Ποτε πρεπει να παρω Proscar ?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
επειδη εχει γινει μεγαλο θεμα με τα χαπια και βλεπω μια κινηση και ενα ενδιαφερον
ως προς αυτα

θα ηθελα να παραθεσω την γνωμη μου ως πως ποτε θα πρεπει καποιος να χρησιμοποιεισει αυτα

να ενημερωσω πως αυτην ειναι η αποψη μου και πως δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνουν ολοι

παρακολουθοντας λοιπον τα τεκτετομενα τον τελευταιο καιρο
τις καινουργιες λοσιον που βγαινουν τα νεα που ανακαλύπτουμε

και μαθαινοντας πως φτιαχνουμε μια πολυ καλυτερη λοσιον απο το revivogen και αλλα που κυκλοφορουν στην αγορα , επισης με την υγρη φιναστεριδη και ντουταστεριδη που κυκλοφορουν και στο εμποριο αλλα και φτιαχνουμε οι ιδιοι
και με τα αντιαδρογονα οπως οι φλουταμιδη και αλλα που κανουμε σε λοσιον πιστευω πως πετυχαμε ενα βημα μπροστα ενα βημα που θα επρεπε να μας απομακρυνει εστω και λιγο απο χαπια τυπου proscar k avodart

δεν θελω να πω πως οι λοσιον ειναι καλυτερες απο τα χαπια
αλλα πλεον ειναι τοσο καλες και ισχυρες οπου για να παρει καποιος χαπι ΚΑΤΑ την γνωμη μου θα επρεπε να ειναι κοντα στην κλιμακα 4 η στο τελος της κλιμακας 3 και στις αρχες του 4

μην ξεχναται οτι το χαπι μεταβολιζεται στο συκωτι σας και ειναι μια διαδικασια η οποια θα πρεπει να γινετε καθημερινα , οποτε καθημερινα θα πρεπει να υποβαλεται τον οργανισμο σας και το συκωτι σας σε αυτη την διαδικασια

αντιθετως με τις τοπικες λοσιον τα πραγματα ειναι διαφορετικα δεν μεταβολιζονται στο συκωτι περναει λιγοτερη εως ελαχιστη ποσοτητα στο αιμα με αποτελεσμα να εχουμε λιγοτερες ανησυχιες για παρενεργειες και να εχουμε λιγοτερο αγχος
για την στυση μας αλλα και για αλλα πολλα

ακομη πολοι απο εμας σκεφτονται οτι επειδη τα χαπια ειναι πιο αποτελεσματικα
λενε θα παρω χαπι για να βγαλω πιο γρηγορα μαλλια
αυτο ειναι μια λαθος σκεψη μιας και ακομη με την χρηση χαπιου θα πρεπει να περασουν 6 μηνες για να δει καποιος ορατα αποτελεσματα

οποτε θα ελεγα ναι στο προσκαρ αλλα οχι αν ειστε στις αρχες τις κλιμακας 3 και κατω

η τελικη αποφασιση ειναι καθαρα δικη σας , απλα θα ηθελα να τονισω την αποτελεσματικοτητα των σημερινων λοσιον που κυκλοφορουν και που μπορουμε να φτιαξουμε μονοι μας και ολοι μας

αυτα απο μενα
ευχες σε ολους για περισσοτερα μαλλια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: Ποτε πρεπει να παρω Proscar ?

Φιλε Παναγιωτη γεια χαρα!
Γενικα συμφωνω!απλα στο χαπι εχεις ευκολη προσβαση(βλ.φαρμακειο γειτονιας),γρηγορη εφαρμογη (μισο ποτηρι νερο) και αισθηση οτι δρα στην πηγη του κακου!ενω υγρη φινα και ντουτα που και πως?
 

barman

Member
Απ: Ποτε πρεπει να παρω Proscar ?

συμφωνω σε αυτα που εγραψες..οπως και οι περισσοτεροι πιστευω..πες μας και την γνωμη σου για τοπικη spiro,duta,finasteride...
 

magic810

New Member
Απ: Ποτε πρεπει να παρω Proscar ?

Παναγιωτη ειχες πει οτι ψαχνεις και προσπαθεις να καταληξεις σε μια λοσιον με ντουτα η φιανστεριδη ...κατεληξες καπου τελικα??? :)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ποτε πρεπει να παρω Proscar ?

magic810 είπε:
Παναγιωτη ειχες πει οτι ψαχνεις και προσπαθεις να καταληξεις σε μια λοσιον με ντουτα η φιανστεριδη ...κατεληξες καπου τελικα??? :)
ναι εχω καταλληξει τα μισα και πανω συστατικα μου εχουν ηδη ερθει περιμενω και τα αλλα
εφαγα μια μικρη απογοητευση με κανα δυο συστατικα κυριως λιπαρα οξεα οπως Alpha kai Gamma lopic acid τα οποια θα τα συμπεριλαβω στην επομενη λοσιον


κατα κυριο μερος η λοσιον θα αποτελεται απο ντουταστεριδη αντιανδρογονα φλουταμιδη και σπυρο
αντιοξειδωτικα
θεεικο ψευδαργυρο βιταμινη β6 β12
ειναι και ακομη μερικα αλλα κατα κυριο λογο αυτα


NGL είπε:
Φιλε Παναγιωτη γεια χαρα!
Γενικα συμφωνω!απλα στο χαπι εχεις ευκολη προσβαση(βλ.φαρμακειο γειτονιας),γρηγορη εφαρμογη (μισο ποτηρι νερο) και αισθηση οτι δρα στην πηγη του κακου!ενω υγρη φινα και ντουτα που και πως?
πολυ ευκολα απο φαρμακειο παιρνεις τα χαπακια
επισης απο φαρμακειο παιρνεις οινοπνευμα 70
και απο σουπερ μαρκερ αγοραζεις νερο χωρις αλατα (απιονισμενο)
καποιο συντηρητικο
μερικα μπουκαλια αδεια για να βοηθησουν
πηγαινεις στο θεμα που εφτιαξε ο ακης για το πως να φτιαξεις και εισαι ετοιμος

barman είπε:
συμφωνω σε αυτα που εγραψες..οπως και οι περισσοτεροι πιστευω..πες μας και την γνωμη σου για τοπικη spiro,duta,finasteride...
σαν τοπικο θα προτεινα την ντουτα γιατι ειναι πιο δυνατη
σαν χαπι την φιναστεριδη γιατι σου κανει λιγοτερη ζημια ειναι πιο ηπια απο την ντουταστεριδη
για την τοκικη spiro δεν θα την εβαζα ποτε μονη της γιατι θελεις 3 φορες την μερα για να εισαι σε 16 ωρη καλυψη και προστασια των θυλακιων σου οποτε δεν θα βαζω 5 φορες την μερα λοσιον στο κεφαλι μου
πανω σε αυτο εχει γραψει και ακοη για την spiro ποση ωρα εισαι προστατευμενος

σκεψου δηλαδη πρωι παραδειγμα μια κλασικη μερα για οσους δουλευουν
7 το πρωι ρεγκαιν 10 spiro 3 μεσημερι παλι spiro βραδυ κανενα ρεβιβοτζεν η ζιχ οτι θελεις ο καθενας και παλι spiro
δηλαδη ποσες φορες θα κανουμε την μερα μπανιο
και αν βγουμε για κανα ποτο η για κανενα μεσιμεριανο καφε

ωραια η spiro αλλα σαν συστατικο μεσα σε μια λοσιον αλλα οχι μονη της
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Ποτε πρεπει να παρω Proscar ?

πανο αποτι διαβαζα στο hairlosstalk η sinere δε πουλα πλεον flutagel λογω καποιον ατομων που ειχαν προβληματα με το συκωτι τους
παντως οι χρηστες δηλωνουν ικανοποιημενοι απο τη φλουταμιδη
αλλα να σου πω την αληθεια εγω φοβαμαι και δεν θα εβαζα σε ρισκο την υγεια μου
παντως εμεις μπροστα στους ξενους δεν περνουμε τπτ πιστευω κι εσυ τα βλεπεις παντως δηλωνουν θεαματικα αποτελεσματα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ποτε πρεπει να παρω Proscar ?

η φλουταμινη ειναι πολυ ισχυρη
τοπικα παιρναει μικρη ποσοτητα στο αιμα οποτε μικρη η ανησυχια
μπορεις να βαζεις μικροτερη ποσοτητα

ακομη για να διαπιστωσεις κατα ποσο επιβαρυνει το συκωτι μπορεις να το τσεκαρεις κανοντας εξετασεις αιματος για να δεις την τοξικοτητα του συκωτιου

εγω δεν ειμαι υπερμαχος χρησης σκετης φλουταμινης
αλλα σε μικρη ποσοτητα μεσα σε μια λοσιον
 
Απ: Ποτε πρεπει να παρω Proscar ?

εγω βασικα παναγιωτη αρχισα proscar για πιο αμεσα γιατι εχω μαλλια στο κεφαλι μου και δεν ηθελα να τα χασω....
εχω μια μικρη αραιωση στους κτοταφους αλλα δεν φενετε και πολυ οποτε λεω να κρατησω το proscar για κανενα 6μηνο ετσι ωστε να φτασει σε υψηλο επιπεδο δρασης οπως λετε και εσεις οτι στο 6μηνο κανει δουλεια....και μετα θα το γυρισω σε κατι τοπικο θα χασω τα μαλλια που ειχα κερδισει απο το proscar λες??
πιστευω πως οχι γιατι παλι dht block θα ειναι και αμα χασω θα χασω λιγα μεχρι να το συνηθισει ο οργανισμος..!!
τι λες?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ποτε πρεπει να παρω Proscar ?

αν εισαι κλιμακα 2 πιστευω τζαμπα ταλαιπωρεις τον οργανισμο σου χαλας την ισσοροποια των ανδρογονα σου και κουραζεις το συκωτι σου

το ποσα μαλλια θα εχεις ειναι προκαθορισμενο μην νομιζεις πως ακομη και με προσκαρ θα εχεις τα μαλλια που ειχες στα 16 σου

ωστοτο μετα απο 6μηνη χρηση του μπορεις να διατηρησεις τα αποτελεσματα με ενα καλο τοπικο
ισως οχι το 100% των αποτελεσματων αλλα ενα πολυ μεγαλο ποσο θα το συντηρησεις

καλη επιτυχια σου ευχομαι
 
Απ: Ποτε πρεπει να παρω Proscar ?

βασικα να σου πω την αληθεια δεν εχω καταλαβει και πολλα με τα τοπικα blocker γιατι εχει 5-6 συνταγες που να κανεις και ο καθε ενας λεει το δικο του για αυτες που φτιαχνουμε λεω εμεις και δεν ξερουμε καθαρα πια ειναι καλη και πια οχι..αν εξερεσω βεβαια το reviv που ειναι πανακριβο και δεν μπορω να το παρω...!!
απλα με το χαπακι ξεμπερδευεις μπαμ μπαμ :D και με την τοπικι λοσιον πρεπει να την βαζεις να περιμενεις κανα 2-3 ωρες να βαλεις μετα regain να περιμενεις 1-2 ωρες και μετα να ξανα λουστεις για να βαλεις ζελε και να βγεις..!!εκει ειναι λιγο δυσκολο το πραμα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ποτε πρεπει να παρω Proscar ?

ναι εχεις δικιο το χαπακι δεν αφηνει ουτε λαδιλα ειναι πιο φτηνο αλλα αξιζει για αυτα τα δυο να μπεις σε διαδικασια χαπιου
να πω πως ειχες σοβαρο προβλημα τοτε οκ
αλλα σε κλιμακα 2 δεν το προτιμω βεβαια δικη σου επιλογη ειναι

το revivo βγαινει 65 ευρω περιπου αναλογα την ισοτιμια το τριμηνο 20 ευρω το μηνα αντε το πολυ 25 ευρω
δεν ειναι και πολλα τα λεφτα αφου με 25 ευρω το μηνα και μια Kirkland minoxidil φτανεις στα 35 ευρω το μηνα
αντε και ενα σαμπουαν καλο παμε στα 42

42 ευρω το μηνα για τα μαλλια δεν ειναι και υπερβολη
 
Απ: Ποτε πρεπει να παρω Proscar ?

βασικα ειμαι φοιτητης και τα 50Ε το μηνα ειναι αρκετα λεφτα για μενα....
εχεις δικιο σε αυτο που λες οτι ειναι υπερβολικο το proscar για κλιμακα 2 αλλα οπως σου ειπα και πριν επειδει βγενω σχεδων καθε μερα εξω ειναι πολυ δυσκολο να περιμενω περιπου 5 ωρες μεχρι να τελειοσω με ολα και να ξανα λουστω για να βαλω ζελε και να βγω και πιστευω πως ισως να μην προλαβενω να τα κανω ολα και να χανω την σειρα...
το καλυτερο θα ειναι καποια στιγμη να βγει κατι που να τα εχει και τα δυο και να τα βαζουμε μια φορα..... ;D
ποτε θα ερθει αυτη η αγια μερα?????
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ποτε πρεπει να παρω Proscar ?

θες να σου πω μια θεραπεια καλη αποτελεσματικη και φτηνη

kirkland 70 αγοραζεις περιπου 7 μπουκαλια (7μηνες)
avodart 6 χαπακια τρυπησε τα και ριχτα μεσα 1 κουτι θα σε παει παει 7 μηνες παρα κατι μερες

με 100 ευρω την εβγαλες για 7 μηνες και αν θες να δωσεις κατι παραπανω τοτε μπορεις να το κανεις το διαλυμα πολυ πιο δυνατο
 
Απ: Ποτε πρεπει να παρω Proscar ?

εχω 3μηνη θεραπεια rogaine foam μολις τελειωσει θα παρω και εγω kirkland ειναι σχεδων τζαμπα...
το avodart θα πως ακριβως θα το κανω??σαν τοπικη λοσιον?ενταξει μπορω να βαλω και αλλα λεφτα.. :D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ποτε πρεπει να παρω Proscar ?

το τρυπας στην μεση και αφηνεις το περιεχομενο πεσει μεσα στην μινοξιδιλη

αν εχεις και αλλα λεφτα υπαρχουν και αλλες καλλςε προτασεις
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα