Μεταμόσχευση στην D*I περίπου 2,500 grafts

Dimitris80

New Member
Έβαλα τα χρήματα στην τράπεζα πριν λίγο και το απόγευμα πετάω για Αθήνα. Τελικά θα δώσω κάτι παραπάνω και θα κάνω μεταμόσχευση 2 μερών περίπου 2,500 grafts Πέμπτη και Παρασκευή 12 και 13 Δεκ. Γιατρό ζήτησα τον κύριο Παπανικ**άου επηρεασμένος από το φόρουμ εδώ. Έχω και λίγο συνάχι, μου είπαν ότι δεν πειράζει.
Βάζω και μια φώτο που έφτιαξα και φαίνονται οι επιφάνειες. μου είπαν ότι η απόδοση των μοσχευμάτων είναι στάνταρ περίπου 90%. Η δότρια μου μετρήθηκε περίπου 150 τ.μ. με μέση πυκνότητα 140 τρίχες. Θεωρητικά πρέπει να καλύψω το πρόβλημα καράφλας,Θα δημοσιεύσω τα αποτελέσματα με πρώτη ευκαιρία.
 

Συνημμένα

  • tetragwnika.jpg
    tetragwnika.jpg
    166.7 KB · Προβολές: 443

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Καλησπερα Δημητρη. Τα 2500 μοσχευματα θα μπουν μονο μπροστα ή και πισω; Τι τιμη πηρες για αυτα; Καλη επιτυχια..
 

Dimitris80

New Member
Flosk είπε:
Καλησπερα Δημητρη. Τα 2500 μοσχευματα θα μπουν μονο μπροστα ή και πισω; Τι τιμη πηρες για αυτα; Καλη επιτυχια..

Ευχαριστώ πολύ! Μπρος πίσω, αλλά η μεγάλη πλειοψηφία θα μπει μπροστά.
Πίσω κοιτώντας υπό κανόνικό ύψος δεν φαίνεται έντονο πρόβλημα
Νομίζω δεν γράφουμε τιμές. πάντως ήταν λίγο πιο χαμηλά από την κλασσική στρογγυλή αρχική τιμή!

attachment.php


attachment.php
 

no_hair

New Member
Kαλή επιτυχία Δημήτρη και καλά αποτελέσματα. Ζήτα να σου κάνουν και prp βοηθαει πολύ στο τελικό αποτέλεσμα!
 

bimi33

New Member
Dimitris80 είπε:
Έβαλα τα χρήματα στην τράπεζα πριν λίγο και το απόγευμα πετάω για Αθήνα. Τελικά θα δώσω κάτι παραπάνω και θα κάνω μεταμόσχευση 2 μερών περίπου 2,500 grafts Πέμπτη και Παρασκευή 12 και 13 Δεκ. Γιατρό ζήτησα τον κύριο Παπανικ**άου επηρεασμένος από το φόρουμ εδώ. Έχω και λίγο συνάχι, μου είπαν ότι δεν πειράζει.
Βάζω και μια φώτο που έφτιαξα και φαίνονται οι επιφάνειες. μου είπαν ότι η απόδοση των μοσχευμάτων είναι στάνταρ περίπου 90%. Η δότρια μου μετρήθηκε περίπου 150 τ.μ. με μέση πυκνότητα 140 τρίχες. Θεωρητικά πρέπει να καλύψω το πρόβλημα καράφλας,Θα δημοσιεύσω τα αποτελέσματα με πρώτη ευκαιρία.

μετρια αποτελεσματα θα χεις....δυστυχως ειμαστε χρονια πισω στη μμ ακομα!!καλα να παθετε μερικοι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jimlykos

Member
Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους αλλά εγώ προσωπικά τον σιχάθηκα αυτόν τον bimi33. Ρίχνει την ψυχολογία σε όποιον λέει ότι θα κάνει μεταμόσχευση. bimi33 πρέπει να έχεις πολλά ψυχολογικά προβλήματα.

Φίλε Dimitris80 καλή επιτυχία από εμένα!!! Μην επηρεάζεσαι από μικρόψυχους - χαιρέκακους ανθρώπους!
 

