Μεταμόσχευση στην Ελλάδα ή όχι;

Curup

New Member
Καλησπέρα σε όλους,
πριν μερικά χρόνια ρώτησα κάποιον για μεταμόσχευση μαλλιών εδώ στην Ελλάδα και μου σύστησε ενα γιατρό στον οποίο λέει έχουν κάνει όλοι της τηλεόρασης κτλ. Τον επισκέφθηκα στο ιατρείο, έδειξα το κεφάλι μου και αυτός μου έδειχνε κατι περιπτώσεις πριν και μετά σε φωτό, μου έκανε και μια γραμμή στο κεφάλι με ενα μαρκαδόρο και μου είπε και μια τιμή και τέλος. Δεν μου άρεσε ο τρόπος του και το άφησα. Τώρα που έγινα 40 το ξανασκέφτομαι αλλά να πω την αλήθεια φοβάμαι να πάω σε έλληνα γιατρό η ινστιτούτο. Άκουσα κάτι για κάποιον στη Τουρκία και για κάποιον στο Βέλγιο. Eσείς τι λέτε; ; Ισως κάποιοι έμπειροι εδώ θα μπορούσαν να βοηθήσουν. Οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν ευπρόσδεκτη!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Φιλε εγω θα σου ελεγα να δεις την περιπτωση της dhi απο Ελλαδα.Εξωτερικο θελει ψαξιμο κ περισσοτερο χρημα.
 

Δημητρης38

Active Member
Αδερφε η επεμβαση στην Ελλαδα ή στο εξωτερικο εχει πολλες παραμετρους που πρεπει να μελετησεις

Στην Ελλαδα η λογικη των κλινικων ειναι να τοποθετουν λιγα μοσχευματα και να επανερχεσαι συνεχως για διορθωτικες επεμβασεις (δεν ειναι απαραιτητα κακο)
Στον εξωτερικο με 2 επεμβασεις σου καθαριζουν ολη την δοτρια τοποθετωντας στην ληπτρια μεγαλο αριθμο μοσχευματων (δεν ειναι απαραιτητα καλο)
 

Curup

New Member
Παιδιά στην Ελλάδα φοβάμαι να πάω να κάνω κάτι, δεν ξέρω ακριβώς το λόγο αλλά δεν μου εμπνέουν εμπιστοσύνη. Δεν είμαι ειδικός στην μεταμόσχευση, τα πολύ βασικά ξέρω, αλλά δεν με πείθουν εδώ. Δεν έχω παράλογες απαιτήσεις να γίνω όπως όταν ήμουνα 25 αλλά μην πάω για μαλλί και βγω ..κουρούπα! Επίσης θα ήθελα να αποφύγω να κάνω συνέχεια τέτοια, εξ' άλλου είμαι 40 παρά κάτι, δεν με φαντάζομαι καθε λίγα χρόνια, όντας παπούς να κάνω μεταμοσχεύσεις. Επισκέφθηκα τη σελίδα του Β****GA και μια κλινική στην Κωνσταντινούπολη που είναι κάποιος Er*****an, παρατήρησα οτι σε αντίθεση με τους έλληνες εδώ που δείχνουν πριν και μετά, οτι περνάνε χτένα πάνω στο μαλλί και έχεις μια ιδέα για την πυκνότητα, ποιότητα κτλ. Χρησιμοποιώντας ο ίδιος προιόντα κάλυψης ξέρω πολύ καλά πως μπορεί να είναι και fake οι περιπτώσεις που δεν περνάει χτένα και δεν κανει κοντινά πλάνα.


Δημητρης38 είπε:
Αδερφε η επεμβαση στην Ελλαδα ή στο εξωτερικο εχει πολλες παραμετρους που πρεπει να μελετησεις

Στην Ελλαδα η λογικη των κλινικων ειναι να τοποθετουν λιγα μοσχευματα και να επανερχεσαι συνεχως για διορθωτικες επεμβασεις (δεν ειναι απαραιτητα κακο)
Στον εξωτερικο με 2 επεμβασεις σου καθαριζουν ολη την δοτρια τοποθετωντας στην ληπτρια μεγαλο αριθμο μοσχευματων (δεν ειναι απαραιτητα καλο)
Δημήτρη μπορείς να εξηγήσεις τι εννοείς; δεν έχω και πολύ ιδέα.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Πάντως τέτοιο γλύψιμο δεν έχω ξαναδεί. Αηδία.
ενας λογος που πλεον δεν μπαινω να πω την γνωμη οσο συχνα εμπαινα παλιοτερα στο site ειναι επειδη υπαρχουν πολλοι <εξυπνακηδες>.Ειναι κακο να λες την αποψη σου τελικα.Και αν την πεις κ ειναι διαφορετικη απο αυτη που πιστευει ο αλλος εισαι γλυφτης ψευτης κ δεν ξερω εγω τι αλλο.Δεν εχω να κρυψω αλλα ουτε εχω κ να κερδισω απο καποιον λεγοντας απλα την αποψη μου.Και το σημαντικοτερο....δεν εχω αναγκη κανεναν.Οποιος νομιζει οτι πηγαινοντας στον Καναδα στην Αυστραλια στο Βελγιο η οπου αλλου σκεφτει για να βαλει τριχες, εχει πιασει τον Παπα απο (ξερετε που)μπορει να παει.Σχολια σαν του φιλου που μιλαει για γλυφτες κτλ εγω δεν τα δεχομαι.Και καλο θα ειναι ατομα με μηδεν εμπειρια στον τομεα μεταμοσχευση να μην λενε οτι τους κατεβει.
 

gkast

Active Member
ενας λογος που πλεον δεν μπαινω να πω την γνωμη οσο συχνα εμπαινα παλιοτερα στο site ειναι επειδη υπαρχουν πολλοι <εξυπνακηδες>.Ειναι κακο να λες την αποψη σου τελικα.Και αν την πεις κ ειναι διαφορετικη απο αυτη που πιστευει ο αλλος εισαι γλυφτης ψευτης κ δεν ξερω εγω τι αλλο.Δεν εχω να κρυψω αλλα ουτε εχω κ να κερδισω απο καποιον λεγοντας απλα την αποψη μου.Και το σημαντικοτερο....δεν εχω αναγκη κανεναν.Οποιος νομιζει οτι πηγαινοντας στον Καναδα στην Αυστραλια στο Βελγιο η οπου αλλου σκεφτει για να βαλει τριχες, εχει πιασει τον Παπα απο (ξερετε που)μπορει να παει.Σχολια σαν του φιλου που μιλαει για γλυφτες κτλ εγω δεν τα δεχομαι.Και καλο θα ειναι ατομα με μηδεν εμπειρια στον τομεα μεταμοσχευση να μην λενε οτι τους κατεβει.
Θα συμφωνήσω μαζί σου .....δεν χρειάζονται τέτοιου είδους σχόλια....
 

poseidonas77

Well-Known Member
mike εχεις λαθος φιλε..πρεπει να μπαινεις να μας ενημερωνεις για την εξελιξη σου
και να προσφερεις και εσυ διοτι εχεις πλεον εμπειρια στις μμ και γενικα στην τριχοπτωση
ενοειται και οι υπολοιποι παλιοι πρεπει να μπαινουν και να βοηθανε εμας τους νεους
οπως κανει πχ ο τροφεας η ο καπα (παραδειγματα τυχαια)η ο γιαννης...
και να σου πω και κατι ρε φιλε..εμενα με ενδιαφερει η πορεια της d*i διοτι τα λεφτα για κυπρο
δεν προκειται να τα μαζεψω ποτε εκτος οτι για προσωπικους λογους ειναι αδυνατον να ταξιδεψω
με αεροπλανο...σιγουρα αμα ειχα τα φραγκα θα πηγαινα με καραβι κυπρο να ειχα το κεφαλακι μου ησυχο
και οχι να μπω εδω 2 και 3 φορες για μμ για να φτασω στο επιπεδο που θα ηθελα..
και το δικο σου αποτελεσμα ειναι καλο..οπως π.χ και του dim ....και ισως στο συντομο μελον να δουμε
και απο αυτους ενα σουπερ αποτελεσμα με μονο 1 μμ οπως βλεπουμε απο κυπρο με λογικο κοστος
με βαση τα δικα μας οικονομικα δεδομενα...
@καταλαβαινω πως νιωθεις διοτι και εμενα με βρισανε χωρις λογο αλλα δε πτοουμαι ουτε και μου ριχνουν
την ψυχολογια..το φορουμ το γουσταρω με τα μπουνια και θα μεινω να μαθω και ναπροσφερω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το φορουμ εχει εκατονταδες μελη αλλα μονο θεατες.
Καλο ειναι να ξεκινησουν και νεα μελη να μιλανε και να μην δειλιαζουν.
 

Bouklas

Well-Known Member
ενας λογος που πλεον δεν μπαινω να πω την γνωμη οσο συχνα εμπαινα παλιοτερα στο site ειναι επειδη υπαρχουν πολλοι <εξυπνακηδες>.Ειναι κακο να λες την αποψη σου τελικα.Και αν την πεις κ ειναι διαφορετικη απο αυτη που πιστευει ο αλλος εισαι γλυφτης ψευτης κ δεν ξερω εγω τι αλλο.Δεν εχω να κρυψω αλλα ουτε εχω κ να κερδισω απο καποιον λεγοντας απλα την αποψη μου.Και το σημαντικοτερο....δεν εχω αναγκη κανεναν.Οποιος νομιζει οτι πηγαινοντας στον Καναδα στην Αυστραλια στο Βελγιο η οπου αλλου σκεφτει για να βαλει τριχες, εχει πιασει τον Παπα απο (ξερετε που)μπορει να παει.Σχολια σαν του φιλου που μιλαει για γλυφτες κτλ εγω δεν τα δεχομαι.Και καλο θα ειναι ατομα με μηδεν εμπειρια στον τομεα μεταμοσχευση να μην λενε οτι τους κατεβει.

MIKE το να πεις την άποψη σου είναι σεβαστό, όταν όμως υποτιμάς την νοημοσύνη όσων διαβάζουν τότε μην ψάχνεις για αιτίες επιθέσεων. Ο άλλος ήταν Αμερική, έψαχνε να κάνει μεταμόσχευση και εσύ του πρότεινες να φύγει και να έρθει Ελλάδα! Το πιο τρελό και άκυρο μήνυμα που έχω διαβάσει στο forum!
Με τέτοια μηνύματα είναι σαφές πως δίνεις δικαιώματα για σχόλια του τύπου "πλασιές" "γλύφτης" και προσβάλεις την νοημοσύνη όλων όσων διαβάζουν στο forum. Εγώ εάν ήμουν διαχειριστής θα σε είχα διαγράψει από το forum και πιστεύω δεν θα διαφωνούσε κανεις.
 

Stripar

Established Member
Το φορουμ εχει εκατονταδες μελη αλλα μονο θεατες.
Καλο ειναι να ξεκινησουν και νεα μελη να μιλανε και να μην δειλιαζουν.

John όχι τα νέα μέλη δέν θα ξεκινήσουν να γράφουν , αλλά και τα παλιά θα σταματήσουν απο ένα σημείο και μετά!...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν θα σταματουσα για κανεναν να γραφω που θα με πηγαινε κοντρα εδω μεσα.
Δεν θα του κανα την χαρη.
Οχι οτι γραφω και τπτ σπουδαιο πλεον εδω μεσα αλλα οσο να νε μια μικρη βοηθεια μπορουμε να δωσουμε.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
MIKE το να πεις την άποψη σου είναι σεβαστό, όταν όμως υποτιμάς την νοημοσύνη όσων διαβάζουν τότε μην ψάχνεις για αιτίες επιθέσεων. Ο άλλος ήταν Αμερική, έψαχνε να κάνει μεταμόσχευση και εσύ του πρότεινες να φύγει και να έρθει Ελλάδα! Το πιο τρελό και άκυρο μήνυμα που έχω διαβάσει στο forum!
Με τέτοια μηνύματα είναι σαφές πως δίνεις δικαιώματα για σχόλια του τύπου "πλασιές" "γλύφτης" και προσβάλεις την νοημοσύνη όλων όσων διαβάζουν στο forum. Εγώ εάν ήμουν διαχειριστής θα σε είχα διαγράψει από το forum και πιστεύω δεν θα διαφωνούσε κανεις.
φιλε Boukla η αληθεια ειναι οτι εισαι απο απο τα ατομα που σεβομουν για τις αποψεις σου σε αυτο το site αλλα απο σημερα με βαση αυτο που γραφεις,οτι θα με διεγραφες αν ησουν διαχειριστης, απο εμενα παιρνεις κιτρινη καρτα.Για το μηνυμα το οποιο λετε οτι εψαχνε ο φιλος Αμερικη κ εγω τον προετρεπα να ερθει Ελλαδα ισως να εχετε κ δικιο αλλα ειναι καθαρα απο χαζομαρα δικη μου.Απο εδω κ στο εξης πραγματικα δεν με ενδιαφερει τι θα κανει ο καθενας κ που θα κανει μμ αν θα κανει.Περα απο το δικο μου νημα δεν θα εχω λογο σε κανενος το νημα ουτε θα προτρεπω κανεναν να κανει το οτιδηποτε.Τελος θα σου πω 2 πραγματα για να ξερεις.Με την dhi ουτε που θυμαμαι ποσους μηνες εχω να μιλησω κ ειναι κ γαιδουρια μου που δεν εχω μπορεσει να παω απο εκει για να δουν την εξελιξη μου.Οσο για την διαγραφη που ειπες κτλ θα ξαναπω αλλη μια φορα οτι καποια ατομα ακομα κ moderators πιο παλιοι αλλα κ καποιοι ενεργοι με ψιλογνωριζουν κ αν ηξεραν οτι λεω λαλακιες θα με ειχαν ηδη διαγραψει.
 

Bouklas

Well-Known Member
φιλε Boukla η αληθεια ειναι οτι εισαι απο απο τα ατομα που σεβομουν για τις αποψεις σου σε αυτο το site αλλα απο σημερα με βαση αυτο που γραφεις,οτι θα με διεγραφες αν ησουν διαχειριστης, απο εμενα παιρνεις κιτρινη καρτα.Για το μηνυμα το οποιο λετε οτι εψαχνε ο φιλος Αμερικη κ εγω τον προετρεπα να ερθει Ελλαδα ισως να εχετε κ δικιο αλλα ειναι καθαρα απο χαζομαρα δικη μου.Απο εδω κ στο εξης πραγματικα δεν με ενδιαφερει τι θα κανει ο καθενας κ που θα κανει μμ αν θα κανει.Περα απο το δικο μου νημα δεν θα εχω λογο σε κανενος το νημα ουτε θα προτρεπω κανεναν να κανει το οτιδηποτε.Τελος θα σου πω 2 πραγματα για να ξερεις.Με την dhi ουτε που θυμαμαι ποσους μηνες εχω να μιλησω κ ειναι κ γαιδουρια μου που δεν εχω μπορεσει να παω απο εκει για να δουν την εξελιξη μου.Οσο για την διαγραφη που ειπες κτλ θα ξαναπω αλλη μια φορα οτι καποια ατομα ακομα κ moderators πιο παλιοι αλλα κ καποιοι ενεργοι με ψιλογνωριζουν κ αν ηξεραν οτι λεω λαλακιες θα με ειχαν ηδη διαγραψει.

Θα σε διέγραφα φιλε γιατί βάση της στοιχειώδους λογικής προέτρεψες κάποιον που ενώ ήταν έτοιμος να αγοράσει BMW του λες να πάρει το Φιατάκι γιατί είναι πιο φτηνό και καίει λιγότερο. Τέτοιες απόψεις πρώτα από όλα κάνουν κακό στον ίδιο σου τον εαυτό και είναι απόλυτος φυσιολογικό να νομίζουν κάποιοι ότι κάτι δεν πάει καλά με σένα.

Δεκτη η κίτρινη κάρτα, η κόκκινη και ότι άλλο θες, όμως να θυμάσαι ότι στα είπε κάποιος που δεν τα παίρνει από κανέναν και κράζει οτιδήποτε έχει σχέση με το ψέμμα και τα ύπουλα συμφέροντα, έχει διαφορα. Εάν η δήλωση σου ήταν λόγο χαζομάρας (όπως έγραψες) τότε ok περνω πίσω ότι άσχημο σου έχω καταλογίσει σε όλα τα θέματα και από εδώ και στο εξής δεν θα έχω/έχεις κανένα πρόβλημα.
 
Μπλουζα