Πονος στους ορχεις(απο proscar)

xaris12

Member
το εχει αντιμετοπισει καποιοσ αλλοσ η ειμαι ο μονος??
Για να παρω τα πραγματα απο την αρχη,ειμαι 27 χρονων,η τριχοπτωση εχει ξεκινησει απο τα 19,με πολυ αργους ρυθμουσ,εως και τα 26(μιλαμε για norwood 1,5 και αν...)πριν απο κανα χρονο και κατι ,και επειδη τα κροταφακια αρχισαν να ανεβαινουν,ειπα να ξεκινησω rogain και revivogen.μια φορα την ημερα το καθενα.η αληθεια ειναι οτι και ητριχοπτωση μειωθηκε και το κεφαλι μου φουντωσε...(νομιζα οτι ειχα λεισει και το προβλημα μου,ο αφελησ....).και καπου στα χριστουγεννα ξεκιναει η κατηφορα η μεγαλη,στους κροταφους και στην hairline...περιμενα μηπωσ χαλαρωσει η κατασταση αλλα ματαια...ετσι μεσα φλεβαρη και πανικοβλητος περνω την αποφαση να ξεκινησω την φινα.Στην αρχη η μονη παρενεργεια ηταν λιγο αραιωμενο σπερμα και τιποτα αλλο,αλλα τιποτα αλλο.η τριχοπτωση ομως σταθερη,χανοντασ συνεχωσ τριχεσ απο την hairline.αρχεσ ιουνιου περνω την αποφαση να σταματησω το rogaine(πιστευοντασ οτι επιδεινωνει την κατασταση στο μπροστα μερος,μεγαλη μα...κια τελικα...)γιατι η κατασταση εγινε λιγο χειροτερη.καπου εκει αρχιζουν και καποιεσ ανεπαισθητεσ παρενεργειεσ αποτην φινα(μειωμενη λιμπιντο και χαλαρη στυση,σε πολυ μικρο βαθμο ομως).και επειδη ψιλοφοβηθηκα,αρχες αυγουστου την σταματησα και ξαναρχισα το rogaine kai to revogen.το ηθελα ομως??μιλαμε για την απολυτη πανωλεθρια μεσα σε εναν μηνα...και στο καπακι μου σκαει και μια θυλακιτιδα με πονους και τσουξιμο στο τριχωτο.Απελπισια σκετη......ετσι ξαναρχισα την φινα σε μικροτερη δοση 1/6 και ανα δευτερη μερα αυτη φορα,πηγα και σε εναν δερματολογο για την θυλακιτιδα.Αποτεσμά:η τριχοπτωση μετα απο 10 μηνεσ υποχωρησε,καθως και οι πονοι στο τριχωτο.Τωρα ομως ξεκινησαν οι πονοι στους ορχεις...και καποιες φορες ειναι αρκετα εντονοι.σκεφτομαι να σταμτησω την φινα και να στραφω στο ru,φοβαμαι μηπως οπως μου επιδεινωσει την θυλακιτιδα η προπυλενογλυκολη........
Ζητω συγνωμη για το τεραστιο μυνημα,αλλα ειμαι πολυ μπερδεμενος και ηθελα καπου να τα πω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πονος στους ορχεις(απο proscar)

η ποιο συνηθισμενη παρενεργεια της φινας,φτιαξε ru και στην θεση της προπυλαινογλυκολης βαλε γκυκερινη
 

xaris12

Member
Απ: Πονος στους ορχεις(απο proscar)

SHOOTER είπε:
Άκου τον Kapa. :8m:
Ξέρει τι λέει. :grandpa:
Δεν αμφιβαλλω σε καμια περιπτωση.....
αλλα 1ον:θα εχει την ιδια αποδοση η γλυκερινη??(δεν ξερω και πολυ απο αυτα...)
και 2ον:να βαλω γλυκερινη και να ξεκινησω αμεσα,η να περιμενω να περασει η θυλακιτιδα(αν περασει...γιατι πανε και δυο μηνεσ που με ταλαιπωρει)και να ξεκινησω μετα το ru???
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πονος στους ορχεις(απο proscar)

αλλα 1ον:θα εχει την ιδια αποδοση η γλυκερινη??(δεν ξερω και πολυ απο αυτα...)

σχεδον ναι

και 2ον:να βαλω γλυκερινη και να ξεκινησω αμεσα,η να περιμενω να περασει η θυλακιτιδα(αν περασει...γιατι πανε και δυο μηνεσ που με ταλαιπωρει)και να ξεκινησω μετα το ru???

για αρχη αν εχεις ακομα θυλακιτιδα ξεκινα για 5 μερες κρεμα daktodor,μαζι με αντιβιωση amoxil.
μετα ξεκινα ru.
αν δεις οτι επανερχεται η θυλακιτιδα κοβεις το ru και ξεκινας κρεμα fungoral για dht blocker
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Πονος στους ορχεις(απο proscar)

ναι δυστυχώς φιλε πονοι και φλεγμωνες ειναι γνωριμη παρενεργεια της φινας
για δοκιμασε μερα παρα μερα φινα
 

xaris12

Member
Απ: Πονος στους ορχεις(απο proscar)

Ρε συ kap,μου έχει δώσει ο δερματολογος μια αντιβιωση vibramycin,για έναν μήνα και είμαι στην μέση περίπου,δεν θέλω να την σταματήσω,αλλά δεν βλέπω και φως....περιμένω..
Goerge αυτό λέω να κάνω και σε μικρότερες ποσότητες του ενός mg.και να παρατηρήσω πως θα παει,ιδωμεν...
Οι πόνοι πάντως δεν πολυπαλευονται,είτε είναι στους ορχεις είτε στο τριχωτο,δεν σε αφήνουν να ηρεμισεις...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πονος στους ορχεις(απο proscar)

Ρε συ kap,μου έχει δώσει ο δερματολογος μια αντιβιωση vibramycin,για έναν μήνα και είμαι στην μέση περίπου,δεν θέλω να την σταματήσω,αλλά δεν βλέπω και φως....περιμένω..

προσθεσε μονο daktodor τοτε
Οι πόνοι πάντως δεν πολυπαλευονται,είτε είναι στους ορχεις είτε στο τριχωτο,δεν σε αφήνουν να ηρεμισεις...

στους ορχεις ειχα πονο και εγω
 

xaris12

Member
Απ: Πονος στους ορχεις(απο proscar)

Kap δυο ερωτήσεις ρε φιλε,αν χρησιμοποιώ μια φορά την μέρα ru (για 3% λέω)και άλλη μια airol με rogaine foam στους κροταφους λες να βοηθήσει;;η θα ανατειναχτει το κεφάλι μου;;απο την εναλλαγή των ουσιών;;
Και μια δεύτερη :eek:fft: χαζευα στο hairloss research http://www.hairloss-research.com/norma-astressin-b-preliminary-report/ και κάπου λέει οτι είναι θετικοί να δώσουν παραπανω πληροφορίες(λογικά για δοσολογιες αλλά και την κατασκευή της ουσίας,βέβαια για πειράματα σε ποντίκια...) σε ιδιωτικές ομάδες ερευνητών όταν βγάλουν και το final report.ψήνεται να στείλουμε κανένα mail για περισσότερες πληροφορίες;;να κάνουμε κανά πείραμα;;νομίζω πως είσαι ο κατάλληλος με τις γνώσεις που έχεις πάνω στα φάρμακα.Κάπως μου κάνει αυτό που λέει για full regrowth.....
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πονος στους ορχεις(απο proscar)

Kap δυο ερωτήσεις ρε φιλε,αν χρησιμοποιώ μια φορά την μέρα ru (για 3% λέω)και άλλη μια airol με rogaine foam στους κροταφους λες να βοηθήσει;;η θα ανατειναχτει το κεφάλι μου;;απο την εναλλαγή των ουσιών;;


λογο δερματιτιδας ειναι περιορισμενα τα τοπικα που μπορεις να χρησιμοποιησεις,το rogaine foam ειναι μια χαρα για την περιπτωση σου,το ρετινοικο οξυ οχι.κρεμα φουνκοραλ ναι κρεμα μικοναζολης ναι,τα δυο τελευταια θα βοηθησουν και στο να διωξουν το προβλημα εκτος απο την dht δραση τους.

Και μια δεύτερη :eek:fft: χαζευα στο hairloss research http://www.hairloss-research.com/norma-astressin-b-preliminary-report/ και κάπου λέει οτι είναι θετικοί να δώσουν παραπανω πληροφορίες(λογικά για δοσολογιες αλλά και την κατασκευή της ουσίας,βέβαια για πειράματα σε ποντίκια...) σε ιδιωτικές ομάδες ερευνητών όταν βγάλουν και το final report.ψήνεται να στείλουμε κανένα mail για περισσότερες πληροφορίες;;να κάνουμε κανά πείραμα;;νομίζω πως είσαι ο κατάλληλος με τις γνώσεις που έχεις πάνω στα φάρμακα.Κάπως μου κάνει αυτό που λέει για full regrowth.....

:kiss2
αν ειναι να ξεκινησεις ru μονο με γλυκερινη,η προπυλαινογλυκολη θα σε χειροτερεψει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Πονος στους ορχεις(απο proscar)

xaris12 είπε:
Και μια δεύτερη :eek:fft: χαζευα στο hairloss research http://www.hairloss-research.com/norma-astressin-b-preliminary-report/ και κάπου λέει οτι είναι θετικοί να δώσουν παραπανω πληροφορίες(λογικά για δοσολογιες αλλά και την κατασκευή της ουσίας,βέβαια για πειράματα σε ποντίκια...) σε ιδιωτικές ομάδες ερευνητών όταν βγάλουν και το final report.ψήνεται να στείλουμε κανένα mail για περισσότερες πληροφορίες;;να κάνουμε κανά πείραμα;;νομίζω πως είσαι ο κατάλληλος με τις γνώσεις που έχεις πάνω στα φάρμακα.Κάπως μου κάνει αυτό που λέει για full regrowth.....
Λοιπον φιλε χαρη 1)για να παραγγειλεις astressin b 5mg χρειαζεσαι γυρω στα 1000 με 1300 ευρω απο εταιρειες peptide synthesis αν τα εχεις προχωραμε 2)Οι ερευνητες στο σαιτ που αναφερεις θα δωσουν αναλυτικες πληροφοριες-δοσολογιες για τα πειραματα που εκαναν σε ποντικια και οχι σε ανθρωπους, μετα σε συνεργασια με καποια αλλη εταιρεια θα αρχισουν τα human trials.
οποτε απο τη στιγμη που δεν εχουν κανει ανθρωπινα πειραματα πως να σου πουν πια δοσολογια ειναι αποτελεσματικη για ανθρωπους???
3)το μονο που θα σου ελεγαν αν τους εστελνες μαιλ το οποιο το εχουν γραψει κιολας σε καποιους που θελαν να δοκιμασουν ειναι να μη το δοκιμασει κανεις μονος του γιατι η ουσια ειναι πολυ επικινδυνη (γιατι χτυπαει κατευθειαν στο νευρικο συστημα) ;)
 

xaris12

Member
Απ: Πονος στους ορχεις(απο proscar)

Γιωργο με γειωσες κανονικα λεμε......
Georgex6 είπε:
1)για να παραγγειλεις astressin b 5mg χρειαζεσαι γυρω στα 1000 με 1300 ευρω απο εταιρειες peptide synthesis αν τα εχεις προχωραμε
Πραγματικα δεν ειχα ιδεα,οτι ηταν τοσο ακριβα τα 5mg :eek: :eek: :eek:
Georgex6 είπε:
2)Οι ερευνητες στο σαιτ που αναφερεις θα δωσουν αναλυτικες πληροφοριες-δοσολογιες για τα πειραματα που εκαναν σε ποντικια και οχι σε ανθρωπους, μετα σε συνεργασια με καποια αλλη εταιρεια θα αρχισουν τα human trials.
οποτε απο τη στιγμη που δεν εχουν κανει ανθρωπινα πειραματα πως να σου πουν πια δοσολογια ειναι αποτελεσματικη για ανθρωπους???
Αυτο το γνωριζα,απλα υπεθεσα,οτι θα ξερουν(με μικρη αποκλιση)τις δοσολογιες που θα παιξουν και στους ανθρωπους.χωρις βεβαια να σου εγγυωνται για την αποτελεσματικοτητα της δοσης,αλλα τουλαχιστον οτι θα ηταν ασφαλες για τον οργανισμο,το μεγεθος της δοσης..
Georgex6 είπε:
3)το μονο που θα σου ελεγαν αν τους εστελνες μαιλ το οποιο το εχουν γραψει κιολας σε καποιους που θελαν να δοκιμασουν ειναι να μη το δοκιμασει κανεις μονος του γιατι η ουσια ειναι πολυ επικινδυνη (γιατι χτυπαει κατευθειαν στο νευρικο συστημα) ;)
Οσο για αυτο,για να το λες θα ξερεις κατι παραπανω σιγουρα,αλλα επειδη η ουσια δεν ειναι τοσο καινουργια,οπου εψαξα δεν βρηκα σοβαρα sides(βεβαια μπορει να μην εψαξα καλα.....)
Οποτε, περιμενουμε τα human trials......
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Πονος στους ορχεις(απο proscar)

xaris12 είπε:
Γιωργο με γειωσες κανονικα λεμε......Πραγματικα δεν ειχα ιδεα,οτι ηταν τοσο ακριβα τα 5mg :eek: :eek: :eek:Αυτο το γνωριζα,απλα υπεθεσα,οτι θα ξερουν(με μικρη αποκλιση)τις δοσολογιες που θα παιξουν και στους ανθρωπους.χωρις βεβαια να σου εγγυωνται για την αποτελεσματικοτητα της δοσης,αλλα τουλαχιστον οτι θα ηταν ασφαλες για τον οργανισμο,το μεγεθος της δοσης..Οσο για αυτο,για να το λες θα ξερεις κατι παραπανω σιγουρα,αλλα επειδη η ουσια δεν ειναι τοσο καινουργια,οπου εψαξα δεν βρηκα σοβαρα sides(βεβαια μπορει να μην εψαξα καλα.....)
Οποτε, περιμενουμε τα human trials......
Αυτο που θελω να καταλαβεις ειναι οτι αυτοι δεν προκειτε να ρισκαρουν το παραμικρο, και να ξερουν δε προκειται να σε βοηθησουν.Εδω τους ζητηθηκε να παρουν θεση για το f7 και αρνηθηκαν, τωρα αυτο που λες οτι η ουσια δεν ειναι και τοσο καινουργια ειναι παλι λαθος,φετος την μαθαμε και δεν εχει δοκιμασθει σε ανθρωπους.Οσον αφορα τις παρενεργιες τα αποτελεσματα στα ποντικια εδειξαν οτι σε αυτα που χορηγηθηκε μεγαλη δοση υπεφεραν απο διαροια καμια αλλη σοβαρη παρενεργια απλα αυτοι ελεγαν σε ολους (για τους δικους τους λογους) οτι ειναι πολυ επικινδυνο να το κανει καποιος απο μονος του και οτι πρεπει να περιμενουμε τα human trials
υ.γ. βεβαια καποιοι στην αμερικα δεν ηταν τοσο υπομονετικοι ;)
 

shantel

New Member
Απ: Πονος στους ορχεις(απο proscar)

αρχισα να παιρνω 1/5 proscar και απο τη πρωτη μερα νιωθω τσιμπηματα στους ορχεις. ειναι φυσιολογικο?
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Πονος στους ορχεις(απο proscar)

Φυσιολογικο ειναι διοτι παει να πει οτι θα κανει δουλεια αλλα οσο κ αν κανει καλο στο μαλλι δεν κανει καπου αλλου . Προσωπικη μου αποψη αλλη θεραπεια .
 
Μπλουζα