Μεταμόσχευση μαλλιών, αποτέλεσμα μετά από 1 χρόνο.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ioann_Iosif

New Member
Εσύ που την έκανες τη μεταμόσχευση? Θεσσαλονίκη?
Kαλησπερα φιλε μου,καλωσηρθες στο φορουμ.
Σε ποια κλινικη/γιατρο εκανες την μεταμοσχευση;Απο τις φωτογραφιες που ανεβασες φαινεται να εχει γινει εξαιρετικη δουλεια,θα ηθελα αν μπορεις να ανεβασεις και αλλες φωτογραφιες ,πλαγια,δοτρια και crown πριν και μετα αν εχεις για να εχουμε καλυτερη εικονα του αποτελεσματος και του πως ησουν πριν την μμ.Αναφερεις πως μπηκαν 3700 grafts ,πως εγινε η κατανομη ;Ολα μπροστα η και στις πισω ζωνες mid crown;
Ευχαριστουμε για την παρουσιαση.


Καλησπέρα, η κλινική λεγόταν Starks, ο γιατρός λέγεται Άγγελος Κεραμιδάς, όμως δε γνωρίζω αν εξακολουθεί να πηγαίνει εκεί ή συνεργάζεται και με άλλες κλινικές. Η κατανομή έγινε στις πίσω ζώνες, στους κροτάφους και λίγα στο mid crown.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλησπέρα, η κλινική λεγόταν Starks, ο γιατρός λέγεται Άγγελος Κεραμιδάς, όμως δε γνωρίζω αν εξακολουθεί να πηγαίνει εκεί ή συνεργάζεται και με άλλες κλινικές. Η κατανομή έγινε στις πίσω ζώνες, στους κροτάφους και λίγα στο mid crown.
@vlafo @Giorgos-3
Εχετε καποια εικονα για τον συγκεκριμενο γιατρο ;
Με την κλινικη του Σταμπου τι σχεση μπορει να εχει.
Αναμενουμε φωτογραφικο υλικο @Ioann_Iosif,δες αντιστοιχα νηματα μεταμοσχευσεων να παρεις μια ιδεα πως παρουσιαζεται μια μεταμοσχευση.Η δικη σου δυστηχως ειναι ελλιπης μεχρι στιγμης.
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν τον ξέρω η αλήθεια είναι έβλεπα έναν άλλον γιατρό εκεί,δεν ξέρω αν ήταν γιατρός βέβαια,αλλά η κλινική είχε 2 session room.
Δεν το ρώτησα αυτό να σου πω την αλήθεια.
 

Georgie

Well-Known Member
Ωραια
Κανε εάν θέλεις αυτο που σου ζήτησε ο @Nik.Mos με τις φωτογραφίες
Εάν εχω πέσει έξω
Ειλικρινά θα ζητήσω συγγνώμη ταπεινά και απο εσένα και απο τη κοινότητα
 

Ioann_Iosif

New Member
@vlafo @Giorgos-3
Εχετε καποια εικονα για τον συγκεκριμενο γιατρο ;
Με την κλινικη του Σταμπου τι σχεση μπορει να εχει.
Αναμενουμε φωτογραφικο υλικο @Ioann_Iosif,δες αντιστοιχα νηματα μεταμοσχευσεων να παρεις μια ιδεα πως παρουσιαζεται μια μεταμοσχευση.Η δικη σου δυστηχως ειναι ελλιπης μεχρι στιγμης.

Επισυνάπτω από την ημέρα της μεταμόσχευσης και έπειτα.
 

Συνημμένα

  • foto1.jpg
    foto1.jpg
    331.5 KB · Προβολές: 184
  • foto2.jpg
    foto2.jpg
    542.5 KB · Προβολές: 180
  • foto3.jpg
    foto3.jpg
    269.2 KB · Προβολές: 163
  • foto4.jpg
    foto4.jpg
    605.3 KB · Προβολές: 170
  • foto5.jpg
    foto5.jpg
    325.6 KB · Προβολές: 179

Nik.Mos

Well-Known Member
Εχεις την foto1 της δοτριας πριν την μεταμοσχευση ;
Σιγουρα χρειαζομαστε και το τελικο αποτελεσμα σε φωτογραφιες ,οσες περισσοτερες μπορεις,παλι πανοραμικες ,δοτρια και crown.
Φαινεται πασχεις απο διαχυτη αλωπεκια,δεν εχεις ακολουθησει καποια θεραπεια στην περιοδο της μμ η και μετα;Επισης οσον αφορα τον γιατρο,γιατι δεν ζητησες τον Τυρκαλα που ειναι και το γνωστο ονομα της κλινικης;
 

Ioann_Iosif

New Member
Εχεις την foto1 της δοτριας πριν την μεταμοσχευση ;
Σιγουρα χρειαζομαστε και το τελικο αποτελεσμα σε φωτογραφιες ,οσες περισσοτερες μπορεις,παλι πανοραμικες ,δοτρια και crown.
Φαινεται πασχεις απο διαχυτη αλωπεκια,δεν εχεις ακολουθησει καποια θεραπεια στην περιοδο της μμ η και μετα;Επισης οσον αφορα τον γιατρο,γιατι δεν ζητησες τον Τυρκαλα που ειναι και το γνωστο ονομα της κλινικης;


Νομίζω πως περισσότερες foto θα έχει ο γιατρός, οπότε και θα του ζητήσω. Ακολουθώ θεραπεία με μινοξιδίλη και έχω κάνει κάποιες συνεδρίες PRP. Δε γνώριζα καν την κλινική, δεν πήγα πρώτα εκεί να ρωτήσω. Έκανα ραντεβού με τον γιατρό από σύσταση, όπως αναφέρω και στο αρχικό post, και μετά στη συγκεκριμένη κλινική έγινε απλά η επέμβαση.
 

petrospap

Active Member
βγαλε λιγο μια φωτο να δουμε την δοτρια σου στην τωρινη κατασταση.
Ειτε σου την γαζωσε ο γιατρος ειτε εχεις οντως διαχυτη
 

Ioann_Iosif

New Member
βγαλε λιγο μια φωτο να δουμε την δοτρια σου στην τωρινη κατασταση.
Ειτε σου την γαζωσε ο γιατρος ειτε εχεις οντως διαχυτη


Στην πίσω περιοχή είχα το μεγαλύτερο πρόβλημα, και από εκεί ήταν που ξεκίνησα να χάνω μαλλιά.
 

Συνημμένα

  • Σημερινή φώτο..jpg
    Σημερινή φώτο..jpg
    127.3 KB · Προβολές: 212

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

petrospap

Active Member
στην φωτο της δοτριας σου προτελευταια φαινοταν οντως ασχημα και για αυτο εμοιαζε με διαχυτη. Οπως εισαι τωρα φαινεται μια χαρα
 

Giorgos-3

Well-Known Member
@vlafo @Giorgos-3
Εχετε καποια εικονα για τον συγκεκριμενο γιατρο ;
Με την κλινικη του Σταμπου τι σχεση μπορει να εχει.
Αναμενουμε φωτογραφικο υλικο @Ioann_Iosif,δες αντιστοιχα νηματα μεταμοσχευσεων να παρεις μια ιδεα πως παρουσιαζεται μια μεταμοσχευση.Η δικη σου δυστηχως ειναι ελλιπης μεχρι στιγμης.
Όταν είχα κάνει 3ημερη έφερνε ο Σωτήρης έναν μαζί του που τον εκπαίδευε....το κεφάλι μου δεν το άκουμπησε βέβαια απλά τον κάλεσε να παρακολουθήσει γιατί θεωρούσε ότι έπρεπε να δει την δυσκολία μιας εξαγωγής όπως στην περίπτωση μου ....δεν θυμάμαι καν το όνομα του όμως ....δεν ξέρω να σου πω
 

piros75

Well-Known Member
Όταν είχα κάνει 3ημερη έφερνε ο Σωτήρης έναν μαζί του που τον εκπαίδευε....το κεφάλι μου δεν το άκουμπησε βέβαια απλά τον κάλεσε να παρακολουθήσει γιατί θεωρούσε ότι έπρεπε να δει την δυσκολία μιας εξαγωγής όπως στην περίπτωση μου ....δεν θυμάμαι καν το όνομα του όμως ....δεν ξέρω να σου πω

Αυτή η Starks ξεκίνησε και εκπαιδεύει γιατρούς απ' ότι φαίνεται. Θέλει λίγη προσοχή να μην πέσεις στα χέρια του εκπαιδευόμενου και απ' ότι βλέπω και ο Κεραμιδάς μάλλον εκπαιδευόμενος είναι. Δεν ξέρω αν έκανε σε Ελβετία και Γερμανία ο Κεραμιδάς, πάντως στο Instagram μου φαίνεται πιτσιρικάς (Μύκονο και τέτοια) ίσως να μην έχει πάρει καν ειδικότητα ακόμα μιας και φαίνεται ηλικιακά πολύ μικρός. Η πρώτη του φωτογραφία από μεταμόσχευση αναρτήθηκε τον Αύγουστο του 19, άρα μάλλον έχει 1,5 χρόνο εμπειρία, πιθανά μαζί με την εκπαίδευση. Έχει όμως ωραίο βίντεο με ακούρευτη σε γυναίκα, το οποίο είναι ενθαρυντικό. Σε κάθε περίπτωση θα ήμουν αρκετά προσεχτικός μέχρι να αποδειχθεί η ικανότητά του ως "μεταμοσχευτής"...
 

Ioann_Iosif

New Member
Αυτή η Starks ξεκίνησε και εκπαιδεύει γιατρούς απ' ότι φαίνεται. Θέλει λίγη προσοχή να μην πέσεις στα χέρια του εκπαιδευόμενου και απ' ότι βλέπω και ο Κεραμιδάς μάλλον εκπαιδευόμενος είναι. Δεν ξέρω αν έκανε σε Ελβετία και Γερμανία ο Κεραμιδάς, πάντως στο Instagram μου φαίνεται πιτσιρικάς (Μύκονο και τέτοια) ίσως να μην έχει πάρει καν ειδικότητα ακόμα μιας και φαίνεται ηλικιακά πολύ μικρός. Η πρώτη του φωτογραφία από μεταμόσχευση αναρτήθηκε τον Αύγουστο του 19, άρα μάλλον έχει 1,5 χρόνο εμπειρία, πιθανά μαζί με την εκπαίδευση. Έχει όμως ωραίο βίντεο με ακούρευτη σε γυναίκα, το οποίο είναι ενθαρυντικό. Σε κάθε περίπτωση θα ήμουν αρκετά προσεχτικός μέχρι να αποδειχθεί η ικανότητά του ως "μεταμοσχευτής"...


Δε ξέρω αν εκπαιδεύτηκε εκεί, νομίζω πως απλά πήγαινε κάποια περιστατικά του. Από τότε που μιλήσαμε μου ειχε πει ότι κάνει περιστατικά σε αυτές τις περιοχές που ανέφερα. Όσον αφορά το ακούρευτο έχω να πω πως, είχα στο μυαλό μου να το κάνω, αλλά μετά από συζήτηση με το γιατρό, κατάλαβα πως ίσως δυσκόλευα λίγο τη διαδικασία. Όχι για το τελικό αποτέλεσμα, αλλά περισσότερο για τη χρονική διάρκεια της επέμβασης. Επίσης επειδή κατάφερα να έχω 12 μέρες άδειας εκείνη την περίοδο δε με πείραξε οπτικά, γιατί σκεφτόμουν και το τελείως κουρεμένο για τις πρώτες μέρες.
 

Ioann_Iosif

New Member
Όπως σας είχα πει, μίλησα με το γιατρό και μου έστειλε κάποιες ακόμα φώτο με πριν και μετά. Επιπλέον έμαθα ότι μένει Γερμανία με την γυναίκα του, επίσης δερματολόγο και πηγαίνει στις περιοχές που αναφέρθηκαν και φυσικά Ελλάδα.

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να πω πως δεν περίμενα αυτόν τον αρνητισμό και σε κάποιες περιπτώσεις επιθετικό ύφος στα σχόλια χωρίς πραγματικό λόγο. Εγώ να παραθέσω την εμπειρία μου ήθελα. Εξάλλου είμαι ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα και αν βοηθούσα κάποιον πιστεύω θα ήταν θετικό και καλό για όλο το forum. Τώρα το τι σκέφτεται ο καθένας δεν το γνωρίζω.

Η μία φώτο είναι με το μαλλί που πήγα και η άλλη όταν μου τα ξύρισαν για να ξεκινήσουμε. Όπως είχα προαναφέρει, είχα σκεφτεί για ακούρευτο στην αρχή.
 

Συνημμένα

  • IMG-c22fbac3e9adf09ccfa2ce11799de81e-V.jpg
    IMG-c22fbac3e9adf09ccfa2ce11799de81e-V.jpg
    238.9 KB · Προβολές: 177
  • IMG-abd4607210a80d3b46ec4fa4f9b9c0a7-V.jpg
    IMG-abd4607210a80d3b46ec4fa4f9b9c0a7-V.jpg
    163 KB · Προβολές: 175
  • IMG-43475777067bb76104219efb47aa626f-V.jpg
    IMG-43475777067bb76104219efb47aa626f-V.jpg
    230.3 KB · Προβολές: 152

salis2

Member
Ελα παιδες, μπαμ κανει οτι ειναι για να προωθησει τον γιατρο σε οποιον του στειλει προσωπικο μηνυμα. Νεο account πρωτο ποστ ολη η μεταμοσχευση με μια φωτο before after. Επισης μετα το πρωτο δεκαημερο κανεις δεν καταλαβαινε λεει οτι ειχε γινει επεμβαση. Δεν εχω δει ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ανθρωπο που να μην εχει κοκκινιλες πρωτο δεκαημερο. Επισης καλα θα ηταν να μη γραφεις ψεμματα φιλε μου γιατι ειναι πολυ απλο με ενα google search την φωτο να βρουμε τον γιατρο που σου την εκανε ο οποιος ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΟΥΤΕ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΕΛΒΕΤΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ. Ειναι πλαστικος χειρουργος στη Θεσσαλονικη που αναλαμβανει απο αυξητικη στηθους και λιποαναροφηση μεχρι μεταμοσχευση μαλλιων. Απ'ολα εχει το καταστημα. Οποιος θελει να ψαξει λεγεται Μιχαηλ Σταμπος και στην ιστοσελιδα του στο μερος της μεταμοσχευσης μαλλιων ( γιατι ειπαμε το μαγαζι εχει απ'ολα) εχει 6 μονο αποτελεσματα χωρις να ανεφερει ουτε grafts ουτε τπτ μονο μια φωτο before-after και τα οποια ειναι φτωχα.
είσαι φοβερος
 
Μπλουζα