Πλησιάζει ο καιρός για το τέλος της φαλάκρας;

kapa

Μέλος του προσωπικού
ρε καππα εγω εχω κανει αφαιρεση σπληνας απο τροχαιο.. κ ειχα φοβερη τριχωπτωση απο τοτε κ μετα..παιζει καπιο ρολο??
δεν το έχω ψάξει. Κάποια στιγμή που θα εχω χρονο θα κάτσω να δω τι ρόλο παίζουν τα αιμοσφαιρια στη αποβολή της τριχας γιατί από ότι φαίνεται έχουν τον ρόλο τους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ακόμα και οι ερευνητές δεν έχουν αποκοδηκοποιησει την φαλάκρα. είναι πολύ πολυδιάστατη. Υπάρχουν Χίλια φάρμακα με 50 διαφορετικός μηχανισμούς που δουλεύουν στο μαλλι.δεν έχει τέλος. Κάθε χρόνο παρουσιάζεται κάτι καινουριο
 

YNWA

New Member
Παιδιά καλησπέρα...! θα μπορούσε κάποιος να μου θυμίσει πως μπορώ να ανεβάζω ένα νέο θέμα;; Έχουν γίνει αρκετές διαφοροποιήσεις στο site και πάει καιρός από την τελευταία φορά που ανέβασα ένα post....Ευχαριστώ εκ των προτέρων....
 

mikegad

Well-Known Member
Επιλέγεις την κατηγορία που ανήκει το θέμα και πατάς το κουμπί στα δεξιά που γράφει post new thread
 

Scandal

New Member
Αλήθεια παιδιά, οι θεραπείες με φάρμακα που διαφημίζουν το τέλος της φαλάκρας, αφορούν κυρίως τη διατήρηση υπαρχόντων τριχών ή υπάρχει ελπίδα παλιά τριχοθυλάκια να αρχίσουν να βγάζουν πάλι τρίχες ή να δημιουργηθούν νέα;

Οι σχετικοί κατά πόσο θεωρείτε εφικτό να επανέλθουν τα μαλλιά κάποιου που έχει χάσει ήδη;
 

pithikas

Well-Known Member
Αλήθεια παιδιά, οι θεραπείες με φάρμακα που διαφημίζουν το τέλος της φαλάκρας, αφορούν κυρίως τη διατήρηση υπαρχόντων τριχών ή υπάρχει ελπίδα παλιά τριχοθυλάκια να αρχίσουν να βγάζουν πάλι τρίχες ή να δημιουργηθούν νέα;

Οι σχετικοί κατά πόσο θεωρείτε εφικτό να επανέλθουν τα μαλλιά κάποιου που έχει χάσει ήδη;
Aν πιστέψεις τον Κωτσαρέλη τον ροκ σταρ των καραφλοερευνητών δε πεθαίνουν ποτέ.
 

Utopia

Active Member
Αλήθεια παιδιά, οι θεραπείες με φάρμακα που διαφημίζουν το τέλος της φαλάκρας, αφορούν κυρίως τη διατήρηση υπαρχόντων τριχών ή υπάρχει ελπίδα παλιά τριχοθυλάκια να αρχίσουν να βγάζουν πάλι τρίχες ή να δημιουργηθούν νέα;

Οι σχετικοί κατά πόσο θεωρείτε εφικτό να επανέλθουν τα μαλλιά κάποιου που έχει χάσει ήδη;
Θα το πω μπακαλιστικα...
Για μενα το μονο εφικτο στο αμεσο μελλον ειναι η διατηρηση των υπαρχοντων μαλλιων εφορου ζωης... Τωρα αν καποιος ειναι Norwood 5 6 7 (παιζει ρολο βεβαια ποσα τριχοθυλακια ειναι ακομα ζωντανα) ειναι σαν προσπαθεις να επαναδημιουργησεις ενα ακροτηριασμενο μελος. Δηλαδη οταν γινουμε star wars και αμα.....
 

Utopia

Active Member
Και τον Κωτσαρελη δεν τον εμπιστευομαι.... πεταει ερευνες διχως να βγαζει πορισμα... ημιτελεις ερευνες δλδ... απλα για να αναπτερωνει τις ελπιδες...
 
Μπλουζα