Νέα μέθοδος ρινοπλαστικής

Corfu Rider

Active Member
Όπως γνωρίζετε, είχα κάνει επέμβαση ρινοπλαστικής πριν 8 χρόνια.
Βέβαια, η μύτη μου δεν είναι και η πιο εύκολη..
Όσοι έχουν κάνει ρινοπλαστική / διάφραγμα ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ πολύ καλά τι παίζει.
Εδώ και 2+ χρόνια, και ειδικά φέτος, αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα όταν κάνω έντονη εξάσκηση.
Είναι θέμα εισροής αέρα, ρινικής βαλβίδας, διαφράγματος κτλ.
Το θέμα δεν είναι απλό. Οι χόνδροι ΠΑΝΤΑ αναπτύσσονται.
Επειδή γίνεται μεγαλύτερο το πρόβλημα, πήγα σε δημόσια νοσοκομεία και ρώτησα.
Όλοι μου είπαν για 'ανοικτή ρινοπλαστική' μαζί με διάφραγμα, και τοποθέτηση μοσχεύματος.
Επειδή γνωρίζω (όχι και καλά, ούτε 'στενά') και χειρούργο πλαστικό Μήτσου Ιωάννη {που κάνει τις επεμβάσεις στο 'Ιατρικό Αθηνών'}, έστειλα email, και με πήρε τηλέφωνο για ενημέρωση. Τι μου είπε?
1. Οι κλασσική πλαστική είναι ΑΠΟΤΥΧΙΑ! Η τακτική να σπάς κόκκαλο στην μύτη και να το τοποθετείς με άλλη μορφή, ΔΕΝ θα πετύχει. Ο ανθρώπινος οργανισμός θα ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ και θα υπάρξουν συνέπειες αν όχι σε 1-2 χρόνια, σε 5+ χρόνια σίγουρα!
2. Για αυτό, έχει μια νέα τακτική/μέθοδο επέμβασης (που βέβαια δεν έχω καταλάβει, γιατί δεν είμαι και ειδικός) όπου ενεργεί ΧΩΡΙΣ σπάσιμο και τα κλασσικά..
3. ΔΕΝ κάνει πλήρη νάρκωση, και κάτι που ονομάζεται 'υπνοχάλαση'. Δεν ξέρω πως επιτυγχάνεται αυτό. Αλλά έχει μικρή επίδραση στον οργανισμό.
4. Η επέμβαση διαρκεί λιγότερο από τις κλασσικές μεθόδους, και την άλλη μέρα 'είσαι έτοιμος για δραστηριότητας ήπιας μορφής'.
5. Κόστος: ΚΑΜΜΙΑ σχέση με τα τριχίλιαρα και πεντοχίλιαρα! Μέσος όρος €2000 και λιγότερο!!

-Εάν μπορεί ο tropheus, να μας πει την γνώμη του αφού έχει αρκετές γνώσεις..
Για όσους θέλουν να διαβάσουν για την νέα μέθοδο και την υπνοχάλαση, το link είναι:
http://www.safesurgery.gr/
Αλλά όσοι ΜΕΝΟΥΝ ΑΘΗΝΑ, και έχουν βέβαια πρόβλημα με την μύτη τους/διάφραγμα, εάν μπορούν να κλείσουν ραντεβού και να μας γράψουν τις εντυπώσεις τους από αυτά που θα τους πει ο γιατρός?
Και εφόσον κάνουν επέμβαση ασφαλώς.. Εγώ μένω μακριά, προς το παρών δεν θα κατέβω, μόνο για μμ..
Άρα, καλό θα είναι αυτοί που έχουν την ευχέρεια να μας κάνουν μια μικρή ενημέρωση (προσωπικής εμπειρίας κτλ).
Tropheous, εσύ με βάσει τα βιώματα σου, μπορείς να μας διαφωτίσεις???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα