Παρενέργεια από Xandrox 5%

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Xaris28

New Member
Εδώ και δύο μέρες χρησιμοποιώ το Xandrox 5% του Lee χωρίς p/g.Μια φορά μου έτρεξαν μερικές σταγόνες στο μέτωπο με αποτέλεσμα να έχω βγάλει παντού κοκκινίλες και σπυράκια.Το μέτωπό μου έγινε σαν τα άτομα που έχουν ακμή ενώ δεν είχα ποτέ.Επίσης σε όλο το κεφάλι μου έχω τρομερή φαγούρα.Υποψιάζομαι πως φταίει το αζελαϊκό οξύ για το κοκκίνισμα και την φαγούρα.Τι μπορώ να κάνω για να περιορίσω αυτές τις παρενέργειες?Είχε κανείς παρόμοια εμπειρία με Xandrox 5%?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρενέργεια από Xandrox 5%

πάρε τζελ αλόης-σίγουρη λύση για ερεθισμούς/κοκκινίλες ;)
 

Xaris28

New Member
Απ: Παρενέργεια από Xandrox 5%

Το παρήγγειλα ήδη από εδώ http://www.pharmacy4u.gr/product_info.php?products_id=4723
Πότε είναι καλύτερα να το χρησιμοποιώ?Πριν ή μετά τη χρήση του Xandrox?
Πάντως μέχρι να έρθει σταματώ τη μινοξιδίλη γιατί η φαγούρα δεν αντέχεται με τίποτα :(
 
Απ: Παρενέργεια από Xandrox 5%

Xaris28 είπε:
Εδώ και δύο μέρες χρησιμοποιώ το Xandrox 5% του Lee χωρίς p/g.Μια φορά μου έτρεξαν μερικές σταγόνες στο μέτωπο με αποτέλεσμα να έχω βγάλει παντού κοκκινίλες και σπυράκια.Το μέτωπό μου έγινε σαν τα άτομα που έχουν ακμή ενώ δεν είχα ποτέ.Επίσης σε όλο το κεφάλι μου έχω τρομερή φαγούρα.Υποψιάζομαι πως φταίει το αζελαϊκό οξύ για το κοκκίνισμα και την φαγούρα.Τι μπορώ να κάνω για να περιορίσω αυτές τις παρενέργειες?Είχε κανείς παρόμοια εμπειρία με Xandrox 5%?


Φίλε Χάρη χρησιμοποιώ xandrox (without PG) εδώ και 6 μήνες.

Γενικά δεν έχω εχω φαγούρα (πολύ λιγότερο από άλλα σκευασματα μινοξ).

Οποτε έχω χρησιμοποιώ gel aloe περίπου μισή με μία ώρα μετά τη μινοξ.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρενέργεια από Xandrox 5%

Xaris28 είπε:
Το παρήγγειλα ήδη από εδώ http://www.pharmacy4u.gr/product_info.php?products_id=4723
Πότε είναι καλύτερα να το χρησιμοποιώ?Πριν ή μετά τη χρήση του Xandrox?
Πάντως μέχρι να έρθει σταματώ τη μινοξιδίλη γιατί η φαγούρα δεν αντέχεται με τίποτα :(
30' μετά το xandrox,
αλλά και γενικά όποτε θες styling ή μετά από λούσιμο
 

Xaris28

New Member
Απ: Παρενέργεια από Xandrox 5%

Ευχαριστώ φίλοι μου για τις απαντήσεις.Ελπίζω η αλόη να κάνει το θαύμα της γιατί είχα εναποθέσει πολλές ελπίδες στο Xandrox και δεν θέλω να το παρατήσω.Με δύο μόνο μέρες χρήσης,το κεφάλι μου έχει γίνει κατακόκκινο, η φαγούρα ανυπόφορη και έβγαλα σπυράκια με πύον!Είναι δυνατόν να μου προκάλεσε σμηγματοροϊκή δερματίτιδα σε δύο μόνο μέρες??Δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα :'(
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα