Ποση τριχόπτωση να περιμένω αν σταματήσω τη μινοξιδιλη για ενα μηνα;

Massimo

Member
Αν την βαζεις την αλοη με επιμονη επι καθημερινης βασεως για αρκετο διαστημα λαμβανοντας παραλληλα και το προτειμενο απο το μελος gerassis, saw palmetto, τοτε θα καθυστερησεις την τριχοπτωση, μεχρι την ωρα βεβαια που θα χρειαστει (αν το αποφασισεις) να μπεις στο χειρουργειο της αισθητικης επεμβασης (μεταμοσχευσης τριθυλακιων)

ρε φιλε δε τα ξέρεις αυτά που λες ούτε τα χεις δοκιμάσει. Απορώ γιατί τα γραφείσ με τοση σιγουριά λες και είσαι έμπειρος δερματολόγος η Χειρουργός. Δεν έχεις ιδέα απ αυτα. Δες τι θα κανείς με το δικό σ κεφάλι που σου γράφουν μερα νύχτα εδώ μέσα και άσε τους άλλους. Μείνε στοπρόβλημα σου εκτός κ αν ξεκινήσεις θεραπεία με φιδελαια και σε βοηθήσει τότε ναι γραψε ότι θες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
ρε φιλε δε τα ξέρεις αυτά που λες ούτε τα χεις δοκιμάσει. Απορώ γιατί τα γραφείσ με τοση σιγουριά λες και είσαι έμπειρος δερματολόγος η Χειρουργός. Δεν έχεις ιδέα απ αυτα. Δες τι θα κανείς με το δικό σ κεφάλι που σου γράφουν μερα νύχτα εδώ μέσα και άσε τους άλλους. Μείνε στοπρόβλημα σου εκτός κ αν ξεκινήσεις θεραπεία με φιδελαια και σε βοηθήσει τότε ναι γραψε ότι θες.
Εχω δοκιμασει και saw palmetto και αλοη βερα! O dr Παπανικολαου προτεινει την αλοη για τις κοκκινιλες αλλα βοηθαει και στο regrowth εξ οσων γνωριζω! Ο κοσμος ομως ακολουθει τα δυο εγκεκριμενα μινοξιδιλη και φιναστεριδη...ο καθενας κανει τις επιλογες του!
 

karol

Member
Μετά τις φρικτές παρενέργειες που μου έχει βγάλει το φάρμακο, σκέφτομαι να συνεχίσω τη διακοπή για ένα μήνα και ίσως μετά να ξεκινήσω με μισο ml 2% μπας και δε ξανα πάθω τα οσα έπαθα. Ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω στις πόσες μέρες ξεκινάει η τριχόπτωση μετά τη διακοπή; Και πόση ζημιά παθαίνει κάποιος σ ενα μηνα διακοπής; Ευχαριστώ πολύ
Δεν εισαι τρελος , εγω σε καταλαβαινω ..Πολυ πιθανο η μινοξιδιλη να κανει καποια παρενεργεια και ειναι ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ διοτι ειναι ΦΑΡΜΑΚΟ !!!! Εγω που τη χρησιμοποιω 7 χρονια σχεδον εχω αυξημενους παλμους με κανενα καρδιολογικο προβλημα ! Παρ αυτα , πιστευω οτι περνας καποιου ειδους στρες , σου μιλαει μια κοπελα η οποια εχει οξυ στρες πολλα χρονια και αντιμετωπιζω οτι καποια απο αυτα που προανεφερες ! :)
 
Μπλουζα