Ποιά Μινοξιδίλη είναι λιγότερη λιπαρή και πιο αποτελεσματική?

Mengoni

Member
Είπα να ανοίξω αυτό το θέμα διότι τα περισσότερα μέλη στις θεραπείες μας χρησιμοποιούμε μινοξ.

Το θέμα είναι ποια μίνοξ λαδώνει λιγότερο τα μαλλιά και είναι πιο αποτελεσματική? Δηλαδή δεν τη βάζεις στα μαλλιά και είναι σαν νερό!

Από την προσωπική μου εμπειρία έχω δοκιμάσει Reg@ine Axel@n Reg@ine fo@m και αναφέρω αναλυτικά:

Reg@ine: αρκετή λαδίλα αλλά καταλαβαίνεις ότι κάτι βάζεις στα μαλλιά.

Αxel@n: Λιγότερη λαδίλα αλλά από το 6μηνο και μετά λες και βάζεις νερό

Reg@ine fo@m: Κατ'εμέ > λαδίλα από Axel@n και < από Reg@ine αλλά πολύ ακριβό!!


Όσοι έχετε παρόμοιες εμπειρίες κάντε μια αναφορά ώστε να δούμε ποια μινοξ είναι η καλύτερη συνολικά ( λαδίλα, δράση και τιμή).

Για την Hairway τι λέτε? Μου είπε η δερματολόγος μου ότι την προτιμούν αρκετοί πλέον. Την έχει δοκιμάσει κανείς?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Yul Brynner

μαχητής κατά της φαλάκρας
Mengoni είπε:
Για την Hairway τι λέτε? Μου είπε η δερματολόγος μου ότι την προτιμούν αρκετοί πλέον. Την έχει δοκιμάσει κανείς?

Έβαζα παλιά, για μερικούς μήνες μόνο, hairway, αλλά δεν έμεινα ιδιαίτερα ικανοποιημένος και γύρισα σε υγρό regaine. To hairway, ωστόσο, λαδώνει αισθητά λιγότερο, καθώς έχει αλκοόλη ως έκδοχο αντί για προπυλενογλυκόλη που έχει το υγρό regaine (ίσως όμως και αυτός να είναι ο λόγος που το regaine είναι πιο αποτελεσματικό).

Τώρα βάζω kirkland foam που λαδώνει λίγο λιγότερο από το regaine foam αλλά έχει -αισθάνομαι- την ίδια αποτελεσματικότητα.
 

Bouklas

Well-Known Member
Και γω έτσι το είδα, το kirkland foam μου τα λαδώνει λιγότερο από ότι το rogaine foam. Ο κύριος λόγος που δεν ξαναγυρίζω σε υγρή είναι η λαδίλα.
 

Mengoni

Member
To Axel@N ενώ είναι το λιγότερο λιπαρό που έχω δοκιμάσει από ένα σημείο κ μετά όταν το χρησιμοποιώ δεν νιώθω τίποτα, λες και βάζω νερό! Εξακολουθεί λέτε να δουλεύει ή έχει μειωθεί η επίδρασή του?

Όσοι το δοκιμάζετε έχετε τα ίδια αποτελέσματα ως προς την λειτουργία του ή όχι?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Mengoni είπε:
To Axel@N ενώ είναι το λιγότερο λιπαρό που έχω δοκιμάσει από ένα σημείο κ μετά όταν το χρησιμοποιώ δεν νιώθω τίποτα, λες και βάζω νερό! Εξακολουθεί λέτε να δουλεύει ή έχει μειωθεί η επίδρασή του?

Όσοι το δοκιμάζετε έχετε τα ίδια αποτελέσματα ως προς την λειτουργία του ή όχι?

δυσκολη απαντηση και εντελως υποθετικη.
το axelan λαδωνει λιγοτερο απο ολα.
αλλα με την μινοξιδιλη ποτε δεν ξερεις ποτε εχει αρχισει η κατηφορα της.
μπορει να ειναι το πιο αποτελεσματικο σκευασμα αλλα ταυτοχρονα ειναι και το πιο ασταθες,ειναι ο λογος που την εκοψα
 

tasos33

Well-Known Member
η μινοξ που χρησιμοποιω δεν λαδωνει καθολου και σε εμενα εχει την ιδια αποτελεσματικοτητα που εχουν και τα regain,rogaine,dcn, η οποια αποτελειται απο λοσιον φυτικης βασης με equisetum,kaiκαπιοα αλλα υλικα και 5% μινοξ χωρις αλλα χημικκα οπως ppg η γλυκερινη(φτιαχνεται σε φαρμακειο)οταν στεγνωσει δεν υπαρχει ιχνος λαδιλας και κυκλοφορεις εξω σαν κυριος,το μονο προβλημα που εχω γενικα με την μινοξ ειναι οτι δεν δινει επανεκφυση παρα μονο μειωση της πτωσης
 
Μπλουζα