Dimitris80

New Member
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές παιδιά αλλά μάλλον δεν θα γίνει μεταμόσχευση αφού στην περίπτωση μου υπάρχει αρκετό ρίσκο. Ο Κος Παπανικο**ου διαπίστωσε μερικά πολύ μικρά κενά σε ορισμένα σημεία τα οποία ούτε είχα αντιληφθεί ποτέ, εκτός από ένα που νόμιζα ότι ήταν από χτύπημα. ¨ηρθαν όλοι οι γιατροί είδαν, συσκέφθηκαν λίγο και μου είπαν ότι υπάρχει πιθανότητα όχι μόνο να φύγουν τα μαλία που θα βάλουμε, αλλά να δημιουργηθούν και αλλού κενά και πιθανών και επιπλέον επιπλοκές, φαγούρα κλπ αφού τα χτυπήματα μπορεί να ενεργοποιήσουν το συγκεκριμένο αυτόνοσο (λι... ξέχασα πως το λένε) Μου είπαν να υπογράψω αν θέλω με δικιά μου ευθήνη και να προχωρήσουμε σε ένα session μιας μέρας, αλλά δεν δέχτηκα. Αυριο θα δω έναν ειδικό δερματολόγο που μου συνέστησαν και αν μου επιβεβαιώσει ότι πράγματι υπάρχει ρίσκο δεν θα κάνω καθόλου μεταμόσχευση. Λέω να πάρω κανένα τόπικ να μου βγει και φτηνά! :)) παρεπιπτώντος η τιμή αφού επιτρέπεται να την πω ήταν 4,500
 

Bouklas

Well-Known Member
Βλέποντας τις φωτογραφίες σου φιλε και πρώην χρηστης τοππικ. Το τοππικ μπροστά δεν θα σε βοηθήσει καθόλου έχεις μεγάλο κενό. Μπορείς να το καλύψεις ok αλλα θα φαίνεται άσχημα. Στο πίσω μέρος μπορείς να βάλεις αλλα μπροστά φοβάμαι θα φαίνεται. Στα video φαίνεται να κάνει την μαγική δουλειά αλλα δεν βλέπεις όλες τις λεπτομέρειες που αυτές είναι οι σημαντικότερες από όλα. Επίσης αν πάρεις να αγοράσεις και το spray που πετάει το τοππικ πιο καλά. Για οικονομία και να σου κρατήσει παρα μα παααρα πολύ το τοππικ, πρέπει να έχει το μπουκάλι τοππικ 1/3, 1/4. Έτσι το spray πετάει λίγη λίγη ποσότητα που τραβάει μέσα από το μπουκαλάκι και καλύπτεις το σημείο που θες ακριβώς με όση ποσότητα χρειάζεται. Αν το μπουκάλι είναι γεμάτο ή στη μέση και πας να πατήσεις το spray θα πεταχτεί ένα μάτσο σκόνη πολύ υπερβολικό.
 

giwrgos athina

Active Member
Dimitris80 είπε:
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές παιδιά αλλά μάλλον δεν θα γίνει μεταμόσχευση αφού στην περίπτωση μου υπάρχει αρκετό ρίσκο. Ο Κος Παπανικο**ου διαπίστωσε μερικά πολύ μικρά κενά σε ορισμένα σημεία τα οποία ούτε είχα αντιληφθεί ποτέ, εκτός από ένα που νόμιζα ότι ήταν από χτύπημα. ¨ηρθαν όλοι οι γιατροί είδαν, συσκέφθηκαν λίγο και μου είπαν ότι υπάρχει πιθανότητα όχι μόνο να φύγουν τα μαλία που θα βάλουμε, αλλά να δημιουργηθούν και αλλού κενά και πιθανών και επιπλέον επιπλοκές, φαγούρα κλπ αφού τα χτυπήματα μπορεί να ενεργοποιήσουν το συγκεκριμένο αυτόνοσο (λι... ξέχασα πως το λένε) Μου είπαν να υπογράψω αν θέλω με δικιά μου ευθήνη και να προχωρήσουμε σε ένα session μιας μέρας, αλλά δεν δέχτηκα. Αυριο θα δω έναν ειδικό δερματολόγο που μου συνέστησαν και αν μου επιβεβαιώσει ότι πράγματι υπάρχει ρίσκο δεν θα κάνω καθόλου μεταμόσχευση. Λέω να πάρω κανένα τόπικ να μου βγει και φτηνά! :)) παρεπιπτώντος η τιμή αφού επιτρέπεται να την πω ήταν 4,500

τι κενα ειναι αυτα???και εγω πρωτη φορα το ακουω αυτο...και απο τι προκλιθηκαν αυτα τα κενα??ενημερωσε μας για το τι θα σου πει ο δερματολογος
 

gkast

Active Member
Dimitris80 είπε:
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές παιδιά αλλά μάλλον δεν θα γίνει μεταμόσχευση αφού στην περίπτωση μου υπάρχει αρκετό ρίσκο. Ο Κος Παπανικο**ου διαπίστωσε μερικά πολύ μικρά κενά σε ορισμένα σημεία τα οποία ούτε είχα αντιληφθεί ποτέ, εκτός από ένα που νόμιζα ότι ήταν από χτύπημα. ¨ηρθαν όλοι οι γιατροί είδαν, συσκέφθηκαν λίγο και μου είπαν ότι υπάρχει πιθανότητα όχι μόνο να φύγουν τα μαλία που θα βάλουμε, αλλά να δημιουργηθούν και αλλού κενά και πιθανών και επιπλέον επιπλοκές, φαγούρα κλπ αφού τα χτυπήματα μπορεί να ενεργοποιήσουν το συγκεκριμένο αυτόνοσο (λι... ξέχασα πως το λένε) Μου είπαν να υπογράψω αν θέλω με δικιά μου ευθήνη και να προχωρήσουμε σε ένα session μιας μέρας, αλλά δεν δέχτηκα. Αυριο θα δω έναν ειδικό δερματολόγο που μου συνέστησαν και αν μου επιβεβαιώσει ότι πράγματι υπάρχει ρίσκο δεν θα κάνω καθόλου μεταμόσχευση. Λέω να πάρω κανένα τόπικ να μου βγει και φτηνά! :)) παρεπιπτώντος η τιμή αφού επιτρέπεται να την πω ήταν 4,500
Δηλαδή φιλε δημήτρη έχεις κατι ας πούμε σαν τριχοφάγο....?
 

geroksouras

Active Member
dimitri,
ok δεν τρέχει και τίποτα.ίσως είναι καλύτερα έτσι.να το αφήσεις κάποιο καιρό να δείς πως
θα πάει και βλέπεισ πάλι.
μπορεί σε 2-3 χρόνια να έχει βγεί κάτι άλλο η να μπορέσεις να την κάνεις τελικά(και με
καλύτερους όρους και αποτέλεσμα)
κάθε εμπόδιο για καλό
Μπράβο στην εταιρεία που δεν προχώρησαν να αρπάξουν το χρήμα,αλλά κοιτάξανε πρώτα
τον ασθενή.
απλά ψάξτο λίγο να δείς που οφείλετε
 

Dimitris80

New Member
Ευχαριστώ φίλε boukla για τις συμβουλές για το τόπικ αλλά και τους υπόλοιπους. Πήγα και στον ειδικό δερματολόγο σήμερα, Το πρόβλημα είναι ότι έχω ουλωτική αλωπεκεία ληχείνα, η οποία δημιουργεί κάποια μικρά κενά σε ορισμένα σημεία, μια επιθετική επέμβαση , ακόμα και αν δεν έχει ουλή ενδέχεται να το ερεθίσει και να το ενεργοποιήσει και να γεμίσω με τέτοιου είδους κενά στο κεφάλι.
Ναι, πράγματι φέρθηκαν σωστά που με ενημέρωσαν και μου γύρισαν και τα χρήματα αμέσως.
Αυτό που θα κάνω είναι να το παρακολουθώ στο δερματολόγο, να κάνω μια μικρή αγωγή τώρα, και του χρόνου ίσως αν το φαινόμενο έχει σταθεροποιηθεί και ο δερματολόγος μου πει ότι δεν υπάρχει ρίσκο να κάνω μια όχι μεγάλης έκτασης μεταμόσχευση. Θα δούμε δεν με καίει κιόλας.
Γενικά βλέπωντας έξω ανθρώπους με τόσο σοβαρά προβλήματα υγείας ή και πάσης φύσης, εμείς πρέπει να θεωρούμε τους εαυτούς μας τυχερούς αν το πρόβλημα μας είναι η "ανδρογενετική αλωπεκεία"
 
Μπλουζα