χρειαζεσαι γυρω στα 2500 μοσχευματα για μια καλη πυκνοτητα. Τωρα αν θα το κανεις με τη μια η σπαστα σε δυο επεμβασεις αυτο πρεπει να το σκεφτεις εσυ. Μπορει και να ειπα πολλα για 2500 τωρα που σε βλεπω ξανα. θα σου πουν και οι υπολοιποι
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα