Νερομενο σπερμα

ntines85

Member
Ξερουμε αν η κατασταση με το νερομενο σπερμα επανερχεται στο φυσιολογικο μετα την διακοπη της φινας..??
περνω 1/5 προσκαρ απο τον μαιο..ειμαι στους 3,5 μηνες χρησης..
απο ωρεξη στη λιμπιτο δεν καταλαβα τιποτα..
απο θεμα στισης μια μιωση 10-20%
τελειωνω σχετικα πιο γρηγορα..
αλλα το σπερμα μου εδω και δυο μηνες δεν ειναι καθολου ασπρο και παχυρευστο οπως πριν..
διαφανες και παρα πολυ νερουλο..
Και οπως ελεγε ενας γνωστος μου που δεν μπορουσε να κανει παιδεια..
ΑΖΑΧ για τα τζαμια..
Τι κανουμε τωρα..???????
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ntines, ξέχασα, αν θες να επανέλθεις πιο γρήγορα, πάρε συμπλήρωμα για 1 μήνα 50mg ψευδάργυρο picolinate. Καρατσεκαρισμένο...

http://www.skroutz.gr/s/3422265/Now-Foods-Zinc-Picolinate-50mg-60-tabs.html
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Φίλε ntines85 αυτή η παρενέργεια είναι μια από τις πιο συνηθισμένες της φιναστερίδης και περισσότερο συμβαίνει στην αρχή. Μην αγχώνεσαι, δώσε λίγο χρόνο και θα επανέλθεις.

Επίσης κάνε και ότι είπε ο φίλος GOMI παραπάνω θα βοηθήσει πάρα πολύ.
 

tropheus

Well-Known Member
Το πιο πιθανό όσο παίρνεις φιναστερίδη είναι να έχεις νερωμένο σπέρμα.
Αν πάρεις συμπληρώματα μπορείς να αλλάξεις την κατάσταση αυτή αλλά για μικρό χρονικό διάστημα. Μόλις τα διακόψεις το σπέρμα θα ξαναγίνει και πάλι αραιό.
Αν διακόψεις τη φιναστερίδη μέσα σε λίγες εβδομάδες το σπέρμα θα επανέλθει στην αρχική του κατάσταση.

Το αραιό σπέρμα δε σημαίνει ότι δε θα μπορέσεις να τεκνοποιήσεις. Οι πιθανότητες είναι λιγότερες.
Εγώ μέσα σε ένα πολύ πιο σκληρό φάρμακο της κατηγορίας αυτής (ντουταστερίδη) με νερωμένο σπέρμα τεκνοποίησα πριν 3 χρόνια και το Γενάρη περιμένω και το δεύτερο παιδάκι μου...
Είναι σημαντικό όμως να πω ότι και τις δύο φορές που επιδίωξα να κάνω παιδάκι η σύλληψη έγινε με την πρώτη (στην κυριολεξία) αλλά έκανα και χρήση light στεροεϊδών τα οποία έκαναν το σπέρμα "μπετόν" (πολύ πηχτό).
 

otherdude

Member
ρε παιδια οταν λετε νερωμενο σπερμα δηλαδη πως μοιαζει το νερωμενο σπερμα ?
ειναι νερουλο και δεν ειναι ασπρο?
ρωταω απο περιεργεια γιατι δεν ξερω πως ειναι ρωταω για να ξερω αν μου τυχον συμβει
στο μελλον
παρεπιμπτοντως δεν παιρνω φινα
 

tropheus

Well-Known Member
otherdude είπε:
ρε παιδια οταν λετε νερωμενο σπερμα δηλαδη πως μοιαζει το νερωμενο σπερμα ?
ειναι νερουλο και δεν ειναι ασπρο?
ρωταω απο περιεργεια γιατι δεν ξερω πως ειναι ρωταω για να ξερω αν μου τυχον συμβει
στο μελλον
παρεπιμπτοντως δεν παιρνω φινα

Νερωμένο σπέρμα σημαίνει πως δεν είναι πηχτό και λευκό αλλά αραιό και πολύ διάφανο.
 

otherdude

Member
tropheus είπε:
otherdude είπε:
ρε παιδια οταν λετε νερωμενο σπερμα δηλαδη πως μοιαζει το νερωμενο σπερμα ?
ειναι νερουλο και δεν ειναι ασπρο?
ρωταω απο περιεργεια γιατι δεν ξερω πως ειναι ρωταω για να ξερω αν μου τυχον συμβει
στο μελλον
παρεπιμπτοντως δεν παιρνω φινα

Νερωμένο σπέρμα σημαίνει πως δεν είναι πηχτό και λευκό αλλά αραιό και πολύ διάφανο.


azax για τα τζαμια οπως ειπε και ενα παλικαρι...
οταν δεν εχει ασπρο μεσα παει να πει δεν εχει σπερματοζωαρια μαλλον
το ασπρο ειναι τα χιλιαδες σπερματοζωαρια που ειναι μαζι συγκεντρωμενα
μεσα στο σπερμα του αντρα αν κοιταξεις το σπερμα με ειδικους φακους θα δεις οτι το ασπρο ειναι τα σπερματοζωαρια

ευτυχως δεν μου εχει τυχει ποτε
και οποιανου του τυχει καλυτερα να κοψει κατευθειαν την φινα και να παει γιατρο επειγοντως!
με αυτα δεν παιζουμε...
να πα να μαμηθουν τα μαλλια ο ανδρισμος μετραει πρωτος και οχι μερικες κωλοτριχες
 
Λοιπον να πω και εγω..επαιρνα proscar συν rogain δηλαδη ολη την αγωγη που λεει εδω μεσα.. Το μαλλι στη πενα ηταν..τωρα τη σματατησα 9 μηνες και στον ουρολογο ποπηγα μου βρηκε στο σπερμα μικροβιο πρωτεα και e.coli το οποιο τωρα με αντιβιωση προσπαθουμε να ξεκανουμε. Εδω και σαραντα μερες παιρνω αντιβιωση αλλα ακομη το ecoli δεν εφυγε.τωρα σε κανα 10αρια μερες τελειωνει η αγωγη κ παω για σπερμοδιαγραμμα. Αν εχει φυγει παω για τεκνοποιηση αν οχι παλι αντιβιωση. Αν μενει η γυναικα εγκυος θα αρχισω παλι proscar αλλα οχι καθε μερα. Θα το παιρνω 3 φορες τη βδομαδα
 
Μπλουζα