Ποσό αποδίδει η Φιναστερίδη μαζί με Ντουταστερίδη;

Φίλοι καλησπέρα,

Όπως αναφέρω και στο τίτλο του θέματος σκέφτομαι να συνδυάσω φιναστερίδη μαζί με ντουταστερίδη. Έχω κλείσει σχεδόν 8 χρόνια στη φίνα και θεωρώ ότι πήρα αρκετά από αυτή τη θεραπεία. Θα έλεγα πλέον μετά από τόσο καιρό ότι σίγουρα ήταν το μόνο που είχε ουσιαστικά αποτελέσματα (σε μένα). Στον αντίποδα έχει αρχίσει με το πέρασμα του χρόνου να ατονεί όσον αφορά την αποτελεσματικότητα. Έτσι λοιπόν σκέφτηκα να μεταπηδήσω να κάνω μια αλλαγή, όχι ντούτα απευθείας, αλλά συνδυασμό των δύο ουσιών.

Έχοντας διαβάσει μέχρι στιγμης σε φόρουμ του εξωτερικού για τα πολύ καλά έως εξαιρετικά αποτελέσματα που είχε ο παραπάνω συνδυασμός σκέφτομαι να το δοκιμάσω. Βασικός άξονας παραμένει η φίνα στο 1,25mg για 6 ημέρες την εβδομάδα και την έβδομη δεν παίρνω φίνα, αλλά προσθέτω ντούτα στο 0,5mg.

Κατά βάση οι περισσότεροι είχαν πολύ καλά αποτελέσματα, αναφέρονται όμως και περιπτώσει στις οποίες δεν παρατηρήθηκε διαφορά.
Θα ήθελα λοιπόν την εμπειρία σας εάν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι παρόμοιο (δεν θυμάμαι καποιο μέλος τώρα, μπορεί να υπάρχει και να μου διαφεύγει) ή ακόμα και την άποψή σας, κυρίως όμως από αυτούς που είναι κάποια χρόνια είτε στη μία είτε στην άλλη ουσία.
Έρευνες που να τεκμηριώνουν την εξαιρετική (όπως αναφέρεται) απόδοση συνδυασμού των παραπάνω δεν υπάρχουν - πλην μίας - οπότε και δεν υπάρχουν ασφαλή συμπεράσματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
μηπως εδω ταιριαζει η παροιμια: ειπαμε της γροιας να χεσει και εκατσε και ξεκολλιάστηκε..
η ντουντα εχει ημισεια ζωη 3μερες νομιζω και θες να παιρνει και φινα..δεν βρισκω λογικη σε αυτο... η την μια ουσια η την αλλη...
 
weznem είπε:
μηπως εδω ταιριαζει η παροιμια: ειπαμε της γροιας να χεσει και εκατσε και ξεκολλιάστηκε..
η ντουντα εχει ημισεια ζωη 3μερες νομιζω και θες να παιρνει και φινα..δεν βρισκω λογικη σε αυτο... η την μια ουσια η την αλλη...

Νομίζω ότι έχει παραπάνω απο 3 μέρες χρόνο ημίσειας ζωής, θα έλεγα βδομάδες. Τι γίνεται όμως με τα περιστατικά που το δοκίμασαν και έχουν αποτελέσματα; Οι πληροφορίες είναι λίγες αλλά παίζει σε ιστοσελίδες στο εξωτερικό..
Η παροιμια δεν νομιζω οτι βοηθάει κάπου..Αν υπάρχει κάποιο άλλο στοιχείο ευχαρίστως να το δούμε.
 

weznem

Well-Known Member
michael_ts είπε:
weznem είπε:
μηπως εδω ταιριαζει η παροιμια: ειπαμε της γροιας να χεσει και εκατσε και ξεκολλιάστηκε..
η ντουντα εχει ημισεια ζωη 3μερες νομιζω και θες να παιρνει και φινα..δεν βρισκω λογικη σε αυτο... η την μια ουσια η την αλλη...

Νομίζω ότι έχει παραπάνω απο 3 μέρες χρόνο ημίσειας ζωής, θα έλεγα βδομάδες. Τι γίνεται όμως με τα περιστατικά που το δοκίμασαν και έχουν αποτελέσματα; Επειδή οι πληροφορίες είναι λίγες αλλά παίζει σε ιστοσελίδες στο εξωτερικό, υπέθεσα μήπως βρούμε κάποιο στοιχείο και από δω πλευρά..

δεν το δοκιμαζει κανεις εδω μεσα.. μονο οτροφεας παιρνει ντουντα, σκετη ομως..
 
weznem είπε:
michael_ts είπε:
weznem είπε:
μηπως εδω ταιριαζει η παροιμια: ειπαμε της γροιας να χεσει και εκατσε και ξεκολλιάστηκε..
η ντουντα εχει ημισεια ζωη 3μερες νομιζω και θες να παιρνει και φινα..δεν βρισκω λογικη σε αυτο... η την μια ουσια η την αλλη...

Νομίζω ότι έχει παραπάνω απο 3 μέρες χρόνο ημίσειας ζωής, θα έλεγα βδομάδες. Τι γίνεται όμως με τα περιστατικά που το δοκίμασαν και έχουν αποτελέσματα; Επειδή οι πληροφορίες είναι λίγες αλλά παίζει σε ιστοσελίδες στο εξωτερικό, υπέθεσα μήπως βρούμε κάποιο στοιχείο και από δω πλευρά..

δεν το δοκιμαζει κανεις εδω μεσα.. μονο οτροφεας παιρνει ντουντα, σκετη ομως..

μμμ..άρα δύσκολο για να μαζέψουμε πληροφορίες..και μάλιστα ανέφερε χαρακτηριστικά ότι επιφέρει δραματική αύξηση τριχών.
Σε ευχαριστώ πάντως, να δούμε μήπως και τις επόμενες μέρες υπάρχει έστω κάποια πληροφορία..
 

weznem

Well-Known Member
δεν κανει τιποτα,, ο τροφεας παιρνει 2 καψουλες των 0,5μλ την μερα, οποτε οτι θες για ντουντα ρωτα εκεινον..
 
Μπλουζα