Μινοξιδιλη + lllt laser treatment

Dob31

Active Member
Καλησπέρα στο φορουμ. Επειδη παρατηρω οτι τον τελευταιο καιρο υπαρχουν αρκετες αποριες σχετικα με το laser και την δραση του αποφασισα να δημοσιευσω μερικες φωτογραφιες απο την θεραπεια που ακολουθω εδω και περιπου 1 χρονο ( 1 χρονος και 1 μηνας μινοξιδιλλη και 10 μηνες περιπου laser). Θα ηθελα να ξεκαθαρισω οτι ακολουθω την αγωγη αυτη υστερα απο προτροπη του γιατρου Κ. Αναστασακη επειτα απο επισκεψη που πραγματοποιησα ενα χρονο πριν περιπου. Θα ηθελα στο σημειο αυτο να ξεκαθαρισω οτι η τιμη του λειζερ δεν θα δημοσιευθει για προσωπικους μου λογους, τους οποιους και παρακαλω να γινουν σεβαστοι.
Θα χαρω να διαβασω σχολια σας.
 

Συνημμένα

  • 1Η ΜΕΡΑ.jpg
    1Η ΜΕΡΑ.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 88
  • 1 ΜΗΝΑΣ.jpg
    1 ΜΗΝΑΣ.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 86
  • 2ΟΣ ΜΗΝΑΣ.jpg
    2ΟΣ ΜΗΝΑΣ.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 78
  • 3ΟΣ ΜΗΝΑΣ.jpg
    3ΟΣ ΜΗΝΑΣ.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 81
  • 4ΟΣ ΜΗΝΑΣ ΜΙΝΟ ΚΑΙ 1ΟΣ ΛΕΙΖΕΡ.jpg
    4ΟΣ ΜΗΝΑΣ ΜΙΝΟ ΚΑΙ 1ΟΣ ΛΕΙΖΕΡ.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 91
  • 9ΟΣ ΜΗΝΑΣ ΛΕΙΖΕΡ .jpg
    9ΟΣ ΜΗΝΑΣ ΛΕΙΖΕΡ .jpg
    28.5 KB · Προβολές: 96

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Καλησπέρα στο φορουμ. Επειδη παρατηρω οτι τον τελευταιο καιρο υπαρχουν αρκετες αποριες σχετικα με το laser και την δραση του αποφασισα να δημοσιευσω μερικες φωτογραφιες απο την θεραπεια που ακολουθω εδω και περιπου 1 χρονο ( 1 χρονος και 1 μηνας μινοξιδιλλη και 10 μηνες περιπου laser). Θα ηθελα να ξεκαθαρισω οτι ακολουθω την αγωγη αυτη υστερα απο προτροπη του γιατρου Κ. Αναστασακη επειτα απο επισκεψη που πραγματοποιησα ενα χρονο πριν περιπου. Θα ηθελα στο σημειο αυτο να ξεκαθαρισω οτι η τιμη του λειζερ δεν θα δημοσιευθει για προσωπικους μου λογους, τους οποιους και παρακαλω να γινουν σεβαστοι.
Θα χαρω να διαβασω σχολια σας.
Εμφανης βελτιωση απ τον 4ο ως τον 9ο μηνα!
Ποια μινοξιδιλη χρησιμοποιεις φιλε? Εχει προπυλενογλυκολη μεσα το σκευασμα ή γλυκερινη?
Ποσο σου κοστιζει καθε μηνα η μινοξ που χρησιμοποιεις?
Για το λειζερ να υποθεσω οτι το αγορασες περιπου κανα διχιλιαρο? Υποθεση κανω...δε σε πιεζω να αναφερεις τιμη...ειναι σεβαστο αυτο που εθεσες..αραξε!
 

Dob31

Active Member
Μινοξιδιλη χρησημοποιω το regaine foam 5%. Ωστοσο την παρηγγελνα απο το εξωτερικο και το καταστημα που με προμηθευε δεν κανει εξαγωγες πλεον. Επειδη αγοραζα 6 και 9 month supply κοστιζε γυρω στα 20 ευρω/μηνα. Θα πειραματιστω στο εγγυς μελλον με την kirkland ( αφρο παντα). Οσον αφορα τις φωτογραφιες εγω αυτο που παρατηρω απο τις ληψεις ειναι μια σαφης βελτιωση απο την μεση και πισω ωστοσο θεωρω οτι το "τσουλουφι" και οι κροταφοι εχουν ατροφησει. Θεωρω οτι για μια επιθετικη τριχοπτωση οπως την δικη μου τα αποτελεσματα ειναι ενθαρυντικα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
οπως λεει και ο Χριστοφορος η τιμη ειναι πανω κατω γνωστη , μια αναζητηση στο google και τη βρισκεις δεν νομιζω πως ειναι ζητημα. Τωρα για τα αποτελεσματα , απο τις μελετες ξερουμε πως το λειζερ προσφερει ναι , αλλα ποσο προσφερει και για ποσο καιρο δε ξερω . Τα αποτελεσματα σου προς το παρον φαινονται να ειναι στο μεσο ορο . Εχω δει και καλυτερα αποτελεσματα μονο απο μινοξ , εχω δει και χειροτερα απο συνδιασμους μινοξ φιναστεριδης κτλ κτλ .
 

Dob31

Active Member
οπως λεει και ο Χριστοφορος η τιμη ειναι πανω κατω γνωστη , μια αναζητηση στο google και τη βρισκεις δεν νομιζω πως ειναι ζητημα. Τωρα για τα αποτελεσματα , απο τις μελετες ξερουμε πως το λειζερ προσφερει ναι , αλλα ποσο προσφερει και για ποσο καιρο δε ξερω . Τα αποτελεσματα σου προς το παρον φαινονται να ειναι στο μεσο ορο . Εχω δει και καλυτερα αποτελεσματα μονο απο μινοξ , εχω δει και χειροτερα απο συνδιασμους μινοξ φιναστεριδης κτλ κτλ .
Κοιτα, νομιζω οτι τα αποτελεσματα ειναι και λιγο συναρτηση της μορφης της τριχοπτωσης ( επιθετικη ή οχι και τοσο επιθετική) καθως και ποσο γρηγορα ξεκινησες τις θεραπειες. Δεδομενου οτι εγω αρχισα να χανω μαλλια απο τα 17 και ξεκινησα την θεραπεια στα 20 νομιζω οτι ειναι ενθαρρυντικα τα αποτελεσματα.
 

Dob31

Active Member
φιλε αν θελεις ανεβασε μια πιο καθαρη φωτο στον 9ο μηνα, γιατι ειναι καπως σκοτεινη σε σχεση με τις αλλες....
Το καταλαβαινω φιλε manly καθως οι υπολοιπες εχουν τραβηχτει την νυχτα ακριβως κατω απο την λαμπα του δωματιου μου. Λιγη υπομονη μεχρι το βραδυ :)
 

manly_Man

Well-Known Member
Κοιτα, νομιζω οτι τα αποτελεσματα ειναι και λιγο συναρτηση της μορφης της τριχοπτωσης ( επιθετικη ή οχι και τοσο επιθετική) καθως και ποσο γρηγορα ξεκινησες τις θεραπειες. Δεδομενου οτι εγω αρχισα να χανω μαλλια απο τα 17 και ξεκινησα την θεραπεια στα 20 νομιζω οτι ειναι ενθαρρυντικα τα αποτελεσματα.
ειναι ενθαρρυντικα ναι..κυριως απο τη μινοξ αλλα αργα ή γρηγορα θα λαχανιάσει και αυτη οπως γινεται σε ολους (και σε μενα προσωπικα)...και τοτε θα χρειαστεις φιναστεριδη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dob31

Active Member
μπηκατε καθολου στην σκεψη για φινα?
Εχει αρχισει να ωριμαζει στο μυαλο μου η χρηση της φινα τον τελευταιο καιρο. Θα προχωρησω στην χρηση της αν μου το προτεινει ο γιατρος που με παρακολουθει ( Κ. Αναστασακης ) και αφου ζητησω την γνωμη κανενος ανδρολογου-ουρολογου.
 

Kostas97

Well-Known Member
Εχει αρχισει να ωριμαζει στο μυαλο μου η χρηση της φινα τον τελευταιο καιρο. Θα προχωρησω στην χρηση της αν μου το προτεινει ο γιατρος που με παρακολουθει ( Κ. Αναστασακης ) και αφου ζητησω την γνωμη κανενος ανδρολογου-ουρολογου.
Ακουγεται πολυ καλη προσεγγιση τα καλυτερα ευχομαι.
 
Μπλουζα