Ο erdogan απάντησε αρνητικά. αξίζει να ρωτήσω και σε άλλον?

giorgio

New Member
Καλησπέρα
Μετά από σχετική επικοινωνία με την asmed έλαβα την παρακάτω απάντηση:
"First of all, thank you for getting in touch with us and sending the necessary inforrmation and photos in order to complete your online evaluation.

Dr. Koray Erdoğan has seen your case and came you a conclusion that due to the fact that your hairloss type is a Norwood 6 and the hair per cm2 is low although your hair caliber is thick.

Dur to this reasen it will not be possible for a homogenized operation that would leave a healthy donor area while covering your recipient zones.

Please feel free to contact me if you have any further questions.

Thank you

Artun York

ASMED Clinic, Istabul"

Αξίζει να το ψάξω κι αλλού ή πιστεύετε ότι δε θα έχει αποτέλεσμα;
Έμαθα ότι ο Bisanga με τον Cole άνοιξαν κλινική στην Αθήνα;
Τι λέτε;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aris rokos

Active Member
Καλησπέρα
Μετά από σχετική επικοινωνία με την asmed έλαβα την παρακάτω απάντηση:
"First of all, thank you for getting in touch with us and sending the necessary inforrmation and photos in order to complete your online evaluation.

Dr. Koray Erdoğan has seen your case and came you a conclusion that due to the fact that your hairloss type is a Norwood 6 and the hair per cm2 is low although your hair caliber is thick.

Dur to this reasen it will not be possible for a homogenized operation that would leave a healthy donor area while covering your recipient zones.

Please feel free to contact me if you have any further questions.

Thank you

Artun York

ASMED Clinic, Istabul"

Αξίζει να το ψάξω κι αλλού ή πιστεύετε ότι δε θα έχει αποτέλεσμα;
Έμαθα ότι ο Bisanga με τον Cole άνοιξαν κλινική στην Αθήνα;
Τι λέτε;
Βάλε φωτογραφίες να δούμε
 

Stratos

Well-Known Member
Και δεν λες ευτυχώς που γλίτωσες τόσα λεφτά; υπάρχουν και άλλες καλές κλινικές με λιγότερα χρήματα. Ψάξε καλύτερα και θα βρεις..
 

Veron

Well-Known Member

Φιλε μου το πατερν που εχεις θελει παρα πολυ χρονο κοπο και χρημα για να ΣΟΥΛΟΥΠΩΘΕΙ,για να φτιαχτει ουτε λογος.Δυστυχως πας για καραμπινατο nwd 7.Πολυ δυσκολα θα σε αναλαμβανε καποιος γιατρος και ειδικα χωρις φαρμακευτικη αγωγη,και δεν μιλαω μονο για μινοξιδιλη.Δεν ξερω κατα ποσο εχεις την διαθεση να μπεις σε αυτο το τρυπακι.
Για εμενα ξυρισετα ολα και μην ξανασχοληθεις.
Οποιος σου ταξει μαλλια χωρις μακροπροθεσμο πλανο με τουλαχιστον 3 μεταμοσχευσεις απλα φυγε.

Το παλικαρι που σου γραφει απο πανω οτι παλι καλα που γλιτωσες τα χρηματα και μπορεις να το κανεις με λιγοτερα απλα ειναι ασχετος και θα πρεπε να χε διαβασει λιγο παραπανω το forum.
Μπορεις ομως να παρεις πληροφοριες απο τον @Giorgos-3 που σχετικα τα πατερν σας μοιαζουν
 

koumparos

Well-Known Member
Αφού σε απέκλεισε ο Ερντογάν δυστυχώς φίλε μου ξεπερασετο και μην ασχοληθείς.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Χωρις να θελω να μπω σε αντιπαραθέσεις και να γραφουμε σεντόνια μην έπιρεαζεσαι κ τοσο απ το τι λεει ο καθενας ακομα κ αν λεγεται λορετζο αυτος... αυτος δεν θελει να ρισκάρει ενα μετριο αποτελεσμα για την υστεροφημία του κ εχει την πολυτελεια να απορρίπτει πελάτες επιλεγοντας αυτους που θα ναι και καλη διαφήμιση για τον ιδιο...
το κεφαλι σου ειναι σαν να βλεπω ακριβως το δικο μου ... ακριβως ομως ... η δουλεια μπορει να γινει αρκει να ξερεις τι θες ...να το θελεις παρα πολυ ομως ... θελει πολυ χρονο ... πολυ υπομονη ...και χρηματα οχι κ τοσο πολλα οσο νομιζεις αρκει να αφαιθεις στα κατάλληλα χερια ....εγω εχω κανει 3 μμ και θα κανω και 4η διαδοχική... αν θες τσεκαρε τα νήματα μου και δες αν σε ικανοποιεί η εικονα που βλεπεις σε μενα (προς το παρον γιατι δεν εχει ολοκληρωθεί ....) και αναρωτήσου αν σε ικανοποιεί πανω κατω αυτο...αν φανταζεσαι φουλ μαλλί ξεχαςε το ... ο θεος ο ίδιος να κτβ να σου κανει δεν προκειται ... αν εισαι ρεαλιστής κ πεις απο 7αρης θα προσπαθησω να παω 3-4αρης γινεται ... κ με λιγο τοπικ φαινεσαι φουλ μαλλί κ πραγματικα θα νιωςεις σουπερ....
Στα γρηγορα να σου πω βαση της Εμπειρίας μου κυριως και οχι των γνώσεων μου πανω στις μεταμοσχεύσεις απαραίτητη προϋπόθεση ειναι συνδυασμος στριπ με φιου ... η πρωτη σου μμ να ναι στριπ κ μετα κανεις αλλες 2 με φιου...επισης να σαι πολυ προσεκτικός στην επιλογή γιατρού και τουλαχιστον στις 2 φιου που θα κανεις (αν οχι 3..) να ειναι ο ίδιος γιατρός ...
θελει λιγο θρασσος τρελα ψυχη και αποφασιστικότητα να το κανεις ... άπαξ και ξεκινησεις το πας μεχρι τέλους και δεν σταματας ... δεν υπαρχει γυρισμός κ δεν υπαρχει ενδιάμεσο ... πιστεψε με πέρασα απο πολλα ψυχικά σκαμπανεβάσματα απ το 2010 που ξεκινησα ολο αυτο μεχρι το 2016 που αποφασισα να ξανα κανω κάτι και προσπαθησα να συμβιβαςτω με μια άθλια εικονα και να πω χεστο τριχες ειναι ... αλλα ολο παει κ ερχεται στο μυςλο σου και δεν περναει ποτε ... αν νιωθεις οτι χυχολογικα μπορεις να το ξεπέρασεις αυτο θα σου ελεγα να μην παρεις τα ρίσκα που πηρα εγω ... αν ομως νιωθεις οτι αυτο το πραγμα δεν θα σου φυγει ποτε τόλμησε το και τερμάτισε το!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Χωρις να θελω να μπω σε αντιπαραθέσεις και να γραφουμε σεντόνια μην έπιρεαζεσαι κ τοσο απ το τι λεει ο καθενας ακομα κ αν λεγεται λορετζο αυτος... αυτος δεν θελει να ρισκάρει ενα μετριο αποτελεσμα για την υστεροφημία του κ εχει την πολυτελεια να απορρίπτει πελάτες επιλεγοντας αυτους που θα ναι και καλη διαφήμιση για τον ιδιο...
το κεφαλι σου ειναι σαν να βλεπω ακριβως το δικο μου ... ακριβως ομως ... η δουλεια μπορει να γινει αρκει να ξερεις τι θες ...να το θελεις παρα πολυ ομως ... θελει πολυ χρονο ... πολυ υπομονη ...και χρηματα οχι κ τοσο πολλα οσο νομιζεις αρκει να αφαιθεις στα κατάλληλα χερια ....εγω εχω κανει 3 μμ και θα κανω και 4η διαδοχική... αν θες τσεκαρε τα νήματα μου και δες αν σε ικανοποιεί η εικονα που βλεπεις σε μενα (προς το παρον γιατι δεν εχει ολοκληρωθεί ....) και αναρωτήσου αν σε ικανοποιεί πανω κατω αυτο...αν φανταζεσαι φουλ μαλλί ξεχαςε το ... ο θεος ο ίδιος να κτβ να σου κανει δεν προκειται ... αν εισαι ρεαλιστής κ πεις απο 7αρης θα προσπαθησω να παω 3-4αρης γινεται ... κ με λιγο τοπικ φαινεσαι φουλ μαλλί κ πραγματικα θα νιωςεις σουπερ....
Στα γρηγορα να σου πω βαση της Εμπειρίας μου κυριως και οχι των γνώσεων μου πανω στις μεταμοσχεύσεις απαραίτητη προϋπόθεση ειναι συνδυασμος στριπ με φιου ... η πρωτη σου μμ να ναι στριπ κ μετα κανεις αλλες 2 με φιου...επισης να σαι πολυ προσεκτικός στην επιλογή γιατρού και τουλαχιστον στις 2 φιου που θα κανεις (αν οχι 3..) να ειναι ο ίδιος γιατρός ...
θελει λιγο θρασσος τρελα ψυχη και αποφασιστικότητα να το κανεις ... άπαξ και ξεκινησεις το πας μεχρι τέλους και δεν σταματας ... δεν υπαρχει γυρισμός κ δεν υπαρχει ενδιάμεσο ... πιστεψε με πέρασα απο πολλα ψυχικά σκαμπανεβάσματα απ το 2010 που ξεκινησα ολο αυτο μεχρι το 2016 που αποφασισα να ξανα κανω κάτι και προσπαθησα να συμβιβαςτω με μια άθλια εικονα και να πω χεστο τριχες ειναι ... αλλα ολο παει κ ερχεται στο μυςλο σου και δεν περναει ποτε ... αν νιωθεις οτι χυχολογικα μπορεις να το ξεπέρασεις αυτο θα σου ελεγα να μην παρεις τα ρίσκα που πηρα εγω ... αν ομως νιωθεις οτι αυτο το πραγμα δεν θα σου φυγει ποτε τόλμησε το και τερμάτισε το!
Ωραίος , μπράβο φίλε !
 

gerassis

Well-Known Member
Αυτό που σου λεει ο Erdogan ειναι ότι δεν φτάνει η δότρια σου ωστε να πάρεις ένα ομοιόμορφο αποτέλεσμα. Φυσικά δότρια περιοχή μπορει να είναι και η περιοχή απο τα γένια (Από το στήθος προς το παρόν έχει φτωχα αποτελέσματα) οπότε έχεις κάποια επιπλέον τριχοθυλακια. Δεν θα έχεις εντυπωσιακό αποτέλεσμα απλά μια μικρή πύκνωση. Στη θέση σου αν σκεφτόμουν την μεταμόσχευση θα ξεκινούσα πρώτα φαρμακευτική αγωγή με Μινοξυδιλη - Φιναστεριδη η Ντουταστερίδη - Συμπλήρωμα Βιταμινων πχ Now Adam + ένα καλό σαμπουάν με αποδεδειγμένα ενεργές ουσίες πχ Revinogen. Θα έβλεπα πως θα ανταποκρινόταν ο οργανισμός μου στους 12 μήνες χρήση και μετά θα αποφάσιζα ανάλογα. Πχ εγώ αν πηγαναν όλα καλά θα έδινα όλη τη βαρύτητα στο Hairline δλδ αυτό που φωτίζει το πρόσωπό.. Πάντως ο κ. Αναστασάκης τρέχει τώρα ένα περιστατικό με μεταμόσχευση απο τα γένια λόγω εξαντλημένης δότριας περιμένε το αποτέλεσμα. Αν το τολμήσεις (τη μεταμόσχευση) θα μπείς σε μεγάλη διαδικασία με αρκετό κόστος στα πάντα (Οργανικό - Ψυχολογικό - Οικονομικό) Αν όμως σου πάει το ξυρισμένο ξυρισέ τα και κάλυψε τα κενα με Hair - Tattoo.
 

giwrgos athina

Active Member
Παιδεια sorru αν ειμαι εκτος θεματος..Δεν ήξξέρά πώς άνόίξάν.κλίνίκή άθήνά άύτόί ή 2 μέγάλόγίάτρόί.Έμέίς γίάτί πάμέ.τόύρκίά τότέ κάί δέν πάμέ έδώ πόύ έίνάί κάί δίπλά μάς;Μπόρέίς νά ζήτήσέίς νά σέ χέίρόύργήσόύ ή ίδίόί ή έχόύν βάλέί άλλους γιατρους;
 

