Ξεκινούν οι κλινικές δοκιμές για το X5 Hair Laser

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
Η Spencer Forrest, οι κατασκευάστρια των Toppik, Couvre και άλλων προϊόντων, κυκλοφόρησε πριν λίγους μήνες την δική της συσκευή laser, την X5.
Αν και κυκλοφορεί μήνες, αποφάσισαν -φαίνεται- να πάρουν και έγκριση από το FDA.
Εγώ συγκεκριμένα δεν πιστεύω ότι θα δεί κανείς θεαματικά αποτελέσματα (όχι τουλάχιστον στον βαθμό που αναφέρουν), αλλά η αναφορά τους λέει:
The trials will determine the efficacy of the X5 in stimulating the re-growth of hair in men who are balding. If proven effective, the X5 will become only the fourth product ever to gain recognition by the FDA for treating male pattern baldness

Σημειώστε ότι σκοπεύουν να λάβουν αναγνώριση από το FDA και όχι έγκριση. Δηλαδή, αυτό που επιθυμούν, δεν είναι να λάβουν από το FDA έγκριση ότι προκαλεί τριχοφυία, αλλά να πάρουν από το FDA το ΟΚ ότι ΔΕΝ πρόκειται να κάνει κακό σε κάποιον που θα το χρησιμοποιήσει, το ίδιο δηλαδή που ισχύει και για το LaserComb.
Μετά ξέρουν αυτοί πώς θα χρησιμοποιήσουν το "FDA", μία ιδέα μπορείτε να πάρετε από την αναφορά τους που παραθέτω παραπάνω...
x5Hairlaser.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karaflas_1

New Member
Απ: Ξεκινούν οι κλινικές δοκιμές για το X5 Hair Laser

Ακη αυτο αγορασα φιλε πριν ενα μηνα και το χρησιμοποιω τωρα το αν κανει δουλεια αυτο δεν το ξερω και γω
 

Άκης

Administrator
Απ: Ξεκινούν οι κλινικές δοκιμές για το X5 Hair Laser

Επειδή χρησιμοποιείς Revivogen, Fungoral και λοιπα, άσε το Zix 2 που σκοπεύεις, και να δείς(που θα δείς) δεν θα είναι απο το laser.
Το laser άστο να φωτίζεις τον τοίχο το βράδυ, δεν κάνει και για τπτ άλλο...
 

karaflas_1

New Member
Απ: Ξεκινούν οι κλινικές δοκιμές για το X5 Hair Laser

Αυτη η φωτο με τα απολεσματα του souper zix 2 ειναι εκπληκτικη τα υλικα τα αγορασα γιατι να πανε χαμενα?
Ας δοκιμασω και οτι γινει
 

Άκης

Administrator
Απ: Ξεκινούν οι κλινικές δοκιμές για το X5 Hair Laser

Η photo είναι από το Super Zix, όχι το 2. To 2, περιέχει και επιπλέον συστατικά αλλά και αντιοξειδωτικά, ώστε να μην απαιτείται να το βάζεις στο ψυγείο όπως το Zix.
Ότι και να φτιάξεις, καλό είναι. Σε συνδιασμό με Revivogen, regaine και Fungoral (κάπου πήρε το μάτι μου ότι το ξαναρχισες; ), λες bye-bye στην dht (που είναι στις τρίχες σου).
 

karaflas_1

New Member
Απ: Ξεκινούν οι κλινικές δοκιμές για το X5 Hair Laser

Θα το βαζω στο ψυγειο γιατι εξω θα χαλασει οπως λες.
Οσο ποιο χοντρες ειναι οι τριχες σε ενα ανθρωπο τοσο ποιο δυσκολα βγαινουν αν πεσουν, ατομα με ποιο λεπτες τριχες σε ολο το κεφαλι εχουν καλυτερα αποτελεσματα
 

Άκης

Administrator
Απ: Ξεκινούν οι κλινικές δοκιμές για το X5 Hair Laser

?
Για πού αναφέρεσαι για το laser ή γενικά;
Το διάβασες κάπου;
 

Άκης

Administrator
Απ: Ξεκινούν οι κλινικές δοκιμές για το X5 Hair Laser

Το παρακάτω ερώτημα μου,
Admin είπε:
?
Για πού αναφέρεσαι για το laser ή γενικά;
Το διάβασες κάπου;

είναι για το συγκεκριμένο:
Stratos είπε:
Οσο ποιο χοντρες ειναι οι τριχες σε ενα ανθρωπο τοσο ποιο δυσκολα βγαινουν αν πεσουν, ατομα με ποιο λεπτες τριχες σε ολο το κεφαλι εχουν καλυτερα αποτελεσματα
 

karaflas_1

New Member
Απ: Ξεκινούν οι κλινικές δοκιμές για το X5 Hair Laser

Μου το ειπε η δερματολογος πχ σε εναν ξανθο με λεπτη τριχα οταν πεσουν οι τριχες βγαινουν ποιο ευκολα απο οτι σε εναν με χοντρη μαυρη τριχα
 

Άκης

Administrator
Απ: Ξεκινούν οι κλινικές δοκιμές για το X5 Hair Laser

Πρώτη φορά το διαβάζω/ακούω αυτό.
Αφού, οι τρίχες λεπταίνουν από την μη σωστή "τροφοδοσία" τους, να το πω απλά. Είτε DHT, είτε διατροφή χάλια.
Δεν νομίζω οι ξανθοί να έχουν λεπτές τρίχες, κάπου υπάρχει λάθος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα