Μεταμόσχευση... είναι αποτελεσματική?

Κύριοι καλησπέρα έχω χάσει το 50% των μαλλιών μου από το πάνω μέρος του κεφαλιού και ο δερματολόγος μου πρότεινε μεταμόσχευση. Είναι αποτελεσματική μέθοδος;;; η θα πέσουν με τον καιρό και αυτά που θα μεταμοσχεύσω;;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Κύριοι καλησπέρα έχω χάσει το 50% των μαλλιών μου από το πάνω μέρος του κεφαλιού και ο δερματολόγος μου πρότεινε μεταμόσχευση. Είναι αποτελεσματική μέθοδος;;; η θα πέσουν με τον καιρό και αυτά που θα μεταμοσχεύσω;;;
Φιλε μου, τι περιμενεις να σου απαντησουμε;

Ενα ΝΑΙ ή ενα ΟΧΙ;

Ειναι σαν να περιμενεις να σου απαντησουμε μονολεκτικα στην ερωτηση....υπαρχει θεος ή δεν υπαρχει;

Η μεταμοσχευση μαλλιων δεν ειναι μια τοσο απλη υποθεση, οπως νομιζεις.

Ανοιξες ενα νεο νημα, χωρις να μπεις στον κοπο να διαβασεις τις εκατονταδες σελιδες του forum, χωρις να ανεβασεις φωτογραφιες και χωρις να δωσεις ουτε τις στοιχειωδεις πληροφοριες για την περιπτωση σου.

Θα σε συμβουλευα να καθησεις ενα μηνα να διαβαζεις καθημερινα τα νηματα μεταμοσχευσεων, να αποκτησεις στοιχειωδεις γνωσεις στον τομεα των μεταμοσχευσεων και στη συνεχεια να ανοιξεις παλι ενα νεο νημα με φωτογραφιες και απαραιτητες πληροφοριες για την περιπτωση σου (ηλικια, κληρονομικη προδιαθεση, χρηματικο μπατζετ, δυνατοτητα μεταβασης στο εξωτερικο, προσωπικες προσδοκιες κ.α.).

Μονο ετσι θα μπορεσεις να παρεις χρησιμες συμβουλες απο τα εμπειρα μελη του forum.

Συν Αθηνα και χειρα κινει.....μην περιμενεις μονο απο τους αλλους βοηθεια.....βοηθησε πρωτα ο ιδιος τον εαυτο σου.....ενημερωσου για αρκετες εβδομαδες διαβαζοντας το forum και μετα απο καμποσο καιρο εδω ειμαστε....ανοιξε παλι το νημα και ευχαριστως να σου δωσουμε ολες τις συμβουλες που θελεις.

Εις το επανιδειν..... ή καλυτερα....εις το επαναγραφειν...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλήμερα φίλε Vaios ,ανέβασε φωτογραφίες και την ηλικία σου για να δώσουμε μια πρώτη εκτίμηση τις κατάστασης σου.
Υπάρχουν τα νήματα μεταμοσχευσεων που θα σε βοηθήσουν αρκετά για να πάρεις μια εικόνα αλλά χρειάζεται αρκετό διάβασμα.
 
Μπλουζα