Οικονομικη -οικολογικη θερμανση ..αληθεια η υπερβολη ?τη γνωμη σας παρακαλω

kikh vas

Member
ειχε γινει ενα διαστημα λογος για αυτη τη μεθοδο :
που καποιος λεγεται μπορει να ζεστανει καποια σχετικα μικρα δωματια 10-15 τμ ,το εχει κανεις δοκιμασει η σκεφτεται να η ξερει κατι απο γνωστους?γιατι πλεον κανεις δε αντεχει να τα σπρωχνει στη δεη για πλακα κ ισως να κανει δουλεια..το σκεφτομαι σοβαρα .καμια γνωμη?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
εγω φετος λεω να παρω μια κεροσαν μεταχειρο ..οσο θα εχω λεφτα θα την φουλαρω
σε σπιτι με καλα κουφωματα κανει απιστευτη δουλεια..την εχει φιλος και μαλιστα την παλια κεροσαν οχι τις καινουργιες με το μοτερ που ειναι πανακριβες και ζεστενει κουζινοτραπεζαρια σε σημειο να εισαι με το φανελακι...οντως με τη δεη δεν θα την ξαναπαλεψω και φετος...
 

Bouklas

Well-Known Member
ειχε γινει ενα διαστημα λογος για αυτη τη μεθοδο :
που καποιος λεγεται μπορει να ζεστανει καποια σχετικα μικρα δωματια 10-15 τμ ,το εχει κανεις δοκιμασει η σκεφτεται να η ξερει κατι απο γνωστους?γιατι πλεον κανεις δε αντεχει να τα σπρωχνει στη δεη για πλακα κ ισως να κανει δουλεια..το σκεφτομαι σοβαρα .καμια γνωμη?
Δεν το έχω κάνει αλλα από τα περισσότερα σχόλια που διάβασα σε ανάλογα βιντεάκια λένε πως δεν κάνει τίποτα.
 

kikh vas

Member
παιδια ναι αυτο φοβαμαι αλλα που λεμε ο φτωχος απ τα μαλλια τ πιανεται (κ εγω χανω κιολας οποτε απ πουθενα να πιaστεις ) :p
 

Bouklas

Well-Known Member
παιδια ναι αυτο φοβαμαι αλλα που λεμε ο φτωχος απ τα μαλλια τ πιανεται (κ εγω χανω κιολας οποτε απ πουθενα να πιaστεις ) :p
Είχα κάνει το καλοκαίρι μια εξίσου δημοφιλή στο youtube πατέντα για δροσιά. Άστα να πάνε το αποτέλεσμα. :D
 

erevos

Active Member
εγω φετος λεω να παρω μια κεροσαν μεταχειρο ..οσο θα εχω λεφτα θα την φουλαρω
σε σπιτι με καλα κουφωματα κανει απιστευτη δουλεια..την εχει φιλος και μαλιστα την παλια κεροσαν οχι τις καινουργιες με το μοτερ που ειναι πανακριβες και ζεστενει κουζινοτραπεζαρια σε σημειο να εισαι με το φανελακι...οντως με τη δεη δεν θα την ξαναπαλεψω και φετος...
Μήπως μυρίζει όμως? Μια παλιά Kerosun έχουν συγγενείς μου στο εξοχικό και λένε ότι μυρίζει αρκετά...
 

kikh vas

Member
Μήπως μυρίζει όμως? Μια παλιά Kerosun έχουν συγγενείς μου στο εξοχικό και λένε ότι μυρίζει αρκετά...
Αυτό μ είπαν κ μένα! κ προμηνύεται βαρύς φέτος ο χειμων!!!τ σκέφτομαι γ πετρέλαιο τωρα π έπεσε φέτος είδα τ φτηνότερο στ 86λ. γτ τη ΔΕΗ ουτε ν τ σκέφτομαι μ τς κιλοβατώρες κει π φτάσανε! !
 

poseidonas77

Well-Known Member
Ναι οντως μυριζει καμια φορα..αναλογα την ποιοτητα καυσιμου που εχεις βαλει..αλλα εχει τρομερη αποδοση σαν σομπα
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Εργάζομαι στον χώρο των πλακιδίων, ειδων υγιεινής, θέρμανσης κτλ. Για νεόδμητο σπίτι που χτίζεται τώρα, μονόδρομος η αντλίας θερμότητας με fancoil κτλ. Για υφιστάμενο σπίτι, και με το πετρέλαιο στα ύψη, το ρεύμα ειναι οτι χρειάζεσαι, αλλά οχι σόμπες ηλεκτρικού κτλ, ούτε με καύσιμα. Κλιματιστικα inverter παντου και τελείωσες. Ενα 24αρι καιει 20 λεπτά την ώρα και ενα 9αρι στα δωμάτια 6 λεπτά την ώρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα