AlexXXX, FUE, 3900g, 16/4/2020

alexXXX

Active Member
Γεια σας παίδες ανοίγω το θέμα γιατί μόλις έκανα την πρώτη μου μεταμόσχευση, σχεδόν 4000 γκραφτς με τον γιατρό Τυρκάλα Σωτήρη στην Θεσσαλονίκη!!!
Είμαι μέλος του φόρουμ απ'το 2009 κ θεωρώ ότι οφείλω να ενημερωσω όπως κ γω έχω δει κ μάθει τόσα πράγματα από εδώ μέσα..
Στα της επεμβασης ,ολα πήγαν πολύ καλά και δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου.ο γιατρός έχει μεγάλη εμπειρία κ το κατάλαβα πολύ γρήγορα αυτό .η επέμβαση κράτησε 8 ώρες την κάθε μέρα κ μ έβαλε από 2000 γκραφτς την κάθε μέρα .την πρώτη μέρα κάναμε το πίσω κ την δεύτερη το μπροστά καθώς είχα λίγα μαλλιά μόνο στην μέση του κεφσλιου,ένα τσουλουφακι μπροστά αλλά κ πολύ καλές γέφυρες .η δοτρια μου είναι σούπερ κ έχω για άλλες δύο μεταμοσχεύσεις σίγουρα σύμφωνα με τον γιατρό.το καλό είναι ότι ειχα πολλά 2τριχα,3τιχα,4τριχα κ είχα καλό λόγο .η Σταυρούλα που είναι βοηθός του γιατρού κ διευθυντρια της κλινικής που συνεργάζεται ο γιατρός ,μου είπε ότι σύνολο μπήκαν πάνω από 10.000 τρίχες.το κόστος ήταν ένα ευρώ για κάθε γραφτ συν 250 ευρώ την μέρα για το κάθε χειρουργείο .για την κλινική να πω πως είναι ένα πολύ όμορφο περιβάλλον πεντακάθαρο κ άνετο .θα ανεβάσω κάποιες φωτό τώρα κ μόλις πάρω τις υπόλοιπες απ'την κλινική θα ενημερώσω . Ενα τελευταίο πράγμα που θέλω να πω για τον γιατρό είναι ότι κατάλαβα ότι αγαπάει πολύ αυτό που κάνει,πράγμα που με κάνει να είμαι αρκετά αισιόδοξος για το αποτέλεσμα ...
 

Συνημμένα

  • IMG-d13c286929911421611663b96f78c75d-V.jpg
    IMG-d13c286929911421611663b96f78c75d-V.jpg
    211.5 KB · Προβολές: 870
  • IMG-90dca38e0ee98aee8730af1a83c44b05-V.jpg
    IMG-90dca38e0ee98aee8730af1a83c44b05-V.jpg
    192.2 KB · Προβολές: 896
  • IMG-28d67f213d792ee7026842e4d37381e7-V.jpg
    IMG-28d67f213d792ee7026842e4d37381e7-V.jpg
    201.1 KB · Προβολές: 1,086

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ανέβασε φωτογραφία πριν την επέμβαση. Να δούμε τι νοργουντ ήσουν.Τι ηλικία έχεις?Ακολουθείς κάποια θεραπεία?Και τι σου συνέστησε ο γιατρός για τους πρώτους μήνες?
 

alexXXX

Active Member
Είμαι 41 από θεραπείες είχα δοκιμάσει όλα λίγο πολύ αλλά μόνο ριγκειν κράτησα τους τελευταίους 6 μήνες για να δυναμώσουν λίγο τα μαμά μαλλιά πριν την επέμβαση αλλά δεν νομίζω να έγιναν κ πολλά πράγματα ...είχα πειραματιστεί κ με saw Palmetto αλλά καθόλου regrowth
 

alexXXX

Active Member
ανέβασε φωτογραφία πριν την επέμβαση. Να δούμε τι νοργουντ ήσουν.Τι ηλικία έχεις?Ακολουθείς κάποια θεραπεία?Και τι σου συνέστησε ο γιατρός για τους πρώτους μήνες?
Αυτή είναι μια μέρα πριν την επέμβαση αλλά είναι παραπλανητικη ...πίσω απ'το τσουλούφι είμαι άδειος μέχρι πίσω απλά στην μέση του κεφαλιού κ πάνω από τις γέφυρες είχα κάποια καλά μαλλιά .
Την ανέβασα πιο πολύ για την δοτρια
Θα ανεβάσω κ άλλες όταν τις πάρω απ'την κλινική...
 

Συνημμένα

  • IMG_20200426_164140.jpg
    IMG_20200426_164140.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 1,194

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλή επιτυχία αν και ειναι δεδομένη με την επιλογή που έκανες ! Απλά τώρα υπομονή κανένα 4μηνο που θα ξεκινησουν τα καλά ....επειδή είναι η πρώτη σου μμ (κ μάλλον κ η τελευταία για σένα...) Θα σε σκοτώνει αυτή η ανυπομονησία....
 

alexXXX

Active Member
Καλή επιτυχία αν και ειναι δεδομένη με την επιλογή που έκανες ! Απλά τώρα υπομονή κανένα 4μηνο που θα ξεκινησουν τα καλά ....επειδή είναι η πρώτη σου μμ (κ μάλλον κ η τελευταία για σένα...) Θα σε σκοτώνει αυτή η ανυπομονησία....
Ευχαριστώ κ πάλι Γιώργο κ ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες φίλε ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλή επιτυχία και φύτρωση. Γίνονται επεμβάσεις τέτοια εποχή;;;
Άμα παίρνονται τα σωστά μέτρα και προφυλάξεις γιατί να μην γίνονται ; Και μη ξεχνάτε ότι είναι εκπρόσωπος ξένης κλινικής και στο εξωτερικό οι μμ γίνονται σχεδόν παντού κανονικά όπως γίνονται και αλλα διάφορα περιστατικά...μην πάμε μακριά ...αύριο θα πάω οδοντίατρο για απλό καθαρισμό και την Πέμπτη πήγα τον γιο μου παιδίατρο ....υπάρχουν ελεύθεροι επαγγελματίες που επιλέγουν να μη Κτβ ρολά και να παίρνουν επίδοματα αλλά να δουλέψουν έστω με χαμηλότερο τζίρο οπότε μην αρχίσετε τις κουτοπονηριες και καλύτερα να σχολιάζεται σχετικά πάνω στην μμ που έκανε ο φίλος και όχι άσχετα θέματα που αποπροσανατολίζουν....
 

spi

Well-Known Member
Πρώτον καλή φυτρωση φίλε και εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν. Περιμένουμε να δούμε το πρίν αλλά μοιάζει να έχει γίνει καλό πλάνο
Δεύτερον είναι τραγικό (όσο κι αν εσένα σε συμφέρει) να γίνονται επεμβάσεις εν μέσω καραντίνας. Εγκληματικό και όσοι το κάνουν για μένα πρέπει να διώκονται. Αλλά να μου πεις όλοι έχουν πάρει τους δρόμους αδιαφορώντας για την υγεία. Ποιος είμαι εγώ για να κρίνω
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hairsick

Active Member
Άμα παίρνονται τα σωστά μέτρα και προφυλάξεις γιατί να μην γίνονται ; Και μη ξεχνάτε ότι είναι εκπρόσωπος ξένης κλινικής και στο εξωτερικό οι μμ γίνονται σχεδόν παντού κανονικά όπως γίνονται και αλλα διάφορα περιστατικά...μην πάμε μακριά ...αύριο θα πάω οδοντίατρο για απλό καθαρισμό και την Πέμπτη πήγα τον γιο μου παιδίατρο ....υπάρχουν ελεύθεροι επαγγελματίες που επιλέγουν να μη Κτβ ρολά και να παίρνουν επίδοματα αλλά να δουλέψουν έστω με χαμηλότερο τζίρο οπότε μην αρχίσετε τις κουτοπονηριες και καλύτερα να σχολιάζεται σχετικά πάνω στην μμ που έκανε ο φίλος και όχι άσχετα θέματα που αποπροσανατολίζουν....
Κουτοπονηριές; Ότι να ναι... Αντιθέτως έκανα μια πολύ λογική ερώτηση λόγω των ημερών, αλλά και που αναδεικνύει και τον επαγγελματισμό του καθενός. Και εξηγώ, θα προτιμούσα κάποιον που θα μου πει δεν σε βάζω άμεσα στην διαδικασία λόγω της κατάστασης, παρά κάποιον που θα μου πει περάστε...
 

Georgie

Well-Known Member
Άμα παίρνονται τα σωστά μέτρα και προφυλάξεις γιατί να μην γίνονται ; Και μη ξεχνάτε ότι είναι εκπρόσωπος ξένης κλινικής και στο εξωτερικό οι μμ γίνονται σχεδόν παντού κανονικά όπως γίνονται και αλλα διάφορα περιστατικά...μην πάμε μακριά ...αύριο θα πάω οδοντίατρο για απλό καθαρισμό και την Πέμπτη πήγα τον γιο μου παιδίατρο ....υπάρχουν ελεύθεροι επαγγελματίες που επιλέγουν να μη Κτβ ρολά και να παίρνουν επίδοματα αλλά να δουλέψουν έστω με χαμηλότερο τζίρο οπότε μην αρχίσετε τις κουτοπονηριες και καλύτερα να σχολιάζεται σχετικά πάνω στην μμ που έκανε ο φίλος και όχι άσχετα θέματα που αποπροσανατολίζουν....
Καλά μιλάς σοβαρά τώρα ?
 

tol

Well-Known Member
οπότε μην αρχίσετε τις κουτοπονηριες και καλύτερα να σχολιάζεται σχετικά πάνω στην μμ που έκανε ο φίλος και όχι άσχετα θέματα που αποπροσανατολίζουν.
Φιλε Giorgo, η υπερβολικη υποστηριξη του προσωπικου σου γιατρου, η διχως ορια προσπαθεια προβολης και διαφημισης του, δυστυχως σε κανουν μεροληπτικο και καθολου αντικειμενικο.

Εθελοτυφλεις, προσπαθεις να δικαιολογεις τα αδικαιολογητα....και οχι μονο αυτο, αλλά χαρακτηριζεις και "κουτοπονηρους" οσους επισημαινουν τα "κακως κειμενα"!!!

Ειναι δηλαδη "κουτοπονηροι" ολοι οι Ελληνες που με υπευθυνοτητα τηρουν τους νομους, ενω ειναι "εξυπνακηδες" οσοι τους παραβιαζουν θετοντας σε κινδυνο τη δημοσια υγεια!!! Ωραια λογικη!!!
 

spi

Well-Known Member
Δεν θέλω να επεκταθω σε ένα νήμα ενός ανθρώπου που έχει τις έγνοιες του και θέλει να δει ένα αποτέλεσμα αλλά όσο διαβάζω το ποστ του Giorgio απορώ. Το να παίρνεις μαύρα λεφτά όταν το κράτος σου δίνει επίδομα για να μην ανοίγεις το μαγαζί σου είναι προσβολή τόσο για τους άλλους ανθρώπους του ίδιου κλάδου όσο και για αυτούς που έχουν ένα μαγαζάκι που βγάζει ένα μεροκάματο και το εκλεισαν. Επίσης το ότι πας σε έναν οδοντίατρο για αυτά που έγραψες είναι επίσης προσβολή και δείχνει γιατί αυτή η χώρα έχει γίνει έτσι. Παρτακηδες και έλλειψη σεβασμού στους θεσμούς και τους κανόνες τόσο της αγοράς όσο και του κράτους.
Και δεν γράφω κι άλλα γιατί έχω πολλά να γράψω
ΥΓ. Συγγνώμη φίλε ευχομαι σε 6 μήνες και βάλε, να μιλάμε σε αυτό το νήμα για το πόσο τέλεια πήγε η μμ σου.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
@spi @tol @Hairsick @Georgie καταρχην την λέξη "κουτοπονηρια" μην το παίρνετε της μετρητής...δεν το είπα για να προσβάλλω κάποιον και ούτε με επιθετικό ύφος..απλά ένα μήνυμα εύκολα παραιξηγειται....
κατά δεύτερον φυσικά και έχω σε εκτίμηση τον γιατρό αυτόν (όπως όλοι μας έτσι κ γω στηρίζω την επιλογή μου) αλλά σε καμία περίπτωση ούτε έχω συμφέρον ούτε έχω ανάγκη ούτε και κοπτομαι για την πελατεία του... Να στε σίγουροι ότι ούτε εκείνος προσωπικά τον πολύ ενδιαφέρει η άποψη μας ούτε ασχολείται με τα φόρουμ παρά μόνο η άποψη των ασθενών του αφού ολοκληρώσει την δουλειά του από όσο τον γνώρισα ...
Και κατά τρίτον χωρίς να το χω ψάξει κιόλας να σας πω την αλήθεια νομίζω ότι τα ιατρεία τηροντας κάποιες προϋποθέσεις μπορούν να λειτουργήσουν με ραντεβού με τα σωστά μέτρα κτλ κτλ ....με άνεση πήγα παιδίατρο ...με άνεση θα πάω σήμερα οδοντίατρο πακέτο με σύζυγο και δεν δείχνουν να κρύβονται από κάπου...προφανώς έχουν το δικαίωμα να λειτουργούν ...αλλά όπως κ να χει εμείς τι είμαστε ; Χαρδαλιαδες; Εδώ δεν είμαστε να μοιραζόμαστε μαζί τις εμπειρίες μας πάνω στις μμ; Ναι η όχι ; Πρέπει να χαλάσουμε το νήμα του τώρα Μ αυτά ; Αναρωτιέμαι απλά ....
 

Georgie

Well-Known Member
Φίλε όλος ο κόσμος είναι σε lockdown , οικονομίες και Άνθρωποι καταστρέφονται από έναν Ιό που δυνητικά απειλεί όλους μας. Ανθρωποι δε μπορούν να δουν τους ηλικιωμένους γονείς η παππούδες, Τα πιτσιρίκια μόλις εχθές βγήκαν έξω στην Ισπανία μετα απο 6 εβδομάδες απόλυτου εγκλεισμού, στην Ελλαδα χρειαζεσαι άδεια για να πας να γυμναστείς η να περπατήσεις στο δρόμο και τα Ιατρεία παραμένουν ανοιχτά για έκτακτες υπηρεσίες και μόνο . Αλήθεια είναι μία τέτοια η μεταμόσχευση μαλλιών η το Botox ? Με τη λογική αυτη γιατι δε μπορει να ανοίξει το κομμωτηριο η άλλες παρόμοιες επιχειρήσεις ? Επειδή βολεύτηκαν στα επιδόματα sic όπως αναφέρεις ? Αρκετά προσβλητικό δε βρίσκεις?
Το λιγότερο ανεύθυνος ειναι ο γιατρός , οσο ευγενικά μπορω να στο πω . Υπαρχουν και άλλες λέξεις .
Το ιδιο ανεύθυνος ειναι και ο φίλος που δέχτηκε να προβεί σε μια επέμβαση τέτοια Εν καιρο πανδημίας .
Τι δε καταλαβαίνεις?
Τα αλλα που γράφεις για Χαρδαλιάδες ειναι για τα λιοντάρια .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Σου
Φίλε όλος ο κόσμος είναι σε lockdown , οικονομίες και Άνθρωποι καταστρέφονται από έναν Ιό που δυνητικά απειλεί όλους μας. Ανθρωποι δε μπορούν να δουν τους ηλικιωμένους γονείς η παππούδες, Τα πιτσιρίκια μόλις εχθές βγήκαν έξω στην Ισπανία μετα απο 6 εβδομάδες απόλυτου εγκλεισμού, στην Ελλαδα χρειαζεσαι άδεια για να πας να γυμναστείς η να περπατήσεις στο δρόμο και τα Ιατρεία παραμένουν ανοιχτά για έκτακτες υπηρεσίες και μόνο . Αλήθεια είναι μία τέτοια η μεταμόσχευση μαλλιών η το Botox ? Με τη λογική αυτη γιατι δε μπορει να ανοίξει το κομμωτηριο η άλλες παρόμοιες επιχειρήσεις ? Επειδή βολεύτηκαν στα επιδόματα sic όπως αναφέρεις ? Αρκετά προσβλητικό δε βρίσκεις?
Το λιγότερο ανεύθυνος ειναι ο γιατρός , οσο ευγενικά μπορω να στο πω . Υπαρχουν και άλλες λέξεις .
Το ιδιο ανεύθυνος ειναι και ο φίλος που δέχτηκε να προβεί σε μια επέμβαση τέτοια Εν καιρο πανδημίας .
Τι δε καταλαβαίνεις?
Τα αλλα που γράφεις για Χαρδαλιάδες ειναι για τα λιοντάρια .
Σου χω απάντηση για όλα αυτά που λες γιατί κανείς μια πολτοποίηση για τις εντυπώσεις αλλά δεν θα το συνεχίσω για να μην χαλάσω το νήμα ...καλό θα ήταν να μείνουμε στα της μμ κ ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεών του στη τελικη...
 
Μπλουζα