Μεταμόσχευση στο σύντομο μέλλον (Hairline)! (Προτάσεις/Εμπειρίες/Απόψεις)

Eradon

Member
Καλησπέρα σε όλους,

αν και καινούργιος στο φόρουμ το παρακολουθώ ανά διαστήματα εδώ και χρόνια.
Ψάχνω σοβαρές συμβουλές για μεταμόσχευση αν και έχω περάσει ήδη από το "κατώφλι" της μεταμόσχευσης.
Συγκεκριμένα είχα πραγματοποιήσει πριν από περίπου 10 χρόνια μεταμόσχευση μικρού σχετικά μεγέθους
στη DHI (περίπου 900-1000 grafts). Ήμουν μόλις 21 ετών (τώρα είμαι 31). Μάλιστα, δεν είχα ποτέ πολύ σοβαρό πρόβλημα,
ωστόσο είχε οπισθοχωρήσει λίγο η frontline των μαλλιών μου, με την οποία δυστυχώς έχω προσωπική μανία και συνεπώς δεν άντεχα
να την αφήσω έτσι.
Δεν μπορώ να πω (ειδικά για την εποχή) ότι έμεινα ανικανοποίητος από το αρχικό αποτέλεσμα. Βέβαια δεν ήμουν ούτε απόλυτα ικανοποιημένος, αλλά ήταν ένα θετικό/ανεκτό αποτέλεσμα.
Το πρόβλημα όμως έγκειται στο ότι όχι μόνο δεν φύτρωσαν όλα
τα μοσχεύματα, αλλά πολλά από αυτά χάθηκαν μέσα στα επόμενα χρόνια, με αποτέλεσμα πλέον να είμαι αρκετά δυσαρεστημένος με την frontline που έχω. Έτσι αναζητώ μία κλινική ή γιατρό με σκοπό αφενός να διορθώσω την "παλιά" μεταμόσχευση, αφ' ετέρου να κατεβάσω λίγο ακόμα την hairline (ειδικά στους κροτάφους).

Θα ήθελα λοιπόν τις γνώσεις, τις εμπειρίες, τις απόψεις, τις ιδέες και τις προτάσεις σας σχετικά με όλες τις αξιόλογες κλινικές & ιατρούς που ειδικεύονται στο χώρο των μεταμοσχεύσεων.
Προσωπικά είμαι μεταξύ BHR, κο Αργυρίου και HDC προς το παρόν.
Δεν θέλω όμως να περιοριστούμε απαραίτητα εκεί.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους τους συμμετέχοντες για το χρόνο και το ενδιαφέρον.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα