Ξηροδερμία με χρήση Regaine!!!

aris23

New Member
Καλησπέρα

Όταν χρησιμοποιώ Regaine 5% υγρό μετά από 1 με 2 εβδομάδες χρήσης μου εμφανίζει ξηροδερμία... το σταματάω για 2 με 3 εβδομάδες και η ξηροδερμία υποχωρεί... αν το ξαναρχίσω πάλι τα ίδια...

Αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο πρόβλημα ?

Υπάρχει κάποιος τρόπος αντιμετώπισης ?

Λούζομαι με fungoral σαμπουάν ανά 5 ημέρες και βάζω ελαιόλαδο 1 φορά την εβδομάδα για 1 ώρα πριν το λούσιμο (αυτά τα διάβασα εδώ στο forum) αλλά χωρίς αποτέλεσμα :(
Αν άλλαζα σε regaine αφρό θα ήταν καλύτερη η κατάσταση η δεν παίζει ρόλο στην ξηροδερμία;

Please helppppp :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
ποσο καιρο χρησιμοποιεις μινο?
το προβλημα συνθηως το εχουν λογο την προπυλενογλυκολης.. αγορασε μινοξιδιλη με γλυκερινη και λογικα θα σταματησουν οι ξηροδερμιες.. :)
 

aris23

New Member
weznem είπε:
ποσο καιρο χρησιμοποιεις μινο?
το προβλημα συνθηως το εχουν λογο την προπυλενογλυκολης.. αγορασε μινοξιδιλη με γλυκερινη και λογικα θα σταματησουν οι ξηροδερμιες.. :)

Ευχαριστώ για τη συμβουλή. Χρησιμοποιώ περίπου 5 χρόνια αλλα κατα διαστηματα εβγαζα ξηροδερμια απλα τωρα εχει παραγινει το κακο ... Ελλάδα υπαρχει ο αφρος (σε φαρμακεια η οτιδηποτε) γιατι πηγα σημερα σε 5 φαρμακεια και δεν τον ειχε κανενα?
 

krhtikos21

Member
aris23 είπε:
weznem είπε:
ποσο καιρο χρησιμοποιεις μινο?
το προβλημα συνθηως το εχουν λογο την προπυλενογλυκολης.. αγορασε μινοξιδιλη με γλυκερινη και λογικα θα σταματησουν οι ξηροδερμιες.. :)

Ευχαριστώ για τη συμβουλή. Χρησιμοποιώ περίπου 5 χρόνια αλλα κατα διαστηματα εβγαζα ξηροδερμια απλα τωρα εχει παραγινει το κακο ... Ελλάδα υπαρχει ο αφρος (σε φαρμακεια η οτιδηποτε) γιατι πηγα σημερα σε 5 φαρμακεια και δεν τον ειχε κανενα?

όχι μόνο από ίντερνετ είναι νομίζω για αφρό.
πάρε από δω
http://www.minoxidil-direct.co.uk/Rogaine_Foam.htm
έχει και κιρκλαντ είναι τα 2 πολύ καλά και δοκιμασμένα.πιστεύω με τον αφρό δε θα χεις ξανά θέμα .

η μινοξ σε κρατάει καλά?
 

weznem

Well-Known Member
ο αφρος μονο απο ιντερνετ αλλα και με λοσιον με γλυκερινη λογικα θα εισαι καλα...
 

aris23

New Member
krhtikos21 είπε:
aris23 είπε:
weznem είπε:
ποσο καιρο χρησιμοποιεις μινο?
το προβλημα συνθηως το εχουν λογο την προπυλενογλυκολης.. αγορασε μινοξιδιλη με γλυκερινη και λογικα θα σταματησουν οι ξηροδερμιες.. :)

Ευχαριστώ για τη συμβουλή. Χρησιμοποιώ περίπου 5 χρόνια αλλα κατα διαστηματα εβγαζα ξηροδερμια απλα τωρα εχει παραγινει το κακο ... Ελλάδα υπαρχει ο αφρος (σε φαρμακεια η οτιδηποτε) γιατι πηγα σημερα σε 5 φαρμακεια και δεν τον ειχε κανενα?

όχι μόνο από ίντερνετ είναι νομίζω για αφρό.
πάρε από δω
http://www.minoxidil-direct.co.uk/Rogaine_Foam.htm
έχει και κιρκλαντ είναι τα 2 πολύ καλά και δοκιμασμένα.πιστεύω με τον αφρό δε θα χεις ξανά θέμα .

η μινοξ σε κρατάει καλά?

Thanks!
Με το regain μονο εχω δει αποτελεσματα αλλα τα χανω λογω της ξηροδερμιας... Γιατι μολις αρχιζει να δυναμωνει η τριχα λιγο και να βλεπω τριχουλες να βγαινουν μετα αρχιζω ξεφλουδιζω και το σταματαω ... γι αυτο τρελαθηκα τωρα λιγο και εγραψα εδω... ευχαριστω για τις πληροφοριες
 
Μπλουζα