Georgie

Well-Known Member
Παιδεια sorru αν ειμαι εκτος θεματος..Δεν ήξξέρά πώς άνόίξάν.κλίνίκή άθήνά άύτόί ή 2 μέγάλόγίάτρόί.Έμέίς γίάτί πάμέ.τόύρκίά τότέ κάί δέν πάμέ έδώ πόύ έίνάί κάί δίπλά μάς;Μπόρέίς νά ζήτήσέίς νά σέ χέίρόύργήσόύ ή ίδίόί ή έχόύν βάλέί άλλους γιατρους;
Εχουν συγκεκριμένες ημερομηνίες που έρχονται στην Αθηνα
Ο Bisanga ηταν στα μεσα Μαΐου .
Υπαρχουν οι εκπαιδευμένοι δερματολόγοι απο τη κλινική Δρ Κυπαρισσου και Δρ Βενετσανος που δε γνωρίζω κατα ποσο εχουν συμμετοχή στις μεταμοσχεύσεις
Πάντως ναι κανουν μεταμοσχεύσεις σε πολυ χαμηλότερες τιμες απ´οτι στο Βέλγιο
Υπολόγισε 2-2.5 € per graft αν στη κανουν οι ίδιοι με το team τους
Όμως παίζει οτι οι τιμες στην Ευρωπη εχουν μειωθεί αρκετά έτσι και αλλιώς , δε ξέρω για τους star του χώρου αλλα ειναι θεμα χρόνου και για αυτούς
Ήδη στην Αγγλια η Fue κοστίζει σε μέσο όρο 2€ pg .
 

giwrgos athina

Active Member
Μπραβο αν ισχυει αυτο να σε χειρουργει στην ελλαδα ο bisanga με 2.5e το grafts το θεωρω μεγαλη προοδο.το.θεμα ειναι να ειναι και ολη η ομαδα του χειρουργειου ικανη οσο και ο γιατρος...Ο.καιρος θα δειξει θα δημοσιευτει καποιο αποτελεσμα μεταμοσχευσης στα φορουμ.
 

giorgio

New Member
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Σήμερα έλαβα απάντηση κι από σύμβουλο του Dr. Cole. Κι αυτός μου γράφει περίπου τα ίδια αλλά μου πρότεινε αν θέλω να συναντήσω τον Dr. Cole τον Ιούλιο που θα είναι Ελλάδα. Ίσως να πάω.
Επειδή δεν συμβιβάζομαι με ένα μέτριο-αφύσικο αποτέλεσμα κι από την άλλη συμβιβάζομαι με ένα ξύρισμα τριμάρισμα, μάλλον δε θα προχωρήσω μεταμόσχευση.

Σας ευχαριστώ πολύ ολους
 

aris rokos

Active Member
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Σήμερα έλαβα απάντηση κι από σύμβουλο του Dr. Cole. Κι αυτός μου γράφει περίπου τα ίδια αλλά μου πρότεινε αν θέλω να συναντήσω τον Dr. Cole τον Ιούλιο που θα είναι Ελλάδα. Ίσως να πάω.
Επειδή δεν συμβιβάζομαι με ένα μέτριο-αφύσικο αποτέλεσμα κι από την άλλη συμβιβάζομαι με ένα ξύρισμα τριμάρισμα, μάλλον δε θα προχωρήσω μεταμόσχευση.

Σας ευχαριστώ πολύ ολους
 

aris rokos

Active Member
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Σήμερα έλαβα απάντηση κι από σύμβουλο του Dr. Cole. Κι αυτός μου γράφει περίπου τα ίδια αλλά μου πρότεινε αν θέλω να συναντήσω τον Dr. Cole τον Ιούλιο που θα είναι Ελλάδα. Ίσως να πάω.
Επειδή δεν συμβιβάζομαι με ένα μέτριο-αφύσικο αποτέλεσμα κι από την άλλη συμβιβάζομαι με ένα ξύρισμα τριμάρισμα, μάλλον δε θα προχωρήσω μεταμόσχευση.


Όλα γίνονται αν υπάρχει δότρια
 

aris rokos

Active Member
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Σήμερα έλαβα απάντηση κι από σύμβουλο του Dr. Cole. Κι αυτός μου γράφει περίπου τα ίδια αλλά μου πρότεινε αν θέλω να συναντήσω τον Dr. Cole τον Ιούλιο που θα είναι Ελλάδα. Ίσως να πάω.
Επειδή δεν συμβιβάζομαι με ένα μέτριο-αφύσικο αποτέλεσμα κι από την άλλη συμβιβάζομαι με ένα ξύρισμα τριμάρισμα, μάλλον δε θα προχωρήσω μεταμόσχευση.

Σας ευχαριστώ πολύ ολους
Όλα γίνονται αν υπάρχει δότρια
 
Μπλουζα