Ποσιμη Μινοξιδιλη

Absolute

Member
Φιλε καπα εχει τωρα 3 μερες που ξεκινησα με την συσκευη για μασαζ απο ενα 10λεπτο την μερα , παρατηρησα οτι ετσι οπως την τοποθετω κανει απο μονη της μικρες κυκλικες κινησεις λογικα αυτη ειναι και η σωστη τεχνικη ετσι? μετα απο μια ωρα βαζω και λοσιον μπας και κανει και καλυτερη απορροφηση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Φιλε καπα εχει τωρα 3 μερες που ξεκινησα με την συσκευη για μασαζ απο ενα 10λεπτο την μερα , παρατηρησα οτι ετσι οπως την τοποθετω κανει απο μονη της μικρες κυκλικες κινησεις λογικα αυτη ειναι και η σωστη τεχνικη ετσι? μετα απο μια ωρα βαζω και λοσιον μπας και κανει και καλυτερη απορροφηση
,
προσπαθησε με αυτες τις κυκλικες κινησεις να προκαλεσεις τρεμολο στο δερμα,ο στατικος ηλεκτρισμος θα φερει το αποτελεσμα.
την λεια επιφανεια,εντελως καθετα η συσκευη.αν θες καλυτερη απορροφηση μολις τελειωσεις με την συσκευη επιτοπου ριξε την λοσιον
 

kaiba

Active Member
@kapa μετά απο 3 μπουκάλια εφαρμογής της λοσιον του george toumpa πρέπει να την κοψω λόγο κορτίζονης λέω για να μην έχω απώλειες να ζητήσω απο το φαρμακείο να μου φτιάξουνε αυτό https://www.minoxidilmax.com/10-minoxidil-with-azelaic-acid. Επίσης μαζί με αυτό να βάζω και μεγαλύτερο roller απο 0.25 σε 0.5 θα μαι εντάξει πιστεύεις? Το αλλο που σκέφτηκα ειναι μαζι με το dualgen-10 να δοκίμασω πεπτίδια χαλκού Με ρολλερ 0.75 μια φορα την βδομάδα. Τι μου προτείνεις ? Βεβαια τα μονα πεπτίδια χαλκου που βρήκα ελλάδα είναι αυτά https://kmax.gr/product/kmax-stimulating-follicle-spray/
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
@kapa μετά απο 3 μπουκάλια εφαρμογής της λοσιον του george toumpa πρέπει να την κοψω λόγο κορτίζονης λέω για να μην έχω απώλειες να ζητήσω απο το φαρμακείο να μου φτιάξουνε αυτό https://www.minoxidilmax.com/10-minoxidil-with-azelaic-acid. Επίσης μαζί με αυτό να βάζω και μεγαλύτερο roller απο 0.25 σε 0.5 θα μαι εντάξει πιστεύεις? Το αλλο που σκέφτηκα ειναι μαζι με το dualgen-10 να δοκίμασω πεπτίδια χαλκού Με ρολλερ 0.75 μια φορα την βδομάδα. Τι μου προτείνεις ? Βεβαια τα μονα πεπτίδια χαλκου που βρήκα ελλάδα είναι αυτά https://kmax.gr/product/kmax-stimulating-follicle-spray/
το dual gen αυτο το χρησιμοποιουσα,ειναι καλο και μπορεις να το χρησιμοποιεις για παντα,κανει και καλο στο κολλαγονο του δερματος λογω της ρετινολης,ρετινολη εχουν και οι γυναικειες κρεμες για αναπλαση :p
εγω εχω δει οτι οι λοσιον δουλευουν ακομα και ολες σε μια εφαρμογη.
οποτε θα εκανα το εξης.
περασμα με roller 0,25 καθε μερα και επιτοπου ολες τις λοσιον,και dual gen και πεπτιδια,εκει θα παρεις τα μεγιστα.
μετα απο 12 ωρες μπορεις να κανεις μια ακομα εφαρμογη ολες τις λοσιον χωρις roller ομως,θα σου ερεθισει το δερμα αν το παρακανεις
 

kaiba

Active Member
Κοιτα το πρωι βαζω σκετο axelan γιατι κυκλοφορουμε και σε κοσμο οχι τωρα που μαστε σε καραντινα :p γνκ μιλαω! Οποτε το βραδυ ναι μπορω να κανω αυτο π μ λες . Πεπτιδια χαλκου απο ελλαδα ξερεις τπτ αλλο? Αν κ οκ εχουνε καλη τιμη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Κοιτα το πρωι βαζω σκετο axelan γιατι κυκλοφορουμε και σε κοσμο οχι τωρα που μαστε σε καραντινα :p γνκ μιλαω! Οποτε το βραδυ ναι μπορω να κανω αυτο π μ λες . Πεπτιδια χαλκου απο ελλαδα ξερεις τπτ αλλο? Αν κ οκ εχουνε καλη τιμη
ειναι καλο πλανο,πρωι axelan και βραδυ roller,πεπτιδια με dual gen,δεν εχω ψαξει για πεπτιδια ελλαδα,χρονια πριν χρησιμοποιουσα το folligen σε πεπτιδια και με roller και σκετο,σαν αποδοση εχει την μιση επανεκφυση της μινοξιδιλης
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καποια φεγγαρια χρησιμοποιουσα roller 0,25 folligen,nu hair μαζι
σαν αποδοση ειχα ολοκληρη την επανεκφυση της μινοξιδιλης
 

Absolute

Member
Αποψη για ενεσιμη μινοξιδιλη? σαν αποτελεσματικοτητα και παρενεργειες και kapa ειδα απο παλια ποστ για κατι μποτοξ στο μαλλι , ειχες καθολου αποτελεσμα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αποψη για ενεσιμη μινοξιδιλη? σαν αποτελεσματικοτητα και παρενεργειες και kapa ειδα απο παλια ποστ για κατι μποτοξ στο μαλλι , ειχες καθολου αποτελεσμα?
και η ενεσιμη μινοξιδιλη και το μποτοξ στο μαλλι εχουν αποστελεσμα,δεν εχω κανει εγω.
 
Μπλουζα