Νεα μεταμοσχευση μαλλιων sos

pantel

Active Member
καλησπέρα παιδιά. έχω κάνει ήδη μια μεταμόσχευση μαλλιών στον dr. γκουρ* άκρως αποτυχημένη και σκέφτομαι να κάνω ακόμη μια μέσα στον φεβρουάριο. δεν έχω αποφασίσει που όμως. οι επιλογές μου είναι Η η*c και ο dr μιχάλης γεωργ**. εσείς που μου προτείνεται να πάω? ποια εταιρία θεωρείτε καλύτερη? κάτι άλλο που με προβληματίζει είναι ότι στην αρχή ήταν καλο ανάλογος το αποτέλεσμα μετά άρχισε και γινόταν μέρα με την μέρα χειρότερο. γιατί? εγώ πιστεύω πως όλες οι μεταμοσχεύσεις είναι μούφα. στην αρχή έχεις μαλλί και στην συνεχεια πάλι πέφτει. και αν με ρωτήσετε τότε γιατί θέλεις να κανεις? Η απάντηση είναι μια για να το συνειδητοποιήσω ότι τελικά πρέπει να το αποδεκτό να μην έχω μαλλί. απλά μια τελευταία δοκιμη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
καλησπέρα παιδιά. έχω κάνει ήδη μια μεταμόσχευση μαλλιών στον dr. γκουρ* άκρως αποτυχημένη και σκέφτομαι να κάνω ακόμη μια μέσα στον φεβρουάριο. δεν έχω αποφασίσει που όμως. οι επιλογές μου είναι Η η*c και ο dr μιχάλης γεωργ**. εσείς που μου προτείνεται να πάω? ποια εταιρία θεωρείτε καλύτερη? κάτι άλλο που με προβληματίζει είναι ότι στην αρχή ήταν καλο ανάλογος το αποτέλεσμα μετά άρχισε και γινόταν μέρα με την μέρα χειρότερο. γιατί? εγώ πιστεύω πως όλες οι μεταμοσχεύσεις είναι μούφα. στην αρχή έχεις μαλλί και στην συνεχεια πάλι πέφτει. και αν με ρωτήσετε τότε γιατί θέλεις να κανεις? Η απάντηση είναι μια για να το συνειδητοποιήσω ότι τελικά πρέπει να το αποδεκτό να μην έχω μαλλί. απλά μια τελευταία δοκιμη.
καλησπερα,γραφε με ελληνικα ομως.
επεσες σε κακο γιατρο γι αυτο δεν φυτρωσαν
 

traccas

Active Member
Συμφωνώ με το kapa. Δεν πέφτουν εύκολα τα μεταμοσχευμένα. Και οι δυο κλινικές που σκέφτεσαι είναι πολύ καλές. Σιγά σιγά δείχνει καλή εικόνα και η dhi και ειδικά κάποιοι συγκεκριμένοι γιατροί (περιμένω να δω και άλλα αποτελέσματά της). Αν έχεις αρκετά χρήματα υπάρχουν πάρα πολύ καλές επιλογές και στο εξωτερικό. Υπάρχουν πάρα πολλά νήματα στο 'παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων'. Για να μη σε κουράζω πιστεύω ότι η Κύπρος έχει πολύ καλές και προσιτές οικονομικά επιλογές.
 

giwrgos athina

Active Member
Pantel στα λεγαμε τοτε και δεν μας ακουγες για το συγκεκριμρνο γιατρο...Τεσπα στο ερωτημα που εβαλες μαλλον η πρωτη κλινικη εχει καλυτερα αποτελεσματα τουλαχιστον στο φορουμ μας.
 

giwrgos athina

Active Member
Μπορεις να βαλεις καποια φοτο του πριν και του μετα αν εχεις?Εισαι σιγουρος πως εφυγαβ μεταμοσχευμενα και οχι δικα σου μαλλια?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Φιλε μηπως επαιρνες Φινα, την εκοψες και μετα τα εχασες ?
Μηπως εχεις καποια φλεγμονη στο δερμα σου ? (ψωριαση, δερματιτιδα κτλ?)
Το συζητησες με τον Γιατρο σου να σου πει για ποιον λογο εχασες τα μοσχευματα σου ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

pantel

Active Member
Φιλε μηπως επαιρνες Φινα, την εκοψες και μετα τα εχασες ?
Μηπως εχεις καποια φλεγμονη στο δερμα σου ? (ψωριαση, δερματιτιδα κτλ?)
Το συζητησες με τον Γιατρο σου να σου πει για ποιον λογο εχασες τα μοσχευματα σου ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
δεν ξερω αν εχω κατι φιλε. παντος ο γιατρος που πηγα μολις εκανε τη δουλεια του καπου εκει τελειωσε η επικοινωνια μας. δεν καταλαβα ακομα πως σκεφτετε ο ανθρωπος αυτος. είναι ενας ηλιθιος
 

pantel

Active Member
Φιλε μηπως επαιρνες Φινα, την εκοψες και μετα τα εχασες ?
Μηπως εχεις καποια φλεγμονη στο δερμα σου ? (ψωριαση, δερματιτιδα κτλ?)
Το συζητησες με τον Γιατρο σου να σου πει για ποιον λογο εχασες τα μοσχευματα σου ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
φιλε το μονο που βαζω που και που είναι το ρεγκειν 5%. μονο αυτό. επρεπε να βαζω και κατι άλλο?
 

pantel

Active Member
Μπορεις να βαλεις καποια φοτο του πριν και του μετα αν εχεις?Εισαι σιγουρος πως εφυγαβ μεταμοσχευμενα και οχι δικα σου μαλλια?
ναι φιλε εχασα από τα μοσχεύματα αλλα και από τα υπαρχοντα που ειχα εχασα.
 

gkast

Active Member
Φιλε μηπως επαιρνες Φινα, την εκοψες και μετα τα εχασες ?
Μηπως εχεις καποια φλεγμονη στο δερμα σου ? (ψωριαση, δερματιτιδα κτλ?)
Το συζητησες με τον Γιατρο σου να σου πει για ποιον λογο εχασες τα μοσχευματα σου ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Δηλαδή άτομα που έχουν σμηγμοτοροικη δερματίτιδα δεν μπορουν να κάνουν μεταμοσχευση.?
 

tasos23

New Member
Δηλαδή άτομα που έχουν σμηγμοτοροικη δερματίτιδα δεν μπορουν να κάνουν μεταμοσχευση.?[/QUOTE
To ίδιο θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ. Αν κάνουμε συχνό λούσιμο και αποφεύγουμε τη σμηγματοροϊκή δερματίτιδα θα κρατήσουμε τα μαλλιά μας και μπορούμε να κάνουμε μεταμόσχευση ή όχι; Επίσης, στη DHI Θεσσαλονίκης, έχει κανείς κάποια εμπειρία; Αξίζει να κάνει κανείς μεταμοσχευση εκεί και με ποιο γιατρό;
 

Δημητρης38

Active Member

Παιδια εγω σε ποσταρισματα Γιατρων σε Ξενα φορουμς διαβασα οτι :

Aτομα με Σ.Δ. και αλλες δερματοπαθειες, εχουν μειωμενες πιθανοτητες φυτρωσης ειδικα αν την ωρα της επεμβασης η φλεγμονη ειναι σε εξαρση. Επισης εχουν και πολλες πιθανοτητες να χασουνε τα μοσχευματα τους στο αμεσο μελλον λογω του σμηγματος που συγκεντρωνεται στην ριζα της τριχας και της μειωμενης αιματωσης της περιοχης... ψεμματα ειναι... αληθεια ειναι... θα σας γελασω !!!!

Επισης για τον φιλο pantel θελω να γραψω οτι πρεπει να μαθει τι μπορει να εχει συμβει στα μοσχευματα που τοποθετησε. Το οτι φυτρωσανε στους 5 μηνες και χαθηκανε στους επομενους ειναι κατι που πρεπει να το ψαξει πριν κανει την επομενη επεμβαση !!!!
 

thmanou

Member
Η Σ.Δ απο προσωπική εμπειρία δεν προκαλεί μόνιμη τριχόπτωση.. Έχω βαριάς μορφής Σ.Δ από παιδί και το μαλλί μου είναι τούμπανο εκτός από τη maturing hairline που ξεκίνησε να σχηματίζετε στα 18 μου.. Το ίδιο και ο πατέρας μου που έχει την τριπλάσια από εμένα Σ.Δ από παιδί δεν χρησιμοποιεί καν αντιπυτιριδικό είναι nw0.. Για μεταμόσχευση με Σ.Δ δεν γνωρίζω αλλά είχα διαβάσει κάπου ότι στην hdc ρίξανε άκυρο λόγο γυροειδούς αλωπεκίας.. Γενικά η Σ.Δ καλυτερεύει το καλοκαίρι και χειροτερεύει το χειμώνα ή λόγο αυξημένου στρες οπότε αν σκόπευα θα έκανα μεταμόσχευση το καλοκαίρι χωρίς στρες..

Seborrheic dermatitis is first and foremost a skin condition, but it can involve infection and temporary hair loss if the dermatitis is located on the scalp or other skin areas.

http://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/hair-loss/infectious-agents?page=3
 
Μπλουζα