Μεταμόσχευση σε συγκεκριμένη εταιρία, παρακαλώ τη συμ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

ntinos04

Member
Γεια σας,
Ονομάζομαι Κωνσταντίνος και εδώ και αρκετό καιρό έχω πρόβλημα όπως και οι περισσότεροι με το τριχωτό της κεφαλής μου. Το πρόβλημα δεν είναι μεγάλο περιορίζεται στην μπροστινή όψη του κεφαλιού όπου αρχίζει να αραιώνει ώστε να είναι αρκετά ορατό. Για να μπω στο ψητό:
Έκανα επίσκεψη στην D*I όπου μου πρότειναν μεταμόσχευση. Αυτό που είπαν είναι ότι η μεταμόσχευση θα είναι περίπου όσο η χούφτα της παλάμης (δε μου αναφέρθηκε αριθμός τριχοθυλακίων), θα διαρκέσει περίπου στης επτά ώρες και το κόστος κανονικά είναι στα 7.000, λόγο προσφορών όμως θα το ρίξουν στα 3.900. Τα αποτελέσματα θα είναι και καλά από τα καλύτερα.
Τα χρήματα υπάρχουνε (κουτσά στραβά θα τα βγάλω πέρα). Η ερώτηση μου: 1ον αν η D*I είναι αξιόπιστη στις μεταμοσχεύσεις ή αν λειτουργεί όπως όλες οι άλλες ελληνικές του τύπου φέρε χρήμα θύμα και 2ον αν η τιμή είναι λογική; Εσείς που είστε πιο ψαγμένη με το θέμα αξίζει να το κάνω εκεί; Δε θέλω να βγω εξωτερικό κτλπ και γι αυτούς άκουσα σχετικά καλά λόγια. Θέλω τα φώτα σας.
Γνωρίζω ότι ίσως έχει γραφθεί θέμα για το συγκεκριμένο θέμα και τη συγκεκριμένη εταιρία, είμαι όμως τόσο πρόθυμος να το κάνω που βλέπω μόνο ότι θέλω.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλες τις απαντήσεις, θα με βοηθούσατε πολύ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ntinos04

Member
Απ: Μεταμόσχευση σε συγκεκριμένη εταιρία, παρακαλώ τη

it03136 είπε:
Γεια σας,
Ονομάζομαι Κωνσταντίνος και εδώ και αρκετό καιρό έχω πρόβλημα όπως και οι περισσότεροι με το τριχωτό της κεφαλής μου. Το πρόβλημα δεν είναι μεγάλο περιορίζεται στην μπροστινή όψη του κεφαλιού όπου αρχίζει να αραιώνει ώστε να είναι αρκετά ορατό. Για να μπω στο ψητό:
Έκανα επίσκεψη στην D*I όπου μου πρότειναν μεταμόσχευση. Αυτό που είπαν είναι ότι η μεταμόσχευση θα είναι περίπου όσο η χούφτα της παλάμης (δε μου αναφέρθηκε αριθμός τριχοθυλακίων), θα διαρκέσει περίπου στης επτά ώρες και το κόστος κανονικά είναι στα 7.000, λόγο προσφορών όμως θα το ρίξουν στα 3.900. Τα αποτελέσματα θα είναι και καλά από τα καλύτερα.
Τα χρήματα υπάρχουνε (κουτσά στραβά θα τα βγάλω πέρα). Η ερώτηση μου: 1ον αν η D*I είναι αξιόπιστη στις μεταμοσχεύσεις ή αν λειτουργεί όπως όλες οι άλλες ελληνικές του τύπου φέρε χρήμα θύμα και 2ον αν η τιμή είναι λογική; Εσείς που είστε πιο ψαγμένη με το θέμα αξίζει να το κάνω εκεί; Δε θέλω να βγω εξωτερικό κτλπ και γι αυτούς άκουσα σχετικά καλά λόγια. Θέλω τα φώτα σας.
Γνωρίζω ότι ίσως έχει γραφθεί θέμα για το συγκεκριμένο θέμα και τη συγκεκριμένη εταιρία, είμαι όμως τόσο πρόθυμος να το κάνω που βλέπω μόνο ότι θέλω.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλες τις απαντήσεις, θα με βοηθούσατε πολύ
Ξέχασα επί σεις να αναφέρω ότι η επέμβαση θα γίνει όχι με λωρίδα αλλά με τη νέα μέθοδο που βγάζουν τις τρίχες και τις προσθέτουν μπροστά
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμόσχευση σε συγκεκριμένη εταιρία, παρακαλώ τη

it03136 είπε:
Γεια σας,
Ονομάζομαι Κωνσταντίνος και εδώ και αρκετό καιρό έχω πρόβλημα όπως και οι περισσότεροι με το τριχωτό της κεφαλής μου. Το πρόβλημα δεν είναι μεγάλο περιορίζεται στην μπροστινή όψη του κεφαλιού όπου αρχίζει να αραιώνει ώστε να είναι αρκετά ορατό. Για να μπω στο ψητό:
Έκανα επίσκεψη στην D*I όπου μου πρότειναν μεταμόσχευση. Αυτό που είπαν είναι ότι η μεταμόσχευση θα είναι περίπου όσο η χούφτα της παλάμης (δε μου αναφέρθηκε αριθμός τριχοθυλακίων), θα διαρκέσει περίπου στης επτά ώρες και το κόστος κανονικά είναι στα 7.000, λόγο προσφορών όμως θα το ρίξουν στα 3.900. Τα αποτελέσματα θα είναι και καλά από τα καλύτερα.
Τα χρήματα υπάρχουνε (κουτσά στραβά θα τα βγάλω πέρα). Η ερώτηση μου: 1ον αν η D*I είναι αξιόπιστη στις μεταμοσχεύσεις ή αν λειτουργεί όπως όλες οι άλλες ελληνικές του τύπου φέρε χρήμα θύμα και 2ον αν η τιμή είναι λογική; Εσείς που είστε πιο ψαγμένη με το θέμα αξίζει να το κάνω εκεί; Δε θέλω να βγω εξωτερικό κτλπ και γι αυτούς άκουσα σχετικά καλά λόγια. Θέλω τα φώτα σας.
Γνωρίζω ότι ίσως έχει γραφθεί θέμα για το συγκεκριμένο θέμα και τη συγκεκριμένη εταιρία, είμαι όμως τόσο πρόθυμος να το κάνω που βλέπω μόνο ότι θέλω.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλες τις απαντήσεις, θα με βοηθούσατε πολύ
εμεινα αρκετα απογοιτευμενος απο την συγκεκριμενη εταιρεια,μακρια! ;)
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση σε συγκεκριμένη εταιρία, παρακαλώ τη

Φιλαρακι καλωσορισες στον μαγικο κοσμο του hairloss.κανε εναν κοπο και ριξε μια ματια στο σαιτ και θα δεις πως θα σου λυθουν οι αποριες.καθε εβδομαδα λεμε τα ιδια και τα ιδια...ειναι ενα θεμα που εχει ειπωθει παρα μα παρα πολλες φορες και για αυτην την κλινικη και γενικοτερα..απλα κανε ενα search...προσωπικη μου γνωμη ειναι ΜΑΚΡΙΑ...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμόσχευση σε συγκεκριμένη εταιρία, παρακαλώ τη

Hairlosscursed είπε:
Φιλαρακι καλωσορισες στον μαγικο κοσμο του hairloss.κανε εναν κοπο και ριξε μια ματια στο σαιτ και θα δεις πως θα σου λυθουν οι αποριες.καθε εβδομαδα λεμε τα ιδια και τα ιδια...ειναι ενα θεμα που εχει ειπωθει παρα μα παρα πολλες φορες και για αυτην την κλινικη και γενικοτερα..απλα κανε ενα search...προσωπικη μου γνωμη ειναι ΜΑΚΡΙΑ...
και δικη μου!+1
 

ntinos04

Member
Απ: Μεταμόσχευση σε συγκεκριμένη εταιρία, παρακαλώ τη

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, όσο για την έρευνα έχεις δίκιο θα τα κοιτάξω με την ησυχία μου αυτό που ήθελα να ακούσω/ διαβάσω ήταν το μακριά που γράψατε.
Ένα τελευταίο... για τη Τουρκία που γράφει κάποιοι χρήστες... συμφέρει από θέμα τιμής; είναι αξιόπιστοι; Να υποθέσω περισσότερο τουλάχιστον από τους δικούς μας εδώ...
 

tatini

New Member
Απ: Μεταμόσχευση σε συγκεκριμένη εταιρία, παρακαλώ τη

Πρόχειρη δουλειά, πολύ πρόχειρη. Και πόσες ώρες θα κρατήσει η επέμβαση, 7; Χαχαχα... Αν δεν βαρεθούν οι "γιατροί" και δεν σε αφήσουν στη μέση (αν κι εφόσον αποφασίσεις να πας στην εν λόγω εταιρία) τυχερός θα είσαι. Εγώ υποτίθεται θα έβαζα 2300 τρίχες και στις 1700 αποφάσισαν ότι ο οργανισμός μου δεν μπορούσε να δεχτεί παραπάνω αναισθησία και με άφησαν στη μέση. ΣΤΗ ΜΕΣΗ, κανονικά. Αν αυτό σου κάνει υπεύθυνη και σοβαρή αντιμετώπιση από κλινική μαλλιών, να πας. Όσο για το αποτέλεσμα; Φτωχό. Άποψή μου: ΜΑΚΡΙΑ.
 

Vangelis Vagos

New Member
Απ: Μεταμόσχευση σε συγκεκριμένη εταιρία, παρακαλώ τη

οτι κ αν κάνεις μακρυά απο Ελλάδα!! κάνε την έρευνά σου με την ησυχία σου. υπάρχει κ στην Κύπρο αρκετά αξιόπιστη εταιρία η HDC. Ψάξε όμως πρώτα. θέλει ΨΑΞΙΜΟ. ΣΤΗΝ Ελλάδα γεμίσαμε απατεώνες...
 

ntinos04

Member
Απ: Μεταμόσχευση σε συγκεκριμένη εταιρία, παρακαλώ τη

Πω παιδιά με φοβίσατε τώρα αλλά καλύτερα έτσι... Tatini σου έκατσε τέτοια περίπτωση ρε φίλε? μαμισετα... Εμένα δε μου έκαναν την καλύτερη εντύπωση γιατί δε μου είπανε πόσα συγκεκριμένα τριχοθυλάκια θα χρειαστώ παρά μόνο αναφέρθηκαν σε μία χούφτα και μετά και η ξαφνική έκπτωση απο 7.000 στα 3.900, χμ.... :chinscratch
Παντός με βάλατε σε αρκετή σκέψη κόβοντας μου τα φτερά (για καλό), βρίσκομαι σε κλίμακα northwood 3, ηλικία 26, οπότε ξεφυλλίζοντας όλο το φόρουμ αποφάσισα να αρχίζω με την big (magic 8) ) 3 και να προχωρήσω σε μεταμόσχευση εφόσον δε δω αποτελέσματα. Ευχαριστώ και πάλι όλους για τις συμβουλές σας κ το που μου ανοίξατε τα μάτια γιατί ήμουν έτοιμος να πέσω στα σιρόπια που μου πλασάρανε.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμόσχευση σε συγκεκριμένη εταιρία, παρακαλώ τη

αποφάσισα να αρχίζω με την big (magic 8) ) 3 και να προχωρήσω σε μεταμόσχευση εφόσον δε δω αποτελέσματα. Ευχαριστώ και πάλι όλους για τις συμβουλές σας κ το που μου ανοίξατε τα μάτια γιατί ήμουν έτοιμος να πέσω στα σιρόπια που μου πλασάρανε.
[/quote]
ετσι ακριβως! ;)
 

gelisva

New Member
Απ: Μεταμόσχευση σε συγκεκριμένη εταιρία, παρακαλώ τη

φιλε δωσε κανα φραγκο απο αυτα που εχεις μαζεψει σε κανα καλοπαιδο και παμε να τα σπασουμε ολα ερχομαι και εγω αν θες..πουλανε τσατσαρες που βγαζουν λειζερ στυλ τζενται..οι αλητες!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμόσχευση σε συγκεκριμένη εταιρία, παρακαλώ τη

πουλανε τσατσαρες που βγαζουν λειζερ στυλ τζενται..οι αλητες!!
[/quote]
:D :D :D μια τσατσαρα τζενται,πουλισαν σε μια μελατισα που ηταν πριν απο μενα :D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμόσχευση σε συγκεκριμένη εταιρία, παρακαλώ τη

η τσατσαρα τζενται 600 ευρο!! :mad:
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Μεταμόσχευση σε συγκεκριμένη εταιρία, παρακαλώ τη

gelisva είπε:
φιλε δωσε κανα φραγκο απο αυτα που εχεις μαζεψει σε κανα καλοπαιδο και παμε να τα σπασουμε ολα ερχομαι και εγω αν θες..πουλανε τσατσαρες που βγαζουν λειζερ στυλ τζενται..οι αλητες!!

Ετσι λεμε,γ@μι&λα ολα στην D%$ :knup: :hdanc: :spank :speare: :11m:
 

tatini

New Member
Απ: Μεταμόσχευση σε συγκεκριμένη εταιρία, παρακαλώ τη

Τραγικό, έτσι; Στην ουσία ήθελαν να καβατζώσουν το χρήμα εκ των προτέρων... Σου λέει, ποιος μαλάκας θα μπει ξανά στην ίδια διαδικασία για 600 τρίχες; Σε κάνα χρόνο θα μας έρθει πάλι το θύμα για να κλείσουμε κάνα 1000άρι τρίχες επιπλέον + τις 600 που του χρωστάμε. Με έναν σμπάρο, δυο επεμβάσεις.

Οι εταιρίες μεταμόσχευσης στην Ελλάδα θα έχουν την ίδια τύχη με τα άλλοτε ινστιτούτα αδυνατίσματος τύπου ΦΡΙΝΟΥ που ο μόνος τους στόχος ήταν η οικονομική αφαίμαξη του θύματος και φυσικά από αποτελέσματα άντε γεια. Θέμα χρόνου είναι να κλείσουν.
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Μεταμόσχευση σε συγκεκριμένη εταιρία, παρακαλώ τη

Οι εταιρίες μεταμόσχευσης στην Ελλάδα θα έχουν την ίδια τύχη με τα άλλοτε ινστιτούτα αδυνατίσματος τύπου ΦΡΙΝΟΥ που ο μόνος τους στόχος ήταν η οικονομική αφαίμαξη του θύματος και φυσικά από αποτελέσματα άντε γεια. Θέμα χρόνου είναι να κλείσουν.
[/quote]

Να φυγουν τα ορνια :4m: :4m: :4m: :4m: :4m: :4m: :4m:

Εχουνε και εκπτωσεις λογω κρισης :badw:

Θελετε να βγαλετε λεφτα?Θελετε να προσφερετε στην κοινωνια?

Κλειστε τα και ανοιξτε σουβλατζιδικα ανοιξτε πιτσαριες ανοιξτε κωλομπαρα

ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΕΝΑ ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΚΩΛΟΜΠΑΡΟ :bravo:

αν και δυστυχως πιστευω οτι αυτη η ωρα θα αργησει....
 

ntinos04

Member
Απ: Μεταμόσχευση σε συγκεκριμένη εταιρία, παρακαλώ τη

Χαχαχα καλά τα λέτε μου θυμίσατε εκείνο το τραγουδάκι "η μαγική τσατσάρα των ιμίζ" :D
Ναι και το αστείο πιο είναι εκτός της έκπτωσης που σαν καλή εθελοντές θα κάνανε εγώ ο μ***κας ήμουν έτοιμος να τους πιστέψω κιόλας. Το θέμα δεν είναι μόνο τα λεφτά που θα δώσεις αλλά κυρίως η απογοήτευση μετά, πιστεύω μαμιέσαι πιο πολύ ψυχολογικά μετά από οτι ήδη είσαι τώρα.
Να στε καλά ρε παιδιά που είστε κ εσείς εδώ να τα χώνεται λίγο όπως πρέπει :grandpa: και μαθαίνουμε κ εμείς :worshipper με τι απατεώνες έχουμε να κάνουμε furious3
